facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

IT Security

Informační bezpečnost, Antiviry, Antispyware, Firewally, VPN, IDS/IPS

clanky IT Security: články

Bezpečnost a instant messaging

Bezpečnost a instant messaging
Okamžité zprávy (Instant Messaging, IM) jsou čím dál populárnější technologií, která si nesmírně dynamicky razí cestu světem. A to tak, že během několika let má velkou šanci z postu nejpopulárnějšího komunikačního prostředku vytlačit elektronickou poštu, jejíž pozice se ještě nedávno zdála totálně neotřesitelná.
Technologie Instant Messaging Abychom celou otázku co nejlépe pochopili, pojďme se podívat na technologii IM. Je to druh elektronické komunikace, která vytváří spojení mezi komunikujícími stranami. Zprávy psané na klávesnici (event. může docházet k předávání i elektronických dat získaných jinak – zvuk, obraz, …) jsou při tomto z... více »

Poznejte nepřítele i uvnitř sítě

Poznejte nepřítele i uvnitř sítě
Tisíce systémů. Stovky protokolů a aplikací. Intenzivní provoz v síti. Všechny tyto faktory se podílejí na tom, že zajištění bezpečnosti vnitřní sítě klade na systémové správce a použité prostředky mnohem vyšší nároky než ochrana perimetru. Pro jejich naplnění nestačí pouze nasadit technologie obvyklé při ochraně vnější sítě. Interní bezpečnost vyžaduje vlastní přístupy a řešení.
Aplikační prostředí na vnějším rozhraní sítě je mnohem jednodušší a přehlednější než v případě vnitřní sítě podniku či instituce. Na perimetru je jasně omezena sada povolených aplikací a komunikačních protokolů. Vytvoření bezpečnostních pravidel a jejich vynucen... více »

Zákeřný útok jménem DoS

Zákeřný útok jménem DoS
Útok typu DoS (denial of service – odepření služby) patří k tomu nejnepříjemnějšímu, co nás může v oblasti informační (ne)bezpečnosti potkat. Špatně se proti němu brání, špatně se zaznamenává, jeho provedení je jednoduché… I samotná jeho podstata je nebezpečně jednoduchá: jde o to, udělat určité zdroje nedostupné oprávněným uživatelům...
Základní informace Útok DoS mívá zpravidla dvě základní formy. V první přinutí agresor počítač k resetu/restartu anebo ke spotřebování vlastních zdrojů tak, aby dále nemohl poskytovat své služby. Ve druhé zajistí „obsazení“ komunikačního média mezi uživatelem a obětí, aby mezi nimi nemohla být nastolena... více »

Bezpečnost elektronické komunikace

Bezpečnost elektronické komunikace
Nedávné bezpečnostní incidenty související se zcizením identity v elektronickém bankovnictví nejsou ojedinělou záležitostí. Banky jsou stále cílem útoků, a proto je vhodné se zamyslet nad možnostmi zabezpečení, které by zabránily jakémukoliv zneužití. Ať už zneužití dat nebo krádeži prostředků z účtů. Pro úspěšné a bezpečné využívání elektronické komunikace s bankami pro manipulaci s finančními prostředky (a nejen s nimi) je nezbytné, aby v systému elektronických kanálů byly všechny bezpečnostní atributy přenášených zpráv byly zachovány od vzniku zprávy po její zpracování v cílovém systému. A to při komunikaci v obou směrech, jak od k... více »
akce

Ne-bezpečnost výměnných sítí

Ne-bezpečnost výměnných sítí
Ať se nám to líbí nebo ne, výměnné sítě se staly nedílnou součástí internetu. Přes určitou kontroverzi, kterou vzbuzují, totiž přinášejí celou řadu výhod. Představují nějaké bezpečnostní riziko? Ano, značné. Ne, minimální. Takto odlišných odpovědí se nám zpravidla dostává – záleží zkrátka na tom, kdo, jak a proč hodnotí.
Seznamte se: výměnné sítě Ať se nám to líbí nebo ne, výměnné sítě se staly nedílnou součástí internetu. Přes určitou kontroverzi, kterou vzbuzují, totiž přinášejí celou řadu výhod. Fungování sdílených sítí je založeno na principu propojení klientských programů. Klientský program přitom plní několik úkolů. Jednak za... více »

Deset největších bezpečnostních hrozeb v roce 2007

V minulém čísle jsme vám přinesli dlouhodobou prognózu společnosti Gartner v oblasti informační bezpečnosti a rizik, která nás v nejbliších letech čekají. V následujícím článku nabízíme předpověď společnosti McAfee a jejího vývojového oddělení McAfee Avert Labs, která se týká největších bezpečnostních hrozeb pro rok 2007. Podle jejich údajů dnes existuje více než 217 tisíc různých druhů bezpečnostních hrozeb a další tisíce jich dosud nebyly identifikovány. Malware je stále častěji rozesílán profesionálními a organizovanými zločinci. Nebezpečný malware, na který by se měli správci sítí v roce 2007 zaměřit, zahrnuje nárůst webových stránek urč... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56
Ceník inzerce portálu SystemOnLine