facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přihlášení SystemNEWSPřehledy
 
Tematické seriály

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 
Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

 
Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

 
Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

 
Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
 
Partneři webu
IT řešení pro výrobní podniky I , Plánování a řízení výroby , Cloud a virtualizace IT

ERP v cloudu využívají i výrobci v našem regionu

Rozšíření divize Tsubakimoto si vyžádalo modernizaci a přesun IS do clouduMinervaSpolečnost Tsubakimoto UK Ltd. je výrobcem automobilových dílů a rozvodových řetězů pro motory a pomocné pohony pro přední výrobce automobilů po celé Evropě. V návaznosti na navýšení kapacit musela společnost otevřít druhou továrnu, Tsubaki Automotive Czech Republic, s. r. o., v Ovčárech, kde se zabývají výrobou a sestavováním systémů rozvodových řetězů a souvisejících produktů.


Tsubakimoto UK je zákazníkem americké společnosti QAD a v nedávné době přesunula svůj IS na cloud, zejména díky dalšímu rozvoji a expanzi do ČR. Bylo naplánováno, že v britské i české továrně bude nasazen stejný systém s tím, že by v novém českém závodě nebylo žádné místní IT oddělení. „Protože nová česká továrna byla postavena na zelené louce a bez vlastního IT oddělení, chtěli jsme ji napojit na QAD cloud a vybavit pro zahájení provozu tím nejmodernějším systémem ERP,“ uvádí Laurence Headington, IT manažer v Tsubakimoto UK. „Také jsme chtěli, aby byl systém mezi oběma závody sladěný, což znamenalo, že britská továrna musela být modernizována.“

Vytvoření šablony pro nasazení nového systému a modernizace stávajícího

Tsubakimoto UK rozhodla, že nejspolehlivějším a nejflexibilnějším řešením bude nejprve vzít aktuální verzi ERP britské továrny a přesunout ji na QAD cloud. S použitím QAD Easy On Boarding, metodologie založené na osvědčených postupech určené pro společnosti, které chtějí snížit dobu realizace a náklady na vlastnictví, se Tsubakimoto UK podařilo vytvořit šablonu, kterou bylo možné použít v českém závodě. „S pomocí týmu QAD a procesu Easy On Boarding jsme zorganizovali workshop pro vývoj procesních map a vytvořili v britské továrně manuál obchodních procesů,“ poznamenal Headington. „Přípravné práce, které jsme provedli s QAD, nám pomohly zajistit, že po modernizaci britské továrny byly všechny naše obchodní procesy realizovány a plně zdokumentovány v konzistentním formátu.“ Manuál pak byl použit i v české továrně jako základ pro novou implementaci provedenou společností Minerva Česká republika, opět formou procesu Easy On Boarding, v níž byly všechny prvky k dispozici v podobě snadno čitelných procesních toků. To také umožnilo provést důkladný a komplexní pilotní projekt a školení uživatelů, v nichž byly k dispozici podrobnosti k tomu, jaké testování bylo pro každý proces zapotřebí, a byla stanovena zodpovědnost jednotlivých oddělení.

První etapy projektu, včetně přesunu na QAD cloud, zhodnocení procesu a vytvoření manuálu obchodních procesů, trvaly pouze čtyři měsíce. Modernizace byla provedena rychle a implementace provedená společností Minerva v českém závodě proběhla brzy poté – ke spuštění do ostrého provozu tak došlo za pouhé tři měsíce. „Český závod je velice podobný tomu britskému – vyrábí a dodává podobné produkty pro stejné zákazníky. Bylo odsouhlaseno, že jako základ instalace ERP v České republice využijeme osvědčenou ,šablonu‘ QAD z Velké Británie,“ pokračuje Headington. „Díky použití této ,šablony‘ byla realizace v české továrně mnohem jednodušší; umožnila Minervě efektivní školení a zajistila, že konfigurace českého systému je v podstatě identická s tím v britské továrně.“

Strukturovaný přechod na cloud má za výsledek stejné systémy v britském i českém závodě

„Systém ERP přesunutý na QAD cloud se ukázal jako velmi spolehlivý a konzistentní,“ poznamenává Headington. „Narušení našich pracovních procesů bylo pouze minimální, což všem částem naší společnosti pomohlo.“ „Přístup QAD k práci v našich systémech dává velký smysl,“ dodává Owen Davis, manažer dodavatelského řetězce v Tsubakimoto UK. „Kvalita výsledného produktu plně závisí na tom, kolik úsilí na něj vynaložíte, a strukturovaný a konzistentní přístup společností QAD a Minerva zajišťuje, že se nic nepřehlédne, což je pro projekt tohoto typu zásadní.“

Projekt modernizace v Tsubakimoto UK zahrnoval také QAD cloud EDI. „Systém EDI je složitý a pro nás nezbytný, což je důvod, proč outsourcing na jednu službu, která zpracuje veškerou agendu související s EDI a má odborné znalosti potřebné k tomu, aby ji dokázala realizovat v potřebném čase, zajistil, že náš proces EDI je spolehlivější a odolnější,“ uvádí Davis. „Kromě toho je po zapojení české továrny integrace požadavků EDI mnohem jednodušší, než kdyby se to dělalo na místě. Společnost QAD nám pomohla zajistit, že tento přechod byl hladký.“ „Společnost Tsubakimoto UK je teď na skvělé pozici pro svůj další rozvoj,“ dodává Headington. Mezi oblasti, které chce Tsubakimoto UK využít v budoucnosti, patří:

  • QAD Automation Solutions pro flexibilnější a integrovanější řešení automatického sběru dat, které sníží čas strávený zaznamenáváním inventárních transakcí a poskytne větší kontrolu nad tiskem štítků.
  • QAD Adaptive UI (nové uživatelské rozhraní QAD) pro konzistentnější uživatelské rozhraní a řešení, která lze využít na více zařízeních včetně mobilních.

„Podle mého názoru to bylo všechno zvládnuto velmi dobře,“ uzavírá Headington. „QAD má metodologii, která je velmi důkladná a velmi detailní. To byl jeden z hlavních důvodů, proč byl projekt úspěšný.“ „Díky přesunu na QAD Cloud ERP jsme flexibilnější, agilnější a spolehlivější.“ Laurence Headington, Tsubakimoto UK.

Chcete získat časopis IT Systems s tímto a mnoha dalšími články z oblasti informačních systémů a řízení podnikové informatiky? Objednejte si předplatné nebo konkrétní vydání časopisu IT Systems z našeho archivu.