facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Informační technologie v logistice

Řízení dodavatelských řetězců - SCM, řízení skladů, RFID, traceabilita, EDI

clanky Logistika: články

Možnosti RFID při potírání zločinu v obchodu s alkoholem

Možnosti RFID při potírání zločinu v obchodu s alkoholem
Radio frequency identification umožňuje na základě inteligentní elektronické technologie označovat velké množství jednotlivých výrobků individuálními prvky, které je možné snadno číst, ať už hromadně, nebo jednotlivě, a pracovat s daty jejich produkce, distribuce i prodeje. Díky tomuto způsobu by se mohlo daleko účinněji bojovat například s podvody s alkoholem a cigaretami. Nedávné události prokázaly, že je to značně aktuální a ožehavé téma.
Značení výrobků z pohledu technologií můžeme rozdělit do dvou hlavních kategorií. Prvním je bezvýznamové neboli pasivní značení. U této třídy není možné vložit do značícího prvku (dále jen kolku) lib... více »

Automatizace skladů

Moderní technologie v logistice

Automatizace skladů
Existuje mnoho činností, které lze ve skladech automatizovat, tedy nahradit v nich pracovníky strojem či informačním systémem. Tento článek je zaměřen na jednu z těchto aktivit, a to na automatické řízení manipulační techniky.
Pro tento typ automatizace bývá sklad rozdělen na dvě části. V automaticky řízené části je veškerá manipulační technika řízena automaty, bez řidičů. Zároveň je do této zóny zakázán vstup pěších. Obvykle je takto řešena regálová skladová zóna. V klasické části je technika řízená lidmi, pohybují se zde pracovníci. Obvykle sem patří příjmové a expediční rampy, blokovací zóna, vratky, volná plocha. Doporučuje se tyto d... více »

Klíčové faktory úspěšného nasazení hlasové technologie

Klíčové faktory úspěšného nasazení hlasové technologie
K čemu jsou hlasové technologie ve skladu vhodné? Zjednodušeně řečeno, ke všem skladovým operacím, kde je vhodné mít volné ruce a volné oči. Takovými operacemi jsou činnosti s kusovým zbožím, manipulace s drobným zbožím nebo naopak s těžšími kusy vyžadujícími obě volné ruce. Z procesního hlediska, ačkoliv není použití hlasu omezováno, se nejvýznamněji prosazují ve vychystávání, kde jsou jejich přínosy zřejmé a snadno dosažitelné. Co je klíčem k úspěšnému nasazení hlasových terminálů ve skladě nejen pro vychystávání?
Můžeme mít různé preference, nicméně zkušenost potvrzuje, že se jedná o dva klíčové faktory, a to vysoce spolehlivé rozpozn... více »

Kmenová data pro zalistování zboží pouze elektronicky

Kmenová data pro zalistování zboží pouze elektronicky
Stále rostoucí počet vyplňovaných položek a nejednotný, často manuální způsob jejich zadávání. Takový je aktuální stav procesu zalistování zboží u obchodních řetězců, který musí absolvovat výrobce pro každý produkt u každého prodejce. To vede k značné chybovosti, neúplnosti a časovým prodlevám, které škodí jak samotnému prodeji, tak i spjatému procesu výměny obchodních dokladů. Čelit tomuto problému by měly nově jednotné produktové katalogy, datová synchonizace a plná elektronizace.
Každé zboží má svůj doklad A každá firma má svůj informační systém, jenž doklady ke zboží generuje. Tento jednoduchý příměr pouze zjednodušeně přibližuje ne... více »
akce

Procesy v dodavatelském řetězci

Jak správně rozumět procesům a fungování dodavatelského řetězce

Procesy v dodavatelském řetězci
Jedním z důležitých předpokladů podnikatelského úspěchu v podmínkách globální ekonomiky je schopnost řídit firmu a ovlivňovat její pozici v síťové struktuře dodavatelsko-odběratelských vztahů. Manažeři tak musí dobře zvládat nejen interní procesy, ale také procesy externí, nad nimiž z principu nemají plnou kontrolu. V následujícím článku si představíme ty z nich, které se nacházejí mezi podnikem a jeho dodavateli, a zodpovíme nejdůležitější otázky týkající se jejich fungování a vlastností, které musí respektovat návrh dodavatelského řetězce.
Dodavatelský řetězec při elektronickém obchodování Dodavatelský řetězec (SC – supply chain) je s... více »

Kontejnerová doprava je páteří globální logistiky

Kontejnerová doprava je páteří globální logistiky
Těžištěm článků aktuálního vydání speciálu IT Systems je řízení procesů a zbožových toků v logistickém skladu a komunikace s odběrateli, kteří se fakticky nacházejí na samém konci logistického řetězce. Než se ale zboží dostane ke konečné distribuci, čeká jej poměrně dlouhá cesta v rukou dopravců, speditérů, operátorů, překládkových terminálů a také námořních společností – rejdařů.
Globalizovaná ekonomika, a zejména relativně levná, spolehlivá a rychlá doprava dává výrobním podnikům, obchodním společnostem i zákazníkům možnost snadného přesunu výroby, dodávek nebo nákupů nejen na opačný konec kontinentu, ale i planety. Zhruba od padesátýc... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15
Ceník inzerce portálu SystemOnLine