facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Řízení projektů

nástroje projektového manažera, metodiky a standardy projektového řízení, IT podpora řízení projektů

clanky Řízení projektů: články

Řízení (nejen) IT projektů (3. díl)

Správný začátek je základ úspěchu

Řízení (nejen) IT projektů (3. díl)
Jedno německé přísloví praví, že je lepší obtížný začátek a dobrý konec než snadný začátek a špatný konec. S tím zřejmě lze souhlasit, a proto je třeba věnovat adekvátní pozornost i vlastnímu zahájení projektu. Až překvapivě často slýchám od účastníků na kurzech nebo klientů z firem velmi nejistou, a hlavně různorodou odpověď na jednoduchý dotaz: A kdy tento projekt vlastně začal? To zřejmě není nejlepší stav věcí. Ve třetím dílu seriálu o řízení projektů se podíváme, jak projekt správně zahájit.
Co vše je během zahájení potřeba vyřešit Zahájení projektu je fáze řízení projektu, na jejímž počátku je rozhodnutí kompetentního vedoucího pr... více »

Matematické metody v projektovém managementu

Matematické metody v projektovém managementu
Schopnost predikce doby trvání projektů a hodnoty práce, potažmo odpovídajících nákladů, je klíčovým úkolem současného projektového řízení. Především u projektů dodávaných do komerční sféry představuje řízení těchto rovin alfu a omegu úspěchu. Zejména časová zpoždění spojená s odloženým uvedením výstupu projektu na trh mají fatální dopady na celkový výnos, který vám z uplatnění výstupu na trhu plyne. Jinými slovy, pokud přijdete na trh pozdě, může se stát, že vás předběhne konkurence. Ono krátké období, kdy si můžete diktovat cenu, je tak pryč. Jak tedy lépe řídit časovou dimenzi projektů a ochránit se před těmit... více »

Řízení (nejen) IT projektů (2. díl)

Jak neodrovnat projekt dřív, než začne?

Řízení (nejen) IT projektů (2. díl)
Možná to znáte ze své praxe. Projekt je spuštěn, aniž by se vědělo, co má vlastně dodat, nicméně cena a termín jsou nepřekročitelné. Zároveň projekt vlastně nikomu nepatří, nikdo není schopen zodpovědět dotazy. To je cesta nejen do pekla, ale především k neúspěšnému projektu.
Business case je základ Nejsem příznivcem anglikanismů, čeština je krásný a bohatý jazyk. Některé cizojazyčné výrazy jsou však přeci jen zažité, a hlavně významově přesnější. Obchodní případ je původnímu významu dosti vzdálen, byznys případ zase nic neříkající patvar. Česky proto obvykle hovořím o záměru projektu, mám však na mysli business... více »

EVM – řízení podle reálně vytvořené hodnoty

EVM – řízení podle reálně vytvořené hodnoty
Řízení na základě reálně a měřitelně odvedené práce jako metoda existuje již od šedesátých let minulého století. Je zmiňováno téměř v každé renomovanější metodice projektového řízení. A přesto v IT není něčím, o čem byste mohli běžně slyšet: „Ano, samozřejmě. Využíváme EVM. Jinak by to snad ani nešlo.“ Proč je tomu tak? Díky své principiální jednoduchosti EVM naplňuje předpoklad rychlé a účinné pomoci projektovému manažerovi v udržení projektu „na kolejích“, a přesto nedoznalo v prostředí tuzemských projektů většího rozšíření.
Přitom základní myšlenka analýzy vytvořené hodnoty vychází z v... více »
akce

Přístupy k řízení rizik v IT projektech

Přístupy k řízení rizik v IT projektech
Řízení rizik by mělo být nedílnou součástí realizace projektů bez ohledu na to, co je vlastním předmětem jejich dodávky. Není tedy žádnou překvapivou informací, že projekty v oblasti informačních technologií nejsou v tomto ohledu výjimkou a rizika jsou během projektu aktivně řízena.
Doporučený přístup k řízení rizik je dnes součástí každého z nejvíce rozšířených a mezinárodně uznávaných standardů pro řízení IT projektů, tedy PMBOK (Project Management Body of Knowledge), PRINCE 2 (Projects in Controlled Environments) a IPMA (International Project Management Association). I když v rámci své prax... více »

Řízení (nejen) IT projektů - 1. díl

Z čeho lze vycházet při přípravě projektu?

Řízení (nejen) IT projektů - 1. díl
Na úvod seriálu, ve kterém se budeme zabývat fázemi projektového řízení a jejich úskalími, je třeba představit standardy, ze kterých projektová praxe vychází. Ty nejsou, až na výjimky, výmyslem akademiků nebo úředníků neposkvrněných praxí. Jsou spíše soupisem nejlepších zkušeností „praktikujících“ manažerů, kteří si vše vyzkoušeli na vlastní kůži.Na úvod seriálu, ve kterém se budeme zabývat fázemi projektového řízení a jejich úskalími, je třeba představit standardy, ze kterých projektová praxe vychází. Ty nejsou, až na výjimky, výmyslem akademiků nebo úředníků neposkvrněných praxí. Jsou spíše soupisem nejlepších zkušeností „praktiku... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15
Ceník inzerce portálu SystemOnLine