facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Informační technologie v logistice

Řízení dodavatelských řetězců - SCM, řízení skladů, RFID, traceabilita, EDI

clanky Logistika: články

Integrace dynamických dat do plánování přepravy

Integrace dynamických dat do plánování přepravy
Vektorové sítě pozemních komunikací používané pro logistické úlohy v oboru plánování přepravy a optimalizace rozvozových tras obvykle obsahují vazby na statické parametry, jako například omezení podjezdní výšky nebo maximální hmotnost vozidla. V následujícím článku se ale zaměříme na možnosti zohlednění proměnných podmínek v reálném provozu, možnosti a výhody, které integrace těchto dat do logistických aplikací přináší.
Pojetí dynamiky v dopravních úlohách Základem přesného a přínosného logistického systému obsahujícího plánování a optimalizaci rozvozu je kvalitní síť, nad níž jsou tyto operace prováděny. Optimalizace rozvozu zde znamen... více »

Rozhovor: Ondřej Cikhart, DHL Supply Chain

Rozhovor: Ondřej Cikhart, DHL Supply Chain
DHL nedávno dokončilo masivní konsolidaci své globální IT infrastruktury. Blízko tomuto procesu byl také Ondřej Cikhart, toho času IT ředitel české pobočky divize DHL Supply Chain, dnes produktový manažer WMS systému RedPrairie pro region EMEA. V následujícím rozhovoru jsme se jej zeptali, jaké dopady měla tato konsolidace na IT největší světové logistické firmy a jaké aktuální otázky je třeba řešit na poli řízení dodavatelského řetězce.
Výsledkem několikaleté konsolidace IT infrastruktury DHL byla mimo jiné redukce počtu datacenter z téměř čtyř desítek na dvě. Jedno sídlí v Kuala Lumpur, druhé v Praze. Jaké přínosy měla pro DHL tato cen... více »

Jak zvyšovat efektivitu podnikové logistiky

Jak zvyšovat efektivitu podnikové logistiky
Logistické činnosti jsou v řadě výrobních podniků stále posuzovány především z hlediska nákladů. Snahy o jejich snižování se však často míjejí účinkem, protože jsou prováděny formou dílčích opatření, nekoncepčně a bez hlubšího zamyšlení nad tím, jaké logistické technologie se v podniku používají, jak je logistický systém organizován a řízen a jaký je potenciál i vzájemné souvislosti případných změn.
Obvyklým důsledkem takového postupu pro logistické provozy je, že používané plochy jsou zbytečně předimenzované, efektivita pracovníků není dostatečná (a závisí především na jejich zkušenostech získaných praxí), skladovací a manipulační techn... více »

Efektivní identifikace zboží

napříč dodavatelsko-odběratelským řetězcem

Efektivní identifikace zboží
Aby mohl obchod vzkvétat, musí se zboží hýbat. A když se zboží hýbe, podnik musí vědět jaké, kam, v jakém množství, v jakém balení, s jakou šarží a řadu dalších informací. Každým okamžikem přitom protečou mezi výrobci, distributory, poskytovateli logistických služeb či koncovými prodejci tuny zboží, které je potřeba protistraně řádně identifikovat. Zpracování těchto informací však vyžaduje čas. V některých případech moře času. Naštěstí nám dnešní technologicky pokročilá doba může nabídnout chytré a osvědčené způsoby, jak zpracovávat informace související s tokem zboží rychle a bez chyb. Pojďme se tedy podívat, jak na to.
Na počátku je vý... více »
akce

Praktické zkušenosti s budováním systémů řízených skladů

Praktické zkušenosti s budováním systémů řízených skladů
Systémy řízených skladů nepatří mezi široce používané IS/ICT. Nacházejí uplatnění především u těch organizací, které potřebují znát přesnou dispozici svých zásob a efektivněji nakládat s jejich zpracováním a distribucí. Jaký je rozdíl mezi systémem řízených skladů a běžnou správou skladového hospodářství, tak jak ji obvykle poskytují ERP systémy? Jaké přínosy můžeme od těchto řešení očekávat? Tyto a další otázky zodpověděl v exkluzivním rozhovoru pro časopis IT Systems Petr Kuželík, dlouholetý specialista společnosti Aimtec na oblast logistiky a skladového hospodářství.
Většině pracovníků, kteří pro svou organizaci vybírají nový ERP syst... více »

Možnosti RFID při potírání zločinu v obchodu s alkoholem

Možnosti RFID při potírání zločinu v obchodu s alkoholem
Radio frequency identification umožňuje na základě inteligentní elektronické technologie označovat velké množství jednotlivých výrobků individuálními prvky, které je možné snadno číst, ať už hromadně, nebo jednotlivě, a pracovat s daty jejich produkce, distribuce i prodeje. Díky tomuto způsobu by se mohlo daleko účinněji bojovat například s podvody s alkoholem a cigaretami. Nedávné události prokázaly, že je to značně aktuální a ožehavé téma.
Značení výrobků z pohledu technologií můžeme rozdělit do dvou hlavních kategorií. Prvním je bezvýznamové neboli pasivní značení. U této třídy není možné vložit do značícího prvku (dále jen kolku) lib... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15
Ceník inzerce portálu SystemOnLine