facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

EAM - Správa majetku a údržby

Facility management, CAFM, Správa majetku, EAM, Řízení údržby, CMMI, Workforce management

clanky EAM - Správa majetku a údržby: články

Řešení IFS pro strategické řízení majetku

Globalizace, deregulace a restrukturalizace průmyslu s sebou přinášejí nesčetné množství problémů, kterým musí elektrárenské a distribuční společnosti na celém světě čelit. Plnit požadavky akcionářů na zvyšování hodnoty a zajištění návratnosti investic je velmi náročné, zejména při omezených finančních prostředcích dostupných pro modernizaci podniku. Řešení IFS Aplikace pro strategické řízení majetku umožňuje distribučním společnostem efektivně spravovat stávající majetek a vytvářet vyšší kapacitu pro prodej.
Deregulace nutí energetický průmysl k restrukturalizaci, což při vytváření konkurenčního trhu vede k oddělení jednotek podniku (na... více »

Systém mobilních odečtů ve Vodárně Plzeň

Vodárny Plzeň jsou dceřinou společností Veolia Voda, která v České republice představuje největší společnost na vodohospodářském trhu na municipální i průmyslové úrovni. Již od roku 1997 využívá Vodárna Plzeň software určený pro mobilní odečty měřidel dodaný firmou D.H.S. Pracovníci vodárny dříve zaznamenávali data v terénu pomocí terminálů Telxon PTC-860, které však byly v posledních letech již zastaralé a rychlost odečítání nesplňovala současné požadavky. Někteří pracovníci odečtové služby dokonce prováděli zápisy stavů vodoměrů do karet nebo papírových sestav. Proto byla Vodárna Plzeň pověřena skupinou Veolia zpracováním a realizací pilotn... více »

Provozně-technické informační systémy v utilitních společnostech

Podpora výrobních procesů v utilitách programovými aplikace měla vždy své opodstatnění. S rozvojem informačních technologií tak v podnicích vedle klasických ekonomických systémů vznikaly provozně-technické informační systémy (PTIS). Pro devadesátá léta minulého století však bylo typické, že se jednalo o samostatné aplikace řešící vždy určitou úlohu. Vznikaly samostatné agendy typu Mazací plán, Provozní hodiny, Sledování poruch, Plán odstávek atd. Často tyto aplikace ani neměly jednotnou databázovou platformu a interface mezi nimi byl řešen papírovou formou. Jedním z důvodů bylo i to, že výkresová dokumentace nebyla v digitální podobě. Sp... více »

Asset management v oblasti IT

Asset management v oblasti IT
S většinou odborných názvů technických řešení bývá problém. Splývají nebo jsou zaměňována a každý si pod těmito termíny představuje něco úplně jiného. Stejně je to i s asset managementem, který jedni vnímají jako údržbu zařízení, druzí jako softwarový a hardwarový management. Jak to tedy vlastně je? Pod pojmem asset management obecně rozumíme systémy pro řízení a správu provozních zdrojů organizace, které umožňují firmám s rozsáhlými investičními celky a kontinuálními provozními procesy hospodařit s vlastním hmotným majetkem tak, aby vytvářely a zajišťovaly svůj ekonomický růst a současně byly schopny čelit vysokým nákladům na obnovu.
Ve... více »
akce

Informační systémy a podniková údržba

Informační systémy a podniková údržba
V posledních letech se také u nás v souvislosti s firemní organizací a informačními systémy objevila řada nových pojmů. Už dávno neplatí, že tyto fenomény se týkají jen úzké skupiny specialistů. Naopak, na počátku třetího tisíciletí začíná být jasné, že s moderními trendy a také příslušnou terminologií by se měl průběžně seznamovat každý ekonomicky aktivní člověk.
Nenávratně pryč je doba, kdy se jednoduché osmibitové počítače hodily ke hraní her a občasnému psaní textů. Samozřejmě mnozí na tuhle dobu s trochou nostalgie vzpomínají, ale faktem je, že z PC se definitivně stal každodenní pracovní nástroj. Základní myšlenka, která provázela ... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
Soutěž - reproduktory Trust
Časopis IT Systems
IT Systems 1-2/
IT Systems 12/
IT Systems 11/
IT Systems 10/
Edice IT Systems Special
příloha #1 1-2/
příloha #1 11/
příloha #1 10/
příloha #1 9/
Ceník inzerce portálu SystemOnLine