facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Řízení projektů

nástroje projektového manažera, metodiky a standardy projektového řízení, IT podpora řízení projektů

clanky Řízení projektů: články

Systémové problémy resource managementu

aneb Čtyři základní zdroje neefektivity

Systémové problémy resource managementu
S rostoucím tempem hospodářského růstu řeší organizace čím dál častěji problémy s alokací zdrojů. Téma optimalizace alokací zdrojů napříč zadanými úkoly je v praxi vyčerpáno. Příčiny v neustálém boji o zdroje jsou systémového charakteru a je třeba je hledat jinde. Vysvětlení poskytuje teorie výrobního procesu, která vymezuje hlavní zdroje plýtvání. Aplikace těchto principů na řízení zdrojů je světlem na konci tunelu vedoucím k zajištění stability a zvýšení výkonnosti každého týmu.
Představte si, že byste zcela zodpovědně naplánovali veškerou práci lidem, které řídíte. Zohlednili byste nejen je... více »

Nekonečný souboj o zdroje: projekty vs. operativa

Nekonečný souboj o zdroje: projekty vs. operativa
Nedílnou součástí řízení pracovního fondu lidských zdrojů na projektech je řízení jejich projektové dostupnosti vzhledem k ostatním běžným povinnostem jednotlivých pracovníků. V praxi se používá hned několik scénářů, jak neprojektovou práci zanést do kapacitního modelu. Díky tomu budou vaše projektové plány zase o kus realističtější a výsledky projektů pozitivnější.
Tvrzení, že projekty jsou nedílnou součástí života de facto všech organizací, není nic nového. I striktně procesní organizace realizují čas od času rozvoje svých výrobních programů či nabídky služeb, modernizují výrobní technologie... více »

Ze světa řízení projektů – EVM při vývoji SW

Ze světa řízení projektů – EVM při vývoji SW
Někdy mám pocit, že trošku chybí mezioborový nadhled. Pokud se nějaký přístup či metoda osvědčí v jednom z oborů, ostatní obory to hned zavrhnou a řeknou si něco jako: „EVM je pro stavebně investiční akce, to není nic pro nás.“ Je to škoda, protože v podstatě vše lze poměrně jednoduše modifikovat a s úspěchem použít.
Princip EVM, která je často brána jako velmi komplikovaná metoda pro sledování projektu, je přitom velmi jednoduchý. Plán postupu ve věcné, časové a nákladové rovině porovnáváme v konkrétní časový okamžik se skutečně vytvořenými výstupy a se skutečnými nák... více »

Ze světa řízení projektů (1. díl)

Agilní přístup nejen při vývoji lokomotiv

Ze světa řízení projektů (1. díl)
O agilním přístupu při přípravě a řízení projektu jsem toho poslední dobou slyšel opravdu mnoho. Od nebetyčného vychvalování až po totální zatracování. Často jsem v určité časové souslednosti slyšel obojí. Dokonce jsem se i doslechl, že: „My to tak ale přece děláme už dlouho, my se přeci se zákazníkem bavili vždy…“, což mne opravdu hodně pobavilo.
Shodným jmenovatelem všech výše uvedených případů bylo nepochopení a nesprávná aplikace agilního přístupu. Jako žádný jiný nástroj ani agile za nás prostě nevyřeší všechny problémy, nebude za nás přemýšlet ani pracovat a není ani všemocným univerzáln... více »
akce

Jak zavést projektovou kancelář?

5 kroků, bez kterých projektovou kancelář nenasadíte

Jak zavést projektovou kancelář?
Zavedení projektové kanceláře (PMO) bývá v praxi často dogmatizováno. A vlastně se není čemu divit. Jednoznačná definice, která vysvětluje, co je a co není fungující projektová kancelář, neexistuje. Existují však společné znaky zavedených projektových kanceláří. Jednoznačně se vyplatí začít od lidí a přes metodiku se dostat k IT podpoře. Hlavní je udržet na uzdě nutkání nejednoho řídicího pracovníka požadujícího vysokou míru detailu. Jen tak můžete brzy dostat své projekty pod kontrolu.
Zajistěte si dostatek kvalitních kompliců Stejně jako projekty, také projektové kanceláře a způsoby jejich n... více »

IT pro podporu řízení projektů (3. díl)

IT pro podporu řízení projektů (3. díl)
Hostované aplikace jsou dnes v kurzu. Doby, kdy byly nástroje hračkou několika zapálených IT nadšenců, jsou dávno minulostí. Postupem času si cloudové služby nekompromisně ukrajují další a další agendy a přetváří koncept moderního pojetí IT. A nástroje pro podporu projektového řízení jsou aktuálně jedním ze žhavých kandidátů na opuštění vašich serveroven. V minulém díle seriálu jste se seznámili s postupem nasazení a aktivace hostované podpory řízení projektů. Nyní nastal čas si zrekapitulovat přínosy, kterých můžete s online podporou projektového řízení dosáhnout.
Opakování matka moudrosti V prvn... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15
Ceník inzerce portálu SystemOnLine