facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Řízení projektů

nástroje projektového manažera, metodiky a standardy projektového řízení, IT podpora řízení projektů

clanky Řízení projektů: články

Systémy pro podporu řízení projektů

Vaše druhé ERP

Systémy pro podporu řízení projektů
Organizace dnes více než kdy jindy musí čelit turbulencím. Ať už se musíte přizpůsobovat změnám souvisejícím s aktuální politickou situací, spotřebitelským chováním, vlastnickými strukturami či s provozními záležitostmi, stojíte v zásadě před společnou výzvou – uřídit proces změny. Proto se i podpůrné nástroje pro projekty, jakožto formy řízení změn, staví v mnoha organizacích na roveň systémům kategorie ERP.
Změna – toto magické zaklínadlo dneška se tak de facto vyrovnává svým významem s klíčovými procesy odehrávajícími se uvnitř každé organizace. Proto se i podpůrné nástroje pro projekty, jakožto formy řízení změn, staví v mnoha organi... více »

iCloud aneb Jak skladovat jablečná data v oblaku

iCloud aneb Jak skladovat jablečná data v oblaku
V dalším díle našeho seriálu věnovaného fenoménu Apple se budeme věnovat asi nejzajímavější novince této společnosti. Již víc než rok se ve všech médiích skloňuje termín cloud. Co to vlastně znamená v pojetí firmy Apple? A jak jej my uživatelé můžeme využít pro zábavu, a hlavně práci? Na všechny tyto otázky se pokusíme odpovědět v následujících řádcích.
Co je to iCloud? Motivací vzniku iCloud bylo zpřístupnit uživatelům efektivní synchronizaci jejich dat mezi zařízeními značky Apple. Své kořeny má ve službě MobileMe, kterou Apple provozuje od poloviny roku 2008 a v polovině příštího roku provoz ukončí. Tato služba také umožňovala synchr... více »

Omnifocus pro iPad

Task manager, který zná svou cenu

Omnifocus pro iPad
V jednom z minulých dílů našeho seriálu o používání počítačů Apple v podnikovém prostředí jsme se věnovali GTD aplikaci Things (IT Systems 6/2011). Dnes se podíváme na nekorunovaného krále GTD aplikací, Omnifocus.
Jednoúčelová aplikace Things, která má funkcí tak akorát, aby plnila roli kvalitního pomocníka v organizaci vašeho času, má pouze jeden nedostatek, který mě vedl k vyzkoušení špičky v GTD aplikacích – Omnifocus. Things má slabé místo v synchronizaci dat s ostatními zařízeními. Zatímco Omnifocus má toto omezení vyřešeno již delší dobu. Vzhled Omnifocus vypadá jako kus profesionálního softwaru. Nenajdete v něm žádné kudrlinky, ... více »

Role projektové kanceláře ve společnosti

Role projektové kanceláře ve společnosti
Ve velkých společnostech se setkáváme s útvarem projektové kanceláře. Když jsem v roce 2008 odcházela z mezinárodní procesně řízené společnosti, netušila jsem, jak různé pohledy na roli projektové kanceláře mohou být.
Moje představa Moje představa coby projektového manažera ve velké společnosti byla taková, že projektová kancelář hraje roli interního zákazníka ve společnosti. Hned ten pojem vysvětlím. Když stavíme projektový tým, musí v něm existovat duální hierarchie projektové organizace. Je zde strana zákazníka, jako příjemce dodávky a oponenta kvality dodávky, která se snaží minimalizovat finanční náklady a maximalizovat přínosy ... více »
akce

Poznámkový všeuměl

Multiplatformní aplikace Evernote (nejen) pro iPad

Poznámkový všeuměl
V dalším volném pokračování seriálu o používání počítačů Apple ve firemním prostředí se dnes podíváme na aplikaci, která může sloužit stejně dobře jako digitální archiv, zápisník poznámek či audiovizuální záznamník informací všeho druhu.
Evernote je poznámkový všeuměl. Můžete sice namítat, že je to podezřelé, protože to taky může znamenat, že nic neumí pořádně, ale snad se přesvědčíte, že svému určení slouží skvěle. Jeho obrovskou silou je multiplatformnost a synchronizace přes cloud mezi zařízeními. Informace v něm uložené můžete mít prakticky kdykoli a kdekoli u sebe. Synchronizace a platformy Jak bylo zmíněno v úvodu, Evernote je mu... více »

Firemní procesy

Úvod do problematiky

Firemní procesy
První z minisérie článků věnovaných procesnímu přístupu ve středních firmách se zabývá úvodem do problematiky firemních procesů. Je veden snahou oprostit se od akademického přístupu i marketingových proklamací, kterými je literatura věnovaná problematice firemních procesů zaplavena. Doufám, že to spolu se zachováním věcné správnosti přinese poznatky prakticky využitelné pro zlepšení fungování firem.
Cyklus článků věnovaný procesnímu přístupu by měl odpovědět na tři základní otázky, co to jsou firemní procesy, jak k nim prakticky přistupovat a k čemu je to vlastně dobré, tedy k čemu lze procesní přístup využít. Jsou primárně věnovány maji... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15
Ceník inzerce portálu SystemOnLine