facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Gopas - ManDay.it
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Plánování a řízení výroby

APS, MES, Product management, PLM

clanky Plánování a řízení výroby: články

Výrobní podnik roku 2020

Reportáž z konference IDC

Výrobní podnik roku 2020
Budoucí směřování tuzemských výrobních podniků v souvislosti s informačními technologiemi bylo tématem odborné konference Výrobní podnik roku 2020 s podtitulem Jak dosáhnout skutečné efektivity. Tato akce se uskutečnila 20. září v pražském hotelu Angelo, přičemž hostitelem a garantem byla mezinárodní analytická a poradenská společnost IDC.
Výroba a informační technologie je spojení, které vždy přináší zajímavé podněty a nejinak tomu bylo i v tomto případě. Po úvodním slově, které přednesl moderátor celé konference a ředitel divize IDC Manufacturing Insights International Christopher Holmes, následoval všeobecný pohled na současné české v... více »
POINT.X

ERP řešení v podnicích nejen s procesní výrobou

ERP řešení v podnicích nejen s procesní výrobou
V oblasti řešení podnikových informačních systémů pro výrobní firmy se ustálil zvyk dělat silnou oddělovací čáru mezi podniky s diskrétní výrobou a podniky s výrobou procesního charakteru. Toto dělení se projevuje jak v nabídkách dodavatelů, tak v různých přehledech řešení a samozřejmě se promítá i do požadavků uživatelů těchto řešení. Co si však máme pod tímto dělením dle charakteru výroby představit?
Principiální rozdíly diskrétní a procesní výroby Diskrétní výrobu si umíme představit snadno, obvykle ji dobře reprezentuje výroba strojírenská. Charakteristické pro ni je, že se výrobek vyrábí postupně v několika výrobních stupních. Časo... více »

Elektronické řízení šaržových výrob

Elektronické řízení šaržových výrob
COMPAS automatizace, přední český dodavatel výrobního IT a průmyslové automatizace, jehož aplikace využívají v Kraft Foods, Nestlé, Opavia LU, MSC, Madeta, Philip Morris, Zentiva, LONZA, HBM Pharma, Oncomed nebo McBride, vysvětluje svůj koncept Elektronického řízení výroby. Umožňuje vysoce efektivní a pružné řízení šaržových výrob a bylo úspěšně nasazeno v potravinářství, biotechnologiích, výrobě léčiv či kosmetiky. Jeho princip je založen na myšlence vertikální systémové integraci a flexibilním MES systému COMES.
Současná IT řešení často končí nad úrovní vlastní výrobní technologie „předáváním papírových pokynů“ pro operátory technologi... více »
POINT.X

Jak uřídit výrobu v dnešní turbulentní době?

Jak uřídit výrobu v dnešní turbulentní době?
Celosvětová finanční krize přiměla všechny podniky měřit a vyhodnocovat efektivitu výroby. S nadsázkou lze říci, že vyrobit umí každý. Avšak vedle toho, že výrobek musí být kvalitní, je enormní tlak na jeho cenu. Proto každého výrobáka zajímá, jaké má kde rezervy. Jaké jsou prostoje a z jakého důvodu, jak dlouho trvalo seřízení stroje, jeho údržba a jaké jsou další ztráty ve výrobě. Nebo naopak přemýšlí, jak se v dané situaci rozhodnout. Co se stane, když zachová ekonomickou dávku, splní termíny zakázek? Nebo o kolik ji musí minimálně snížit, aby termíny splnil? Jaká varianta plánu je z ekonomického hlediska nejvýhodnější?
Na trhu IT sys... více »
akce

Netradiční metody plánování a řízení výroby

Netradiční metody plánování a řízení výroby
V minulém čísle jsme vám představili metody plánování a řízení výrobního procesu, které se nejčastěji používají v rámci podnikových informačních systémů. V následujícím volném pokračování vás seznámíme se dvěma netradičními koncepty, jež nejsou doposud ve výrobních podnicích masivně zaváděny, nicméně své uplatnění u některých zákazníků již našly.
Trvalá simulace a optimalizace výrobního procesu Jednou z nejpokročilejších, ale také nejméně se vyskytujících řídicích metod v informačních systémech je koncept trvalé simulace a optimalizace výrobního procesu (MSO – modelování, simulace, optimalizace). Hlavní přínos MSO spočívá v tom, že z in... více »

Automatizovaný sběr dat přímo z výroby

Automatizovaný sběr dat přímo z výroby
Informační systém je dnes v podnicích již samozřejmostí a mnoho výrobních společností stále častěji uvažuje o nasazení automatizovaného sběru dat přímo z výroby. Ideální je totiž zapisovat veškerá data do informačního systému pouze jednou, a to na místě jejich vzniku. Na jednotlivých technologických pracovištích tak vznikají sběrnice dat přímo pro tento účel.
Cílem každého výrobce je využít svých výrobních prostředků na maximum a co nejefektivněji. Efektivita je pojem, který se ve spojitosti s informačními systémy, skloňuje na obchodních jednáních snad ve všech pádech. Přehlednost a organizace výroby ale mnohdy trpí právě v bodě, kde doc... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43
Časopis IT Systems
IT Systems 1-2/
IT Systems 12/
IT Systems 11/
IT Systems 10/
Edice IT Systems Special
příloha #1 1-2/
příloha #1 11/
příloha #1 10/
příloha #1 9/
Ceník inzerce portálu SystemOnLine