facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Gopas - ManDay.it
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

IT Security

Informační bezpečnost, Antiviry, Antispyware, Firewally, VPN, IDS/IPS

clanky IT Security: články

Bezpečnostní incident – den poté

Bezpečnostní incident – den poté
Kdo slibuje stoprocentní bezpečnost, tak buď neví, o čem hovoří, nebo záměrně uvádí nepřesné informace. A tak se čas od času zkrátka stane, že k nějakému incidentu dojde. V takovém případě více než kdy jindy platí, že „štěstí přeje připravenému“.
Na každého jednou dojde Riziko bezpečnostního incidentu lze velmi úspěšně redukovat a nenechat se nachytat na hruškách s tím, že k průniku dojde po nějaké základní bezpečnostní chybě (ponechání defaultního hesla, zneužití rok staré bezpečnostní chyby aj.). Ale jsou různé velmi speciální situace (cílený útok apod.), jejichž absolutní eliminace by znamenala neskutečné a neospravedlnitelné náklady... více »
POINT.X

Malé organizace, velký problém

Specifika informační bezpečnosti v malých firmách

Malé organizace, velký problém
Problematika informační (ne)bezpečnosti se týká každého jedince a každé organizace. Bohužel, na někoho její důsledky dopadají přece jen více než na jiné hráče na trhu. Těmi nejpostiženějšími jsou v dané oblasti především malé a střední firmy...
V čem jsou specifické? Paradoxně to tak nejsou ani domácí uživatelé, kteří si bezpečnostní problémy působí především svou neopatrností nebo nevzdělaností (často spíše neochotou se vzdělávat). Jak opakovaně ukazují průzkumy, doma se lidé při práci s počítačem chovají o poznání bezpečněji než v práci. Důvodů je několik. Lidé dobře vědí, že doma by na případné problémy byli sami (respektive že by mu... více »

Je tam venku bezpečno?

Je tam venku bezpečno?
Počítačová konvergence, otevřené standardy a konektivita, to vše v naší digitální ekonomice přispívá k tomu, že na ni mnozí nahlížejí jako na pátou technologickou revoluci průmyslového věku. A jedním z jejích klíčových rysů je tendence k outsourcování. V dnešním složitém a náročném světě si jen hrstka firem může dovolit dělat všechno sama. Většina se potřebuje zaměřit na to, v čem vyniká, a u dalších úkolů se opřít o odborné znalosti zvenčí.
Outsourcování samozřejmě není nic nového – lidé to dělají celá staletí. V domácnosti lidé kupříkladu běžně outsourcují úklid, malování a další úkoly. V podnikatelské sféře tomu není jinak – jen velmi... více »
POINT.X

Externí správa bezpečnosti

Outsourcing bezpečnostního správce

Externí správa bezpečnosti
Pokud společnost bere systém řízení informační bezpečnosti vážně, bude brzy nucena zaměstnat bezpečnostního správce, který na sebe převezme zodpovědnost za bezpečnost ICT. Najít odpovídající osobu není jednoduchý úkol. Staví se do cesty komplikace s vyhledáním člověka s vhodnými odbornými znalostmi, není možné ho zaměstnat na plný úvazek, finanční nároky kandidátů jsou příliš vysoké atd. Využití interního zaměstnance je v daném případě komplikovaný způsob. Vyřešit ho lze jednodušeji – outsourcingem služeb bezpečnostního správce ICT prostřednictvím externí firmy.
Osoba bezpečnostního správce Význam role bezpečnostního správce v organizac... více »
akce

VPN – pomocník (nejen) v bezpečnosti

VPN – pomocník (nejen) v bezpečnosti
Internet je vším možným, jen ne bezpečným prostředím. Přesto i v jeho rámci jde komunikovat velmi bezpečně. Stačí použít technologii známou pod zkratkou VPN (virtual private network). Nejde přitom o žádnou novinku, „vé-pé-enky“ se používají už velmi dlouho. Nicméně v posledních letech zažívají značný rozmach. Důvodem je jednak nástup nových technologií, jednak potřeba čím dál více komunikovat a v této souvislosti řešit bezpečnost.
Základy VPN Nejde přitom o žádnou novinku, „vé-pé-enky“ se používají už velmi dlouho. Nicméně v posledních letech zažívají značný rozmach. Důvodem je jednak nástup nových technologií, jednak potřeba čím dál ví... více »

Boj s lidským faktorem v informační bezpečnosti

Boj s lidským faktorem v informační bezpečnosti
Víte, ze které strany může přijít útok na vaši IT infrastrukturu a data v ní uložená? I když používáte moderní prvky zabezpečení, využíváte procesní politiky, provádíte aktualizace, instalujete bezpečnostní patche, máte vytvořenou bezpečnostní politiku, přesto existuje jedna důležitá zranitelnost, která bývá velmi často opomíjena.
Současná vize bezpečnosti je založena na převážně technických řešeních. Využívány jsou velmi sofistikované metody implementované v antivirových programech, IDS/IPS systémech, firewallech a dalších aplikacích, které mají primárně za úkol udržet chráněné informace pod pokličkou organizace. Vysoké nároky na míru z... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56
Ceník inzerce portálu SystemOnLine