facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Řízení projektů

nástroje projektového manažera, metodiky a standardy projektového řízení, IT podpora řízení projektů

clanky Řízení projektů: články

Implementace systémů na podporu projektového řízení

Implementace systémů na podporu projektového řízení
Projektové řízení je sada dovedností, procesů a nástrojů, která napomáhá k úspěšné realizaci produktů jednotlivých projektů. Procesy projektového řízení umožňují snižovat rizika, která jsou s řízením projektů spojena. Jejich opakované využívání zvyšuje míru dovedností, snižuje chybovost a zvyšuje pravděpodobnost, že se na nic nezapomene. Nástroje projektového řízení pak pomáhají jednotlivé procesy projektového řízení automatizovat. Jejich implementace přitom může mít různý cíl. V tomto textu se zaměříme na výzvy spojené s implementací systému pro podporu projektového řízení v podnicích, kde je již řízení projektů na určité úrovni formalizován... více »

Kreativní řešení problémů v projektovém řízení

pomocí metody šesti myslících klobouků

Kreativní řešení problémů v projektovém řízení
Kolikrát se vám stalo, že na zdánlivě úspěšné projektové nebo pracovní schůzce se objevil problém, na kterém se vše zadrhlo, a jednání kvůli tomu nabralo špatný směr? Kolegové i zákazník ztrácí trpělivost, navíc ta spousta notorických skeptiků, kteří považují váš projekt za nerealizovatelný. Určitě už několikrát, že? Podobné situace se bohužel stávají a končí různě. V takových případech zkuste zvolit metodu šesti myslících klobouků, neboli Six Thinking Hats (STH), pomocí které můžete nejen předejít podobným situacím, ale také zapojit své kolegy a projektové týmy do kreativního řešení zdánlivě neřešitelných problémů.
Metoda, kterou objevi... více »

Gantter

Volně dostupný webový nástroj pro řízení projektů

Gantter
Ať už vedeme jednoduchý projekt, jako například plánování dovolené, nebo komplexní projekt, jako je například stavba atomové elektrárny, je dobré k tomu mít nějaký nástroj usnadňující práci. Gantter je jedním z takových nástrojů. A co je na něm nejkrásnější? Je zadarmo. Otázkou je, k čemu všemu je možné ho použít.
Řízení projektů je rozdělené do tzv. životního cyklu. Podle použité metodologie máme různý počet fází s různými jmény. Dá se ale říct, že minimální počet fází jsou čtyři. Vždy je potřeba rozhodnout, zda projekt budeme dělat, či nikoli. Fáze iniciace k tomuto rozhodnutí připraví příslušné informace. Pak je potřeba projekt naplán... více »

IT podpora řízení projektů a workflow

IT podpora řízení projektů a workflow
Žádná společnost, která chce obstát v konkurenci, se neobejde bez nástrojů pro správu, řízení a publikaci. Platilo to dříve, i když to některé firmy podceňovaly (a ty už tento článek zřejmě číst nebudou), platí to i dnes, kdy se v důsledku celosvětové nejprve finanční, pak navíc i ekonomické krize podmínky výrazně přiostřily.
Pro řízení projektů a workflow je k dispozici řada nástrojů, dobrých i lepších, jde jen o to si vybrat. Přirozeným požadavkem je, aby jednotlivé nástroje spolupracovaly, byly vzájemně efektivně propojeny, a poskytovaly tak komplexní informační a řídicí rozhled a služby. Stejně přirozené je, aby se snadno a intuitivn... více »
akce

Když to s dodavatelem (ne)klape...

Když to s dodavatelem (ne)klape...
Vztahy nejsou jednoduché. Toto tvrzení platí obecně. Rodina, přátelé, vztahy na pracovišti a tak dále. Tak nějak v nich všichni plaveme. Někdo to zvládá lépe, někdo hůře. Náročnost zvládnutí vztahu klienta s dodavatelem není žádnou výjimkou.
Ejhle! „Jelikož jste postupovali nestandardně a bez našeho vědomí, vznikl problém, který teď nebudeme řešit. Nemáme pro něj alokované kapacity,“ ozval se z přístroje pro konferenční hovor strohý hlas projektového manažera dodavatele. Trapné ticho. „OK. Je pravda, že naše dohoda o řízení projektu (project charter) námi provedený postup nasazení nedefinuje, ale také nezakazuje. Pojďme se k věci post... více »

Dorazte se svým ERP projektem do cíle

Dorazte se svým ERP projektem do cíle
ERP projekty jsou během na dlouhou trať, který začíná výběrem vhodného systému a podpisem smlouvy. Definovat jejich cíl může být složitější. Samotná implementace je (celkem pochopitelně) jasně termínově ohraničená a ukončená předáním projektu do provozu. Pro investora nebo uživatele je ale samozřejmě důležité, kdy se dostaví efekt změn, které chtěl implementací nového informačního systému docílit. Z tohoto pohledu se tedy cíl nachází zde. Smutným faktem je, že značná část ERP projektů do tohoto cíle dorazí se značným zpožděním, nebo nedorazí vůbec. Zde je několik tipů, které mohou pomoci, aby slibně nastartovanému projektu nedošel dech.
... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15
Ceník inzerce portálu SystemOnLine