facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Řízení projektů

nástroje projektového manažera, metodiky a standardy projektového řízení, IT podpora řízení projektů

clanky Řízení projektů: články

Používání počítačů Apple ve firemním prostředí (5. díl)

iPad jako nástroj manažera

Používání počítačů Apple ve firemním prostředí (5. díl)
V našem seriálu článků o aplikacích a počítačích Apple jsme si řekli něco o specifických aplikacích na platformě Apple vhodných k využití v prostředí firem, kde je většina podnikových systémů postavených na technologiích společnosti Microsoft. Zmínili jsme se také o mobilní telefonu iPhone a jeho možnostech. Možná vás napadlo, že tu něco schází. Vždyť fenoménem posledních měsíců je tablet iPad. Co je to vlastně za zařízení? Je možné jej efektivně použít k práci?
Co je to iPad? iPad je tablet, zařízení ovládané pouze prsty na dotykové obrazovce. Princip je naprosto shodný s ovládáním telefonu iPhone. Na první pohled je rozdíl pouze ve ve... více »

Řízení projektů s podporou ERP systémů

Řízení projektů s podporou ERP systémů
Nástroje projektového řízení patří k nejdůležitějším pomocníkům v každodenní práci firem, jež se zaměřují na zakázkovou činnost. Tvoří jednu z klíčových konkurenčních výhod a často mohou určovat nejen komerční úspěch podniku, ale také jeho přežití. Řadu výhod pak navíc přináší podpora plánování a řízení projektů integrovaná přímo do ERP řešení.
Základní princip řízení projektů spočívá v rozdělení projektu na dílčí části (etapy, činnosti, úkoly a milníky) s cílem dosáhnout stanoveného výsledku v daném termínu. Ještě než projekt zahájíme, je nutné rozklíčovat všechny faktory, které vlastní projekt ovlivňují. Jedná se zejména o lidské či ma... více »

Přínosy harmonogramu zakázky

při plánování lidských zdrojů a cash flow

Přínosy harmonogramu zakázky
V inženýrských a zakázkově orientovaných společnostech hraje při zpracování obchodních případů v informačním systému důležitou roli harmonogram zakázek. Jeho vytvoření může být u některých zakázek přímo vyžadováno zákazníkem. Pokud tomu tak není, většinou se harmonogram pro jiné zakázky nezpracovává. Přitom existence celkového plánu za všechny zakázky může být důležitým zdrojem informací pro realizační týmy, plánovače zdrojů, a především pro management společnosti.
V prvotní fázi potenciální zakázky, kdy se společnost rozhoduje, zda je schopna novou zakázku zrealizovat, představuje dostatečný přehled o obsazenosti kapacit a dostupnosti z... více »

Používání počítačů Apple ve firemním prostředí (4. díl)

Nástroje Apple v praxi projektového manažera

Používání počítačů Apple ve firemním prostředí (4. díl)
Jak se pracuje a spolupracuje s počítači firmy Apple v prostředí, kde téměř všichni používají Windows a kde některé základní podnikové systémy jinak než pod Windows nepracují? Jak je to se sdílením dokumentů? Jaké nástroje použít pro každodenní komunikaci? Toto jsou otázky mnohých uživatelů, kteří by rádi pracovali s počítači s jablkem ve znaku, ale zároveň musí spolupracovat s kolegy, kteří používají snad nejrozšířenější podnikovou platformu – operační systém Microsoft Windows.
Každá pozice či role v jakémkoli podniku má svou specifickou náplň, ale troufám si říci, že osmdesát procent práce s počítačem je pro každou takovou pozici totož... více »
akce

Hranice ovlivňující úspěšnost projektu

Funkční požadavky versus změnové požadavky

Hranice ovlivňující úspěšnost projektu
Řízení projektu vývoje softwarového produktu představuje komplex různorodých činností a aktivit. Každý projekt je určen trojimperativem, který definuje co (specifikaci provedení), kdy (časový rozsah) a za kolik (finanční náročnost). Článek pojednává o oblasti, která velmi často zásadním způsobem ovlivňuje celkový výsledek projektu. Tou oblastí je definice, správa a hodnocení požadavků na daný softwarový produkt. Ač to může znít z pohledu komplexnosti projektu nadneseně, správa požadavků je jedním z klíčových faktorů úspěšnosti projektu.
Specifikace zadání rozsahu projektu Velmi zjednodušený postup projektu nasazení informačního systému ... více »

Nástroje Apple v praxi projektového manažera (3. díl)

iPhone v korporátním prostředí

Nástroje Apple v praxi projektového manažera (3. díl)
V tomto článku, který je volným pokračováním seriálu o nástrojích Apple v praxi projektového manažera se budu věnovat využití mobilního telefonu iPhone ve firemním prostředí. Zaměřím se na propojení s firemní poštou, na synchronizaci dat mezi počítačem a telefonem, na užitečné aplikace a k tomu přidám několik tipů, o kterých možná nevíte.
Četl jsem spoustu názorů, že iPhone není smartphone do firemního prostředí, že to není manažerský telefon. iPhone používám už třetím rokem a nemám pocit, že by mi na něm něco podstatného chybělo. Ba právě naopak. Svou jednoduchostí mi vyhovuje. Nemusím se zabývat detailním laděním a nastavováním. Jak js... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15
Ceník inzerce portálu SystemOnLine