facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Informační technologie v logistice

Řízení dodavatelských řetězců - SCM, řízení skladů, RFID, traceabilita, EDI

clanky Logistika: články

Mobilizujte svoji logistiku

Mobilizujte svoji logistiku
Logistické firmy musí na silně obsazeném trhu čelit výzvám spočívajících ve změnách spotřebitelského chování, ve velkém nedostatku kvalifikovaných pracovníků a v neposlední řadě kvůli sílícímu administrativnímu a legislativnímu tlaku ze strany úřadů a zákonodárců. Zákazníci přitom kladou velký důraz na nákladovou efektivitu, ale zároveň stále více na kvalitu a flexibilitu logistické služby. Očekávají od svého logistika návrhy řešení pohybu zboží a obalů, návrhy úspor, optimalizační opatření. Samotnou logistikou se zabývají co nejméně, prodávají své zboží, a zatím logistiku přenechávají specialistům.
Log... více »

Autonomní vozidla jsou budoucností logistiky

Autonomní vozidla jsou budoucností logistiky
Přeprava a přemisťování zboží a materiálu patří mezi základní činnosti v logistice. Nejnovější studie společnosti DHL ukazuje, jak může změnit podobu logistiky nová technika autonomních vozidel.
Autonomní vozidla nejsou v logistice úplnou neznámou. V určitém rozsahu se již řadu let využívají ve vyspělých skladovacích a výrobních provozech, kde zajišťují plně nebo částečně automatizovaný rozvoz zboží, dílů nebo materiálu. V posledních letech se však automobilový průmysl (ale i firmy z jiných oborů, jako např. Google) intenzivně zabývá vývojem vozidel schopných autonomní jízdy, a to osobníc... více »

Optimalizace zásob

Optimalizace zásob
Společnosti dodávající systémová řešení pro obchod a distribuci se i v dnešní době velmi často setkávají s tím, že procesy pokrývající objednávání, distribuci, skladování a prodej zboží jsou značně neefektivní a nepřesné. Nebylo by to až tak zarážející, pokud by se nejednalo o obchodní a logistické společnosti, pro které jsou uvedené oblasti základním stavebním kamenem byznysu. Právě tyto společnosti by měly mít procesy týkající se zboží vypilované do posledního detailu, podchycené všechny zdroje případných chyb a šrouby možného plýtvání nákladů utažené na maximum. Přesto existuje mnoho společností... více »

Adresované sklady aneb Víte, kde co máte?

Adresované sklady aneb Víte, kde co máte?
Skladování a logistika jsou důležité články podniku. V dnešní době, kdy se lidská síla často nahrazuje stroji, ať už z důvodu bezpečnosti práce, přesnosti, nebo kvality, hraje důležitou roli také software. Kvalitnější skladovací procesy zajistí software pro sklady, který nemá snížit stav skladníků, ale lépe využít jejich profesní zručnosti.
Adresovaný sklad může být tedy aktuální otázka u třech tipů firem: 1. Sklady nemáme, ale uvažujeme o nich, nebo je právě budujeme Firma, která v této fázi řeší, že jim stačí pouze skladová evidence, protože má skladníka, který tomu rozumí a je za to placený, může t... více »
akce

Nový trend na obzoru: rozšířená realita v logistice

Nový trend na obzoru: rozšířená realita v logistice
Každá nová technologie mění způsob, jak komunikujeme se světem, a významně ovlivňuje téměř všechny obory. Logistika není žádnou výjimkou. Další velký krok kupředu přináší tzv. rozšířená realita. Naše společnost se jejím potenciálem v logistických procesech zabývala v rozsáhlé studii. V následujícím textu si představíme její závěry.
Studie se zaměřila na možnosti optimalizace provozu skladů, přepravy, maloobchodní distribuce zboží a poskytování služeb s přidanou hodnotou pomocí digitálních obrazových dat, která reprezentují tzv. rozšířenou realitu. Zpráva se zaměřuje na čtyři hlavní oblasti, v nichž by p... více »

Štíhlá logistika

Štíhlá logistika
Pojem štíhlá logistika je pro většinu z nás podstatně méně známým a méně určitým než pojem štíhlá výroba. S pojmem štíhlé výroby jsme se téměř všichni setkali a jsme schopni si představit řadu metod, které jsou v dané oblasti používány. Nad problematikou štíhlosti a jejího hledání se je však nutno zamýšlet komplexněji. Všechny zmíněné pojmy společně vytvářejí tzv. lean enterprise, tedy štíhlý podnik. Pod tímto pojmem se ovšem skrývá spíše štíhlé myšlení v podniku, a tak by bylo chybou považovat za štíhlý podnik například firmu, kde se sice používají lean nástroje, ale kultura a myšlení lidí se nezm... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15
Ceník inzerce portálu SystemOnLine