facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Řízení projektů

nástroje projektového manažera, metodiky a standardy projektového řízení, IT podpora řízení projektů

clanky Řízení projektů: články

Kapacitní řízení v reálném čase jako nástroj projektového řízení

Kapacitní řízení v reálném čase jako nástroj projektového řízení
Základním úkolem každého projektového manažera je uřídit realizaci projektu tak, aby byl proveden v kvalitě, čase a v penězích. Zadání je standardní, ale málokdo si uvědomuje, že funkční systém projektového řízení je úzce svázán s procesy fungování celé společnosti. Řízení projektu nelze odtrhnout od zbytku světa a nechat jej žít vlastním životem.
Ať už se bavíme o projektech pro zákazníka externího, nebo interního, vždy musíme brát v úvahu, že projektová organizace je provázána s organizací společnosti a základním pilířem úspěšného projektu je pokud možno jednoduchá a jednoznačná projektová organizace s jasně stanovenými rolemi a odpově... více »

Hlad po projektovém řízení roste

Hlad po projektovém řízení roste
Moderní doba přináší výrazné změny ve všech odvětvích trhu, a o výrobním průmyslu to snad platí dvojnásob. Mění se nejen způsob plánování zdrojů, ale i řízení samotné výroby a odbytu. Vše se nese ruku v ruce s potřebou efektivnějšího hospodaření. Protože největších úspor lze dosáhnout v oblasti produkčního procesu, začíná se stále více prosazovat projektové řízení, které dokáže efektivnímu plánování všech zdrojů nejlépe rozkrýt rezervy jednotlivých úseků výrobního procesu.
Projektové řízení se stává stále více potřebným nástrojem, s jehož pomocí je možné zachytit veškeré činnosti související s určitým projektem, včetně nákupů, nákladů, ... více »

Nástroje projektového manažera v prostředí Apple Mac OS X

Nástroje projektového manažera v prostředí Apple Mac OS X
Druhý díl našeho seriálu se bude zabývat rozšířenými možnostmi aplikace pro plánování a řízení projektů Merlin. Minule jsme si ukázali, jak můžeme projekt naplánovat. Nyní projdeme ostatní nástroje aplikace. Včetně těch zásadních, které uživatelům Mac OS X umožní sdílet projektové plány s ostatními kolegy pracujícími na počítačích s operačním systémem Windows.
Elements, neboli vše na jednom místě Máme definovány úkoly, termíny, milníky, lidi i materiál, takže bychom se mohli pustit do realizace projektu. Ano, mohli. Jenže Merlin toho nabízí mnohem víc. Díky možnosti přiřadit k jednotlivým aktivitám události z kalendáře, soubory, krátké ... více »

Nástroje projektového manažera v prostředí Apple Mac OS X

Nástroje projektového manažera v prostředí Apple Mac OS X
V aktuálním čísle startujeme seriál článků, které se budou zabývat nástroji sloužícími k podpoře práce projektového manažera s počítači firmy Apple a operačním systémem Mac OS X. Následující text si neklade ambice být vyčerpávající recenzí daného softwarového nástroje, ale spíše konkrétním popisem jeho praktického využití. A protože v českém podnikovém prostředí najdeme jen velmi málo společností, které mají své IT systémy postavené na řešeních společnosti Apple, dočtete se také, jakým způsobem lze v prostředí, které je převážně postaveno na platformě Windows, spolupracovat s kolegy či zákazníky a sdílet data.
Merlin Merlin je software ... více »
akce

Projektové řízení jako součást ERP

Projektové řízení jako součást ERP
U kterých aktivit, činností či postupů použít principy projektového řízení? Jak velké zakázky má smysl řídit projektově? Jakým způsobem projekt vytyčit, připravit a řídit? Lze pracovat efektivně projektově bez podpůrných aplikací? A jak na projekt a jeho řízení nahlížet?
Pokud se podíváme na dostupné informační zdroje, lze projekt definovat jako „zpracovaný záměr, rozvrh nebo plán nějaké budoucí činnosti nebo jejího výsledku“ či jako „časově ohraničené úsilí, směřující k vytvoření unikátního produktu nebo služby“ (Wikipedia.org). Vedle toho řízení projektu nebo také project management představuje způsob rozplánování a realizaci složitých... více »

Správný software je prodloužená ruka projektového manažera

Správný software je prodloužená ruka projektového manažera
Význam disciplíny označované jako řízení projektů neustále roste. A představit si práci projektového manažera bez podpory informačních technologií je jako dívat se na film pro pamětníky. Čím může přispět IT podpora k úspěšnosti řízení projektů? Jaké jsou potřeby a očekávání ze strany klíčových aktérů projektového řízení – projektových manažerů, projektového týmu, vedení společností? Na jaké trendy musí softwarové nástroje reagovat?
... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15
Ceník inzerce portálu SystemOnLine