facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Gopas - ManDay.it
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

IT Security

Informační bezpečnost, Antiviry, Antispyware, Firewally, VPN, IDS/IPS

clanky IT Security: články

Zabezpečení pro začínající firmy

Zabezpečení pro začínající firmy
Ve víru aktivit kolem nastartování nového podniku a jeho následného růstu a cesty k úspěchu se může zdát čas vynaložený na formální přístup k informačnímu zabezpečení jako ztracený. Pokud se však na okamžik zamyslíte nad tím, kde se nachází značná část vašich aktiv a duševního vlastnictví, mělo by být jasné, že zabezpečení systémů a dat před neoprávněným přístupem je jedním ze základních kamenů úspěchu. Tento článek se bude blíže věnovat oblastem, na něž by se měla zaměřit začínající firma, aby se nestala obětí kriminálních živlů, nedbalosti či zlých úmyslů ze strany zaměstnanců, případně nečekaných katastrof.
Bezpečnostní politika Dobr... více »
POINT.X

Vícevrstvá ochrana počítačových sítí

Vícevrstvá ochrana počítačových sítí
Moderní sítě jsou citlivé na útoky z různých směrů, a proto je potřeba je chránit různými typy ochranných mechanismů. „Konzumerizace“ je nové slovo, které ve světě informačních technologií popisuje proces, ve kterém se stírá hranice mezi technologií pro domácí využití na jedné straně a firemní využití na straně druhé. Tento trend představuje pro IT bezpečnost nemalé problémy.
V minulosti byla počítačová firemní zařízení striktně oddělena od domácích zařízení – například v osmdesátých letech byl počítač (PC) výlučně firemním zařízením. Během devadesátých let se počítač rozšiřuje do domácího prostředí. V prvním desetiletí dvacátého století... více »

Aby vám data neutekla

aneb Ochrana firemních dat pomocí DLP systémů

Aby vám data neutekla
Únik, ztráta, případně zcizení dat jsou v současné době velkým problémem pro všechny organizace. Jedná se o hrozbu, nejen z pohledu ztráty citlivých informací, finančních ztrát, ale i poškození reputace společnosti. Přesto jen část firem řeší pravidla pro ochranu dat, jež by měla pomoci podobným incidentům předcházet. Tato pravidla navíc nebývají dodržována, a citlivá data tak bez jakéhokoliv omezení posílají zaměstnanci ven z firmy, případně si je odnášejí domů. Vyplývá z toho, že samotná pravidla pro nakládání s daty nestačí. Pro dodržování bezpečnostních politik je nutné zvolit správný systém.
Jsou to produkty založené na technologii ... více »
POINT.X

Soukromá mobilní zařízení ve firemní síti?

Soukromá mobilní zařízení ve firemní síti?
Na rozdíl od počítačů využívají zaměstnanci pro práci ve firmách stále více své soukromé mobilní telefony a tablety. Mají k tomu různé důvody. Jsou to buď milovníci technických novinek, nevyhovují jim přid ělené podnikové telefony, nebo se prostě chtějí rovnat s kolegy či obchodními partnery. Uživatelé je mimo telefonování využívají vydatně i pro osobní potřebu jako fotoaparát, kameru nebo čtečku elektronických knih, přehrávač hudby a filmů. Díky možnosti datového připojení představují také schopný nástroj pro konzumaci webového obsahu, komunikaci v sociálních sítích, využívání aplikací a pro další stahování dat. A uživatelé tak logicky chtěj... více »
akce

Kvalitní skenery obsahu webu

odhalí i skryté hrozby

Kvalitní skenery obsahu webu
Přístup k webu může zaměstnancům pomáhat, ale také ohrozit počítačovou síť, a následně i produktivitu práce. Filtrování adres a skenování webového obsahu pomohou zachovat výhody on-line přístupu a současně eliminují hrozby.
Jsou internetové prohlížeče vašich zaměstnanců dostatečně chráněné? Uživatelské počítače mohou mít firewall s blokováním určitých portů, antivirovou ochranu a pravidla, která zakazují zaměstnancům navštěvovat nevhodné, například pornografické stránky. Ale taková opatření často nestačí: kriminální aktivity na internetu mají různé podoby, které běžné uživatele překvapí a zaskočí. Například je v dnešní době zcela nereali... více »

Moderní metody zabezpečení uživatelských počítačů (2. díl)

Alternativy k šifrování pevného disku

Moderní metody zabezpečení uživatelských počítačů (2. díl)
V minulém díle jsme srovnali výhody a nevýhody hardwarového a softwarového šifrování pevných disků a upozornili na funkce a aspekty, které je vhodné při pořizování těchto technologií zvážit. V jeho pokračování se zaměříme na další často používané formy zabezpečení uživatelských počítačů a představení jejich výhod a nevýhod.
HDD on password Kromě hardwarového a softwarového šifrování dat je další možností, jak zabezpečit data na disku stolního počítače, notebooku nebo serveru, heslo pro přístup k pevnému disku. Toto zabezpečení se obvykle nazývá „HDD on password“, známé je i pod názvy „hard drive password lock“ nebo „ATA password“. Heslo... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56
Ceník inzerce portálu SystemOnLine