facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Informační technologie v logistice

Řízení dodavatelských řetězců - SCM, řízení skladů, RFID, traceabilita, EDI

clanky Logistika: články

Řízení rizik dodavatelského řetězce minimalizuje ztráty

Řízení rizik dodavatelského řetězce minimalizuje ztráty
Obáváte se, že povodně zastaví dodávky klíčového materiálu ze strany vašeho dodavatele? Nebo že náhlý skok zákaznické poptávky přesáhne jeho kapacity či dojde k neúměrnému zvýšení cen základních surovin? V oblasti řízení dodavatelského řetězce mohou výrobní podniky možné dopady rizik minimalizovat a celkově podchytit potenciální problém dříve, než se zprvu nepříjemná situace změní v katastrofu.
Každý podnik po celou dobu své existence, ať vědomě či podvědomě, s riziky pracuje. Rizikové události mohou velmi rychle vnést chaos do celého dodavatelského řetězce a zničit sebelepší obchodní strategii. Každá událost, která s sebo... více »

Floreon+ Traffic

Systém pro modelování, simulace a monitorování dopravy

Floreon+ Traffic
V dnešní době je problematika dopravy velmi aktuálním tématem, se kterým se setkáváme v různých podobách a situacích. Mimo klasické vnímání dopravy z pohledu účastníků silničního provozu má dopravní situace významný vliv také na různé krizové situace a jejich řízení a řešení. A právě to je důvod, proč je oblast dopravních informací a managementu významnou součástí projektu Floreon+. Jedná se o vědecko-výzkumný projekt, jehož hlavím cílem je vybudování systému pro modelování, simulace a monitorování situací způsobených nejen přírodními jevy, a to včetně problematiky dopravy. Znalost dopravní situace a možnost využití sofistikova... více »

Fleet controllingu nahrává realita na silnicích

Fleet controllingu nahrává realita na silnicích
Poslední měsíce nadělaly nejednu vrásku lidem v silniční dopravě. Snížení spotřebitelské poptávky, a tudíž méně přepravních výkonů zamíchalo kartami jak rychle vzrůstajícím dopravním firmám, tak i nedostatkovým řidičům, kteří částečně drželi své zaměstnavatele personálně i finančně v šachu. Karta se ale obrátila, a proto si klademe otázku: jaké jsou vyhlídky na nejbližší období z pohledu implementace komplexních logistických informačních systémů?
Scénáře vývoje Současná situace je nelichotivá. Zpomalené, nebo úplně zastavené bankovní půjčky či provozní úvěry zkomplikovaly situaci všem subjektům na trhu, a pokud banky nevy... více »

Jak se stát úspěšným poskytovatelem 3PL služeb?

Jak se stát úspěšným poskytovatelem 3PL služeb?
Podle údajů z posledního průzkumu, který se každoročně provádí ve firmách působících v Evropě a USA (13th Annual Third-Party Logistics Study, 2008), hodnotí až 89 procent dotázaných společností velmi vysoce svůj oboustranně kvalitní vztah s poskytovateli logistických služeb. Dle respondentů z firem, které využívají takových služeb, jim tento vztah přináší přímou strategickou konkurenční výhodu. Ptáte se, proč vůbec firmy využívají nabídky poskytovatelů logistických služeb? Odpověď je nasnadě. Snaha většiny firem je co nejvíce redukovat své náklady a zároveň zvyšovat kvalitu v oblasti interní a externí logistiky. Často je slyšet vysv... více »
akce

Průzkum: Jak se logistika dívá na informační systémy?

Průzkum: Jak se logistika dívá na informační systémy?
Snadnost práce s aplikacemi, náklady na provoz, kompetence dodavatele a počáteční investice na pořízení – to jsou čtyři rozhodující kritéria při výběru nového podnikového informačního systému. Tento názor alespoň vyjádřily dvě třetiny registrovaných účastníků odborné konference Log-in 2008 v bleskovém mobilním průzkumu CCV Informační systémy a Microsoft Dynamics na téma Zacházíte ve své firmě s IT efektivně?
Jak správně vybrat dodavatele Mírná většina respondentů, mezi kterými převažovali nejvyšší manažeři tuzemských logistických společností, se domnívá, že IT dodavatelé nenaslouchají správně zákazníkovi a nedokáží ... více »

Technologie automatického sběru dat pro informační systémy v oblasti distribuce zboží či materiálu

Technologie automatického sběru dat pro informační systémy v oblasti distribuce zboží či materiálu
Při zavádění informačních systémů pro řízení výrobních podniků jsou v současné době kladeny čím dál větší požadavky na úsporu času při pořizování dat a odstranění chyb při ručním vkládání údajů. Pro odstranění těchto aspektů lze použít technologie poloautomatického, nebo i plně automatického sběru dat například pomocí identifikace čárovým kódem, RFID tagy nebo přímým napojením technologických zařízení, jako například váhových systémů, do informačního systému společnosti.
Typy softwarových řešení pro sběr dat Pro řešení sběru dat je v současné době na trhu několik druhů softwarových aplikací s různým stupněm komfortu obsluhy. Aplikace lz... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15
Ceník inzerce portálu SystemOnLine