facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Gopas - ManDay.it
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Řízení projektů

nástroje projektového manažera, metodiky a standardy projektového řízení, IT podpora řízení projektů

clanky Řízení projektů: články

Podpora řízení projektů jako služba

IT pro podporu řízení projektů (2.díl)

Podpora řízení projektů jako služba
Hostované aplikace jsou dnes v kurzu. Doby, kdy byly nástroje hračkou několika zapálených IT nadšenců, jsou dávno minulostí. Postupem času si cloudové služby nekompromisně ukrajují další a další agendy a přetváří koncept moderního pojetí IT. A nástroje pro podporu projektového řízení jsou aktuálně jedním ze žhavých kandidátů na opuštění vašich serveroven. V minulém díle jste se dozvěděli, jaké faktory ovlivňují rozhodování o nasazení hostované podpory řízení projektů. Druhý díl seriálu vás seznámí s postupem nasazení a aktivace.
V minulém díle jste se dočetli Základními hledisky pro rozhodování o&... více »
POINT.X

Mezi řádky projektového managementu

aneb Neprávem opomíjené dovednosti projektového manažera

Mezi řádky projektového managementu
Je za námi již 6. ročník odborné konference pořádané společností Symphera a Komorou Projektových Manažerů. 24. a 25. září se sešli odborníci i široká veřejnost a hledali spolu odpovědi na řadu otázek. Co dělá úspěšného projektového manažera úspěšným? Jsou pro něj důležité jen „hard skills“ nebo je to ještě něco jiného? Existují oblasti, o kterých se tolik nemluví, oblasti "mezi řádky", a přesto ovlivňují úspěch či neúspěch konkrétního projektového manažera, potažmo celého projektu. Jaký je tedy každodenní život projekťáka, co dělá, co by dělat měl a jak?
Pro historicky nejvyšší počet 180 registrovaných ... více »

Bublina agilního řízení brzy splaskne! Anebo ne?

Bublina agilního řízení brzy splaskne! Anebo ne?
Spokojený zákazník. Projekt splňující očekávání. Zákazník zapojený do procesu, aniž by to negativně ovlivnilo projekt. Také se ptáte, zda použitím agilního přístupu zmizí všechny obavy z možného neúspěchu? Zda dodáte, co slíbíte a co klient očekává? „Agile“ je dnes skutečně jedním z nejčastěji skloňovaných pojmů v dodávce projektů. Zkušenosti s jeho využitím na velkých projektech jsou však často rozpačité a nejeden projekt či dokonce firma z řízení agilními metodami vycouvaly. Je tedy agilní řízení účinný nástroj nebo jen velká bublina, která záhy splaskne?
Novinka silná pouze v marketingu? Přesto... více »
POINT.X

Podpora řízení projektů jako služba aneb Být, či nebýt v cloudu?

IT pro podporu řízení projektů (1. díl)

Podpora řízení projektů jako služba aneb Být, či nebýt v cloudu?
Hostované aplikace jsou dnes v kurzu. Doby, kdy byly nástroje hračkou několika zapálených IT nadšenců, jsou dávno minulostí. Postupem času si cloudové služby nekompromisně ukrajují další a další agendy a přetváří koncept moderního pojetí IT. A nástroje pro podporu projektového řízení jsou aktuálně jedním ze žhavých kandidátů na opuštění vašich serveroven. První část miniseriálu se zaměří na rozřešení dilema kdy se pustit do cloudu a kdy zůstat on premise. V dalších dílech se pak dozvíte, jak se hostované nástroje implementují a co vám umí nabídnout pro zlepšení úrovně projektového řízení.
Každá organiza... více »
akce

Řízení rizik projektu

Řízení rizik projektu
Na konci roku 2009 vstoupila v platnost norma ISO 31000:2009 Management rizik. Tato norma integruje řízení rizik do všech podnikatelských aktivit organizací, od nastavení podnikové strategie po operativní řízení rizik v jednotlivých procesech.
Norma ISO 31000:2009 definuje řadu principů, které je třeba naplnit, aby byl management rizik efektivní. Doporučuje, aby organizace rozvíjely, implementovaly a kontinuálně zlepšovaly rámec, jehož účelem je integrovat proces pro řízení rizik do celé organizace nebo instituce. Norma popisuje vztah mezi zásadami pro management rizik, rámcem, pomocí kterého vzniká, a procesy managem... více »

Zlaté dno finančního řízení projektů

Zlaté dno finančního řízení projektů
Řízení nákladů projektu nabízí relativně pestrou směsici přístupů. Nemálo projektových manažerů řídí náklady nepřímo na principu: ušetřím-li čas, do financí se vejdu. Další skupina si ráda ušetří síly postoupením projektu externím dodavatelům s fixní sazbou, nebo rovnou odloží řízení financí na finanční oddělení. Kde tedy leží paretovských dvacet procent pro úspěšné řízení financí na projektu?
Nákladová, respektive finanční rovina řízení projektu je zpravidla ta, kde se každý projekt střetne s realitou organizace, v jejímž prostředí je realizován. Sestavit prostý soupis úkolů, nastavit milníky, zajistit odhady času a ... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15
Ceník inzerce portálu SystemOnLine