facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Informační technologie v logistice

Řízení dodavatelských řetězců - SCM, řízení skladů, RFID, traceabilita, EDI

clanky Logistika: články

Implementace standardů GS1 v rámci skladového řešení Mobile Store

pro El Nino parfum s.r.o.

Implementace standardů GS1 v rámci skladového řešení Mobile Store
Společnost CODEWARE úspěšně implementovala pro společnost El Nino parfum s.r.o. standardy GS1 v rámci skladového řešení Mobile Store ve skladech společnosti v Nové Pace. Cílem projektu bylo automatizovat, zrychlit a zabezpečit minimální chybovost při vychystávání objednávek přijatých od zákazníků. Použitím systému MOBILE STORE ONLINE a mobilních terminálů Cipherlab je záměna zboží téměř vyloučena.
Společnost El Nino patří k předním internetovým parfumeriím se širokou nabídkou značkových parfémů a skladovou zásobou více než sedm tisíc produktů. Společnost nabízí doručení zdarma do 24 hodin a byla oceněna titulem Shop roku 2010. Celý p... více »

Investice do WMS mají nejrychlejší návratnost

Investice do WMS mají nejrychlejší návratnost
V současné době pokročilých technologií není pochyb o tom, že se žádný sklad bez IT neobejde. Je obtížné představit si moderní sklad nebo distribuční centrum, které by ještě nebyly řízeny logistickým informačním systémem. Rostoucí požadavky trhu, koncentrace a konkurence jsou hnacími faktory, díky nimž se celkový tok materiálu a distribuční procesy spoléhají na řešení, která jsou efektivní, rychlá, bezchybná a levnější než tradiční metody řízení skladu a provozu.
Dynamika práce a rychlost pohybu zboží ve skladu se dramaticky mění a rostou. Dříve byly sklady statické, současná centralizovaná distribuční centra lze srovnat s výrobními link... více »

Profesionální logistika – když systémy navzájem promlouvají

Profesionální logistika – když systémy navzájem promlouvají
Každý, kdo pracuje v logistice, se stále častěji setkává s pojmem EDI (electronic data interchange). EDI komunikace představuje celosvětově rozšířený multioborový standard elektronické výměny dat, který dominuje v řadě oborů také na českém trhu. V tuzemsku je jeho přítomnost při výměně obchodních a logistických dokumentů nepostradatelná díky masovému rozšíření zejména v retailu, automobilovém průmyslu či finančním sektoru, ale jak je tomu dnes v přepravě a logistice, kde je na rychlost a přesnost výměny dokumentů kladen snad ještě větší důraz?
Mnoho výrobců či distributorů využívá pro pokrytí svých logistických operací k doručení zboží l... více »

GPS řešení pro logistiku

příležitost pro přepravce i operátory

GPS řešení pro logistiku
V současné době jsme svědky rozvoje tzv. M2M (machine-to-machine) trendů, které spočívají v automatizaci rutinních manuálních procesů a zvyšování efektivity výměny dat. S růstem tohoto segmentu jsou na trh uživatelům přinášeny nové technologie pro automatizace a optimalizace rutinních procesů a nedávno uvedená služba CarTerminal v systému O2 CarControl je bezesporu nadějným kandidátem stát se efektivním nástrojem v rukou logistických firem a osobních, nákladních, autobusových, lodních i železničních dopravců. Také pro mobilní operátory, jejichž tržní segment v oblasti hlasových služeb je dnes již nasycen, předsta... více »
akce

Vliv procesního řízení IT na snižování nákladů logistických firem

Vliv procesního řízení IT na snižování nákladů logistických firem
Význam informačních a komunikačních technologií pro fungování firem v oblasti logistiky se stále zvětšuje. V období globalizace obchodu s větší mírou spolupráce, dynamičnosti a vzájemné integrace je význam informačních a komunikačních technologií strategický. S touto vzrůstající závislostí roste také podíl IT nákladů na celkových nákladech a vliv informačních a komunikačních technologií na kvalitu logistických služe... více »

TMS – dopravní informační systémy

TMS – dopravní informační systémy
Moderní dopravní firma se dnes neobejde bez informačního systému. Jistě si umíme představit, že funkce takového systému budou jiné než u softwaru pro obchodní nebo výrobní podniky. Jaké? Na to jsme se zeptali odborníka na danou problematiku Jana Koláře, který je konzultantem společnosti Navisys.
Které nástroje je možné obecně zařadit do dopravních informačních systémů pro logistiku (například monitoring, kniha jízd, ekonomika vozidel či plánování tras)? Mezi... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15
Ceník inzerce portálu SystemOnLine