facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

IT Security

Informační bezpečnost, Antiviry, Antispyware, Firewally, VPN, IDS/IPS

clanky IT Security: články

eIDAS - Nová evropská legislativa o elektronickém podpisu

eIDAS - Nová evropská legislativa o elektronickém podpisu
V červenci 2014 roku se změnila evropská legislativa týkající se elektronického podpisu. Vyšlo Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 910/2014 o elektronické identifikaci a službách vytvářejících důvěru pro elektronické transakce na vnitřním trhu a o zrušení směrnice 1999/93/ES. Zkráceně je legislativa známa jako eIDAS a v platnost vešla 17. září 2014. V České republice lze v návaznosti na tuto změnu předpokládat nový zákon o elektronickém podpisu a změny v návazných právních předpisech.
Nařízení eIDAS je ze své povahy přímo aplikovatelné ve všech členských státech Evrops... více »

Predikce IT bezpečnosti - není to dobré a bude hůř

Predikce IT bezpečnosti - není to dobré a bude hůř
Stejně jako je tomu i v řadě dalších oborů i bezpečnostní specialisté obvykle na přelomu roku bilancují, jaká byla situace v oblasti bezpečnosti informací a ICT v tom uplynulém a snaží se predikovat, jaká by asi mohla být situace v tom nadcházejícím. Pojďme se tedy zkusit v krátkosti podívat, jaké bezpečnostní výzvy v našich zeměpisných šířkách můžeme letos čekat a zamysleme se současně i nad tím, jak bychom se s nimi mohli vypořádat a co by nám mohlo pomoci je zvládnout…
Změna je život Svět kolem nás se neustále mění. A mění se i ten svět kybernetický, svět... více »

Ochrana citlivých dat není jen o DLP

Ochrana citlivých dat není jen o DLP
V současné době je většina firemních informací digitalizována, což přináší riziko jejich jednoduchého zneužití, či ztráty. Takovéto riziko hrozí jak od vlastních zaměstnanců, konkurence, či útočníků obecně. Data jsou totiž cenná a dají se zneužít, případně přímo zpeněžit. V některých případech mají přímo obrovskou hodnotu! Nechtěli byste například znát finanční poměry, nebo zdravotní stav vlivného politika? Vím, že by se mezi vámi dost zájemců našlo. Otázkou je, zdali jsou tato data proti takovému to zneužití adekvátně zabezpečená.
Ochrana citlivých dat není jen o DLP V současné době je většina firemních informací digitali... více »

Počet i síla DDoS útoků roste, lze se jim ale bránit

říká Pavel Minařík, technologický ředitel INVEA-TECH

Počet i síla DDoS útoků roste, lze se jim ale bránit
Úniky informací a kybernetické útoky byly v roce 2014 horkým tématem a nejinak tomu bude letos. Organizace zjišťují, že jen ochrana perimetru a antivirus už pro zabezpečení infrastruktury nestačí. Obracejí se proto na výrobce pokročilých řešení a dodavatele datové konektivity, aby jim pomohli se s moderními typy hrozeb vypořádat. O tom, jak řešit ochranu proti DDoS a ostatním útokům, je následující rozhovor, kde se o své zkušenosti podělili Pavel Minařík, technologický ředitel společnosti INVEA-TECH, a Mikuláš Labský, ředitel úseku telekomunikační služby ČD - Telematika a.s.
Podle studie ... více »
akce

Minimalizace dopadů DDoS útoků

Minimalizace dopadů DDoS útoků
DDoS (Distributed Denial of Service) útoky jsou velmi jednoduchým a efektním způsobem, jak zaútočit na poskytované IT služby jako jsou e-shopy, internetové bankovnictví, portálové služby, zpravodajství, webové servery, poštovní systémy, atd. Pro většinu organizací je takovýto útok útokem na jejich obchodní značku, nicméně v případě finančních institucí nebo společností zakládajících svůj business na e-commerce jako jsou elektronické obchody, jde o přímou finanční ztrátu způsobenou již během několika málo minut nebo hodin.
Metody ochrany, které se používají pro odražení DoS útoků, jsou v případě DDoS útoků neúčinné, ne... více »

Kde se nejčastěji chybuje při zálohování dat?

Kde se nejčastěji chybuje při zálohování dat?
Data a informace jsou obvykle nejcennějším majetkem každé společnosti, bez ohledu na velikost či obor podnikání. Data jsou tím pravým základem know-how představující mnohdy zcela zásadní konkurenční výhodu. Není proto žádným překvapením, že zálohování je velmi důležitou součástí prakticky každé podnikové informační architektury.
Široká laická veřejnost se domnívá, že mnohé firmy si tuto důležitost uvědomují a všichni zálohují. Jenže je to trochu nepřesné – ano, mnozí zálohují, ale otázkou je obnova těchto dat zpět do funkční podoby. A v tom je ukrytá podstata drtivé většiny problémů, které se zálohováním souvisí. Ve s... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57
Ceník inzerce portálu SystemOnLine