facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

IT Security

Informační bezpečnost, Antiviry, Antispyware, Firewally, VPN, IDS/IPS

clanky IT Security: články

Bezpečnost hostovaných aplikací

Bezpečnost hostovaných aplikací
Hostování aplikací znamená zajistit zákazníkům takovou míru bezpečnosti, aby byli ochotni svěřit svoje data do rukou cizího subjektu. Jaká konkrétní bezpečnostní opatření můžete u hostingových poskytovatelů v ČR očekávat, jaká ne a proč? Jak vnímají bezpečnostní opatření zákazníci, jak moc je pro ně bezpečnost důležitá? Co všechno si lze pod pojmem bezpečnost v případě hostingu představit?
Co vše hoster ohledně bezpečnosti řeší? Dovolím si nejdříve velmi stručně projít všemi důležitými oblastmi, které nemohu v článku o bezpečnosti hostovaných aplikací vynechat. Bezpečnost a utajení dat Fyzickou bezpečností serverů, datového centra je ... více »

Bezpečnost v souvislostech

Bezpečnost v souvislostech
Co vše může zahrnovat problematika bezpečnosti v souvislostech dnešního informačního světa? O tom všem je tento článek. Budeme se věnovat propojení soukromého a pracovního života i současným výzvám, jako jsou mobilita, sociální sítě a cloud computing. Projdeme jednotlivé bloky bezpečnosti, tedy elektronickou, fyzickou a informační bezpečnost i řízení identity. V závěru se zaměříme na síťovou bezpečnost a roli poskytovatele informačních a telekomunikačních služeb.
Soukromý a pracovní svět Každý z nás žije v našem produktivním věku nejméně dvě odlišné role a dalo by se říci, že i dva životy. První role se zaměřuje na pracovní svět a naší ... více »

Pro pořádek v uživatelích

Identity management

Pro pořádek  v uživatelích
Každá rozrůstající společnost je vždy časem postavena před problém efektivní správy uživatelů a jejich identit. Není snadné zajistit správu všech přístupů v případě, že máte spoustu zaměstnanců a používáte větší množství informačních systémů.
Řešením všech těchto problémů by mohl být některý ze systémů pro správu identit. Jde o systém, který z jednoho centrálního místa spravuje identity uživatelů napříč všemi systémy i organizačními jednotkami. Co chápeme pod pojmem identita? V tomto kontextu je možné si identitu představit jako uživatelský účet, který je veden v informačním systému a obsahuje nejen personální informace o uživateli, ale... více »

Webová gateway

s flexibilními možnostmi konfigurace

Webová gateway
Současný internet přináší uživatelům nové možnosti v podobě dynamicky tvořených stránek a interaktivních aplikací, jejichž složitost umožňuje tvorbu nevídaného množství hrozeb. Pro jejich analýzu již není možné použít standardní bezpečnostní mechanismy, které byly dostačující v minulých letech. Je nutné uplatnit především analýzu na základě chování a globální cloudy pro detekci malwaru.
V loňském roce uvedla společnost McAfee na trh produktovou novinku v portfoliu bezpečnostních proxy bran pro filtraci webového provozu, McAfee Web Gateway 7 (MWG7), která výše uvedené funkce nabízí. Zařízení navazuje na úspěšnou řadu bezpečnostních proxy ... více »
akce

Prověřte svoji firemní síť

pomocí on-line testu bezpečnosti EVA

Prověřte svoji firemní síť
Internet je nebezpečná zóna. Každé firemní zařízení, které je připojeno k internetu, je denně vystavováno velkému množství hrozeb ze strany útočníků, kteří rychle dokážou zneužít slabiny, o kterých většinou nevíte. Hrozí ztráta dat, zneužití informací nebo systému k páchání trestné činnosti. K otestování, jak je firemní síť zabezpečena před útoky hackerů, je možné využít základního on-line testu bezpečnosti EVA Free, který prověří podnikové systémy „z vnější strany“. Přesně tak, jak jsou viditelné z internetu. EVA Free je zcela zdarma!
  Co je to EVA? Služba vyhledávání a správa zranitelností EVA (Eset Vulnerability Assessment... více »

Jaký bude rok 2011

z hlediska bezpečnosti IT?

Jaký bude rok 2011
Rok 2011 jistě přinese spoustu nového v oblasti informačních technologií. Můžeme se těšit na celou řadu novinek nejen v podobě stále dokonalejších počítačů, tabletů a chytrých mobilních telefonů, ale také v podobě nových rizik a hrozeb pro bezpečnost informačních technologií.
Naše společnost má díky široké uživatelské základně k dispozici data o počítačové bezpečnosti prakticky z celého světa. Jedná se jak o data statistická, tak i o zcela konkrétní zachycené nebezpečné kódy. Statistická data nám říkají o četnosti výskytu jednotlivých nebezpečných kódů či aktivit na konkrétních TCP/UDP portech nebo geografických lokalitách. Takovýto syst... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57
Ceník inzerce portálu SystemOnLine