facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Gopas - ManDay.it
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Informační technologie v logistice

Řízení dodavatelských řetězců - SCM, řízení skladů, RFID, traceabilita, EDI

clanky Logistika: články

Inovace ve skladech – od čárových kódů k novým technologiím

Inovace ve skladech – od čárových kódů k novým technologiím
Vychystávání je jednou ze základních činností ve skladu. Přestože dochází k vývoji nových technologií, již přes padesát let spoléhá řada firem na čárové kódy. O důvodech, proč se novinky prosazují při návrhu logistických řešení jen zřídka, a o zavádění vychystávání hlasem v jednom z distribučních center DHL jsme se bavili s Petrem Polákem, IT Delivery Managerem DHL Supply Chain.
Vychystávání je jednou ze základních činností ve skladu, jaké technologie jsou podle vás nejvhodnější? Při návrhu řešení je třeba brát v úvahu složitost celého procesu a zaměření skladu. U každé o... více »
POINT.X

Logistické procesy pod kontrolou

Logistické procesy pod kontrolou
Pokud se budeme zabývat otázkou, jak zefektivnit vybrané logistické procesy a provoz ve skladu pomocí prostředků IT, pak zcela jistě nestačí věnovat se jen funkcím samotného systému skladové evidence nebo případně WMS (Warehouse Management System). Ve hře o rychlost, bezchybnost, dohledatelnost, snížení nákladů, lepší schopnost hodnotit a řídit … je totiž hned několik aspektů, které je třeba optimálně skloubit. Otázkou je, jak optimálně skloubit firemní procesy, provozovaný ERP systém, systém skladové evidence (případně WMS) a související technologie a zařízení (vybavení skladů).
Firemní procesy Při pr... více »
  

- Inzerce -

Řízení dopravně-spediční společnosti Valsen od A do Z informačním systémem AZ.PRO

Společnost Valsen je rostoucí společností, pro kterou se dosavadní aplikace, vzájemně více či méně propojené, staly nevyhovujícími. To bylo hlavním důvodem výběru nového informačního systému, který kromě podpory řízení moderní dopravní a spediční společnosti musel splňovat jedno z hlavních kritérií – komplexnost a otevřenost. Na základě výběrového řízení byl vybrán informační systém AZ.PRO od společnosti PROSPEKS-IT.

Nové technologie pro efektivnější řízení skladů

Nové technologie pro efektivnější řízení skladů
Dnes již nikoho nepřekvapí, že i ve skladech se stále více prosazuje automatizace skladových procesů. V souvislosti s oživením české ekonomiky dochází k rozvoji firem, a tím se zvyšují požadavky na rychlejší průchod zboží skladem.
Je čárový kód mrtev? V současné době zůstává nejrozšířenější metodou automatizace použití čárových kódů. Drtivá většina využívaných systémů řízeného skladu (WMS) má připraveného speciálního klienta optimalizovaného pro práci na mobilním terminálu. Doby, kdy po skladu pobíhal skladník s notebookem a kabelovým snímačem jsou naštěstí minulostí. Dnes používané... více »
POINT.X

10 důvodů proč přejít na EDI

10 důvodů proč přejít na EDI
Zejména oblast rychloobrátkového zboží, ale přirozeně nejenom ona, čelí stále intenzivnějšímu tlaku na rychlost, přesnost a spolehlivost dodávek. Aby byl tento požadavek splněn, stávají se vazby mezi obchodními partnery těsnějšími a objem vzájemné komunikace narůstá. To s sebou přirozeně nese i určitá negativa v podobě informačního zahlcení zodpovědných pracovníků, nárůstu stresu a chybovosti. Těmto neduhům lze přitom do značné míry zamezit, například tím, že lidské zdroje budou využívány skutečně efektivně a pouze tam, kde jsou opravdu nezbytné.
Obrácené role Prakticky všechny informace v... více »
  

- Inzerce -

Unikátní automatický sklad v ČR

adler Akciová společnost Adler Czech, a.s., je výrobcem značkového reklamního textilu Adler. Od vstupu na trh v roce 2000 se stal Adler jedním z nejrychleji se rozvíjejících výrobců a dovozců reklamního textilu v České republice. Zákazníky jsou reklamní agentury, tiskárny textilu a další zpracovatelé po celé Evropě. Adler působí na dvanácti evropských trzích, dodavatelé jsou v Asii. Každé druhé reklamní tričko prodané v České republice má značku Adler.

Efektivní vysledovatelnost výrobků v potravinářství

Efektivní vysledovatelnost výrobků v potravinářství
Snad všichni jsme při výběru potravin citliví na jejich kvalitu a čerstvost. Kolikrát raději zvolíme jiný výrobek, pokud je jeho doba trvanlivosti delší. Z pohledu spotřebitele je tedy jasné, že upřednostníme kvalitní a trvanlivé výrobky, ale jak se na to dívají výrobní firmy? Jak zabezpečí, aby se v obchodech objevily jenom kvalitní a čerstvé potraviny? Proč klasické EAN kódy z etiket ani zdaleka nestačí pro efektivní vysledovatelnost výrobků a polotovarů, ať už interně nebo externě? Jakou technologii tedy zvolit?
Pojďme se podívat, jak nám pomáhají aktuální technologie očima pomyslné potravinářské firmy Baby & Rosin FOOD (dále jen ... více »

Chytrá balicí linka v praxi

Chytrá balicí linka v praxi
Jednou z nejzajímavějších expozic letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu byla ukázka uplatnění informačních technologií v praxi pod názvem HELIOS Packaging Live. Jednalo se o simulovaný provoz balicí linky, jejíž jednotlivé části byly v reálném čase řízeny informačním systémem HELIOS. Každý úsek balicí linky měl svou paralelu ve sledování a vyhodnocování v informačním systému.
Informační systém není jediný, neměnný celek. Skládá se vždy z mnoha jednotlivých softwarových řešení, modulů a funkcionalit, které vzájemně navazují, doplňují se a společně tvoří sofistikovaný elektronický... více »
  

- Inzerce -

Systém řízeného skladu ve VSP DATA

zajistil lepší přehled o náhradních dílech a flexibilní zásobování dílen


VSP Data a.s. je významným dodavatelem servisních služeb v oblasti ICT. Zajišťuje servis techniky pro více než dvacet partnerů převážně ze zahraničí. Společnost realizuje všechny úrovně oprav zařízení, jako jsou PC, notebooky, periferie, mobilní telefony, plotry, fotoaparáty a kamery. Mimo toho provozují zásobovací huby pro jiné opravny. VSP Data sídlí v Táboře a má přibližně šest set zaměstnanců. V centralizovaném skladu pracuje sedmnáct pracovníků.

 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15
Ceník inzerce portálu SystemOnLine