facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Řízení projektů

nástroje projektového manažera, metodiky a standardy projektového řízení, IT podpora řízení projektů

clanky Řízení projektů: články

Řízení (nejen) IT projektů (7. díl)

Řízení (nejen) IT projektů (7. díl)
Latinské přísloví „finis coronat opus“ má i svou tuzemskou obdobu „konec dobrý, všechno dobré“. Vzhledem k této staletími prověřené zkušenosti nelze než souhlasit, že závěr projektu je z hlediska jeho hodnocení a vnímání nejvýznamnější etapou. Abychom se ke konci zdárně dostali, je však třeba ještě uřídit rizika. V sedmém dílu se budeme zabývat řízením projektových rizik, správným procesem ukončení projektu a předáním jeho výstupů.
Vysoká rizikovost je projektům vlastní S každým projektem jsou spojena určitá rizika, tedy nejisté události, které mohou nastat a ovlivnit, zpravidla negativně, jeho průběh.... více »

Six Sigma – efektivní řízení projektů

Six Sigma – efektivní řízení projektů
Každá větší změna přesahuje rámec oddělení a bývá ji nutné řídit formou projektu. Jedním z nástrojů, který se při řízení projektů osvědčil, je americká metodologie Six Sigma. Ta získává v poslední době na popularitě, neboť se ukázalo, že s její pomocí lze dosáhnout výrazných zlepšení i značných úspor nákladů. Six Sigmu lze použít při řešení téměř všech druhů projektů a úspěšnost řízení pomocí této metodologie podtrhuje i fakt jejího použití v mnoha velkých korporacích.
Six Sigma byla původně vyvinuta firmou Motorola jako manažerská metodika, která měla za cíl porozumět a snížit negativní dopad... více »

PRINCE2: Úskalí zavádění systémů projektového řízení (4. díl)

PRINCE2: Úskalí zavádění systémů projektového řízení (4. díl)
V dnešním, závěrečném dílu tohoto miniseriálu si představíme některá úskalí zavádění systémů projektového řízení (nejen) podle PRINCE2 a způsoby, jak je řešit. Odrazíme se přitom od osmikrokového procesu vedení změny vytvořeného J. P. Kotterem, jednou z celosvětově největších autorit v oblasti řízení změn. Zavedení projektového řízení v organizaci je totiž nemalou změnou, a tak je k němu potřeba přistupovat.
Úskalí první: organizace necítí potřebu změny Představte si, že jste byli na školení projektového řízení podle PRINCE2 (nebo jiného standardu). To, co jste se dověděli, se vám líbí a chcete to využ... více »

Projekty ve specializovaném nástroji, nebo v ERP?

Ring volný!

Projekty ve specializovaném nástroji, nebo v ERP?
V současnosti asi neexistuje organizace, která by neměla zkušenost s projektem. Řízení projektových aktivit již dávno není jen doménou organizací, jako jsou například developerské společnosti nebo IT společnosti řídící vývoj a implementace softwarových projektů. A tak se postupem času vkrádají do procesních dokumentací alespoň základní myšlenky ze standardů projektového řízení. Nabízí se však otázka: jak realizaci projektů vhodně podpořit? K profesionální podpoře projektových procesů můžete v zásadě použít dvojici základních nástrojů: buď systém ERP, nebo specializované nástroje pro řízení projektu. Publikum je dostat... více »
akce

Řízení speciálních projektů

Jak přežít vlastní rozvoj a zvládnout projekty související se slučováním nebo dělením firem?

Řízení speciálních projektů
V současném turbulentním prostředí není nouze o projekty typu slučování nebo dělení firem, budování nových výrobních kapacit nebo jejich údržba. Vzhledem ke skutečnosti, že projekty tohoto typu vykazují vysoký podíl externích dodavatelů, rýsuje se zde velmi zajímavý úkol pro oddělení IT. Jak tedy zajistit robustní a škálovatelnou platformu pro velké projekty na straně jedné, a zároveň se neutopit v investicích do IT?
Speciální projekty představují víceméně nevyhnutelnou součást existence každé organizace. Dříve či později se dostanete do stavu, kdy budete potřebovat zásadně změnit kurz nebo tempo současného směřování ... více »

Řízení (nejen) IT projektů (6. díl)

Změna je jedinou jistotou projektu

Řízení (nejen) IT projektů (6. díl)
Většina obsahu předchozích dílů tohoto seriálu se zabývala otázkou, jak správně projekt nastartovat, nastavit a naplánovat. Nyní je potřeba se smířit s faktem, že o pracně vytvořeném plánu lze se stoprocentní jistotou prohlásit jediné: takhle to neproběhne. V šestém dílu si tedy ukážeme, jak se efektivně vyrovnávat s nejistotou v projektech a efektivně zvládat změny.
V předchozím článku jsme naznačili otázku smysluplnosti vytváření plánu, o kterém víme, že nebude zcela naplněn. Důvody jsou však zřejmé. Bez plánu řízení projektu není jasné, jaké, kolik a kdy potřebujeme lidi, zdroje atd., nemám... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15
Ceník inzerce portálu SystemOnLine