facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

IT Security

Informační bezpečnost, Antiviry, Antispyware, Firewally, VPN, IDS/IPS

clanky IT Security: články

Bezpečnost webových aplikací a portálů

Bezpečnost webových aplikací a portálů
Jak už to tak bývá, diskuse o bezpečnosti na internetu nabírá na obrátkách vždy až v momentě, kdy je narušena. Příkladem mohou být nedávné DDoS (nebo možná spíše DoS) útoky na přední české zpravodajské portály, vybrané banky, mobilní operátory a další důležité instituce. Útoky tohoto typu (ohromné množství dotazů na server během krátké chvíle, v tomto případě v řádu až milionů paketů za vteřinu) však přímo nesouvisí se zabezpečením webového portálu, nýbrž s jeho robustností a schopností během několika málo minut rozložit zátěž na více strojů. Celá skládanka bezpečnosti webových portálů však čítá i další významné zabez... více »

Zranitelnosti iOS zařízení v praxi

Zranitelnosti iOS zařízení v praxi
V článku, který vyšel v IT Systems 1–2/2013, jsme se věnovali bezpečnosti zařízení na platformě iOS, tedy především zařízením iPhone a iPad. Uvedli jsme, že koncepce a prvky operačního systému jsou navrženy velmi dobře a ty už samy o sobě zajišťují velice slušnou bezpečnost. Chyby a zranitelnosti se však nevyhýbají žádnému výrobci a ani Apple není výjimka. Pojďme se proto podívat na to, jak vypadají jednotlivé reálné útoky na tuto platformu, abychom si udělali jasnější představu, co je možné, nebo spíše co bylo možné těmito útoky získat.
Jailbreak Jailbreak je proces vyjmutí omezení na zařízeních s iOS skrze zranitel... více »

Rozhovor: Vladimír Rohel, Národní centrum kybernetické bezpečnosti

Rozhovor: Vladimír Rohel, Národní centrum kybernetické bezpečnosti
Začátkem roku 2012 vzniklo s cílem zastřešit problematiku zabezpečení systémů státní správy a kritické infrastruktury státu Národní centrum kybernetické bezpečnosti (NCKB). Jako organizační součást Národního bezpečnostního úřadu vypracovalo věcný záměr zákona o kybernetické bezpečnosti a aktuálně pracuje na jeho paragrafové podobě. O tom, co by měl tento zákon přinést, ale také o zkušenostech s nasazením moderního systému behaviorální analýzy sítě v organizacích státní správy jsme si povídali s ředitelem NCKB Vladimírem Rohelem.
Jako ICT ředitel NBÚ jste byl u implementace řešení pro behaviorální analýzu sítě, které je jakousi nadstavbou... více »

Analýza rizik IT bezpečnosti

Analýza rizik IT bezpečnosti
Asi každá firma disponuje informacemi, jejichž prozrazení by mohlo vést k přímé nebo nepřímé finanční ztrátě. Využití informačních technologií ve firemních procesech znamená, že takřka všechna aktiva firmy jsou „digitalizovaná“. Řada firem proto vytvořila v rámci své organizační struktury nová oddělení, jejichž primárním úkolem je informace chránit a zajistit fungování v souladu s případnými novými pravidly a předpisy stanovenými externími institucemi.
Firmy si uvědomují možné závažné problémy, které by mohly mít, pokud by si svá digitální aktiva dostatečně nechránily. Počítají s významnými investicemi do bezpečnostních řešení i kvalifik... více »
akce

Bezpečnost elektronického bankovnictví

Bezpečnost elektronického bankovnictví
Silná autentizace při přihlašování k internetovému či mobilnímu bankovnictví je již dlouho považována za naprosto nezbytnou a je také v podstatě všemi finančními institucemi v různé míře využívána. Díky novým typům útoků, například man-in-the-middle nebo man-in-the-browser založeným na trojských koních, jsou však útočníci schopni silnou autentizaci jednoduše obejít, a to včetně dvoufaktorové autentizace. Kromě silné autentizace je tedy třeba sledovat a analyzovat jednotlivé události spojené s přihlašováním uživatelů do elektronického bankovnictví a s pohyby na jejich účtu, a to jak vlastní transakce, tak například změny profilu majitele účtu.... více »

Předpověď bezpečnostních hrozeb pro rok 2013

Předpověď bezpečnostních hrozeb pro rok 2013
Společnost Fortinet zveřejnila předpověď hrozeb pro rok 2013, kterou vypracovalo její výzkumné středisko FortiGuard Labs. Podle zprávy bude letošek ve znamení šesti bezpečnostních trendů a podniky i jednotlivci by si měli dát pozor například na pokročilá mobilní rizika, zneužití chyb při komunikaci mezi zařízeními nebo meziplatformové botnety.
Cílené a sofistikované mobilní útoky Pokročilé přetrvávající hrozby (advanced persistent threats, APT) jsou definovány schopností využívat sofistikovanou technologii a více metod či vektorů šíření k tomu, aby dosáhly svého cíle a získaly citlivé, nebo rovnou tajné informace. Z poslední doby reprez... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56
Ceník inzerce portálu SystemOnLine