facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

EAM - Správa majetku a údržby

Facility management, CAFM, Správa majetku, EAM, Řízení údržby, CMMI, Workforce management

clanky EAM - Správa majetku a údržby: články

Řízení údržby průmyslového areálu

Řízení údržby průmyslového areálu
Řádná údržba strojního zařízení a technologií je nezbytným předpokladem bezproblémového provozu a zajištěné kontinuální výroby dle plánovaných harmonogramů. Zcela jiná je však situace s „ostatní“ údržbou majetku, zejména nemovitostí a areálu, a není výjimkou, že podnik nedisponuje ani aktuálním pasportem areálu, natož softwarovou podporou ostatních podpůrných procesů, zejména služeb facility managementu.
Facility management v České republice zaznamenal významný krok kupředu – Český normalizační úřad vydal první dvě normy, a tak nejen údržba, ale i ostatní podpůrné procesy organizace jsou rámovány a konkretizovány, zejména v oblasti názvo... více »

Evidence počítačů

Software asset management ve VLTAVA-LABE-PRESS

Zvyšování efektivity administrativních procesů je cestou ke snižování nákladů a tím zvyšování výkonnosti firmy. Jednou z klíčových činností oddělení informačních a telekomunikačních technologií (ICT) je správa softwaru uvnitř společnosti – software asset management (SAM). Zefektivnění uvedených činností vyřešila VLTAVA-LABE-PRESS (VLP) zavedením profesionálního auditovacího systému Evidence počítačů (EP).
Rozhodly nejmodernější technologie a zkušenosti Systém vyvíjí společnost ALC, jejíž technologie a produkty využívá více než pět set společností v České republice a na Slovensku. Stručný popis řešení Systém EP zahrnuje: automa... více »

Provozně-technický IS v Pražské teplárenské

Akciová společnost Pražská teplárenská, respektive její dceřiná společnost Energotrans, jsou základními dodavateli tepla pro Prahu. Zároveň jsou významnými dodavateli elektrické energie a podpůrných služeb. Společnosti vlastní několik velkých zdrojů, jako Mělník, Malešice, Michle, Krč, které jsou z pohledu teplofikace propojeny do soustavy, dále několik samostatných zdrojů, jako Juliska, Veleslavín či Holešovice, a několik desítek blokových kotelen. Pro podporu řízení tak technicky i ekonomicky složité soustavy samozřejmě Pražská teplárenská využívá řadu softwarových aplikací, mezi které patří i systém eSADA, což je provozně-technický informa... více »

IT podpora facility managementu

IT podpora facility managementu
Systémy pro podporu facility managementu jsou stejně jako jiné IT systémy nasazovány především pro podporu rozhodování, plánování a kontrolu – jedním slovem pro řízení, v daném případě tedy řízení v oblasti FM. Facility management je dnes vnímán jako obor, v jehož náplni je správa majetku a infrastruktury a zajištění služeb pro uživatele nemovitostí, respektive zaměstnance společnosti, nájemce apod. Všechny tyto služby jsou v běžné organizaci vnímány jako procesy podpůrné, zařazované mezi tzv. režie. Dokonce i ty společnosti, které se snaží většinu FM činností (např. pronájem prostor, úklid, IT služby, office desk, …) tzv. outsourcovat, však ... více »
akce

Manažerský pohled na facility management

Manažerský pohled na facility management
Jedno přísloví praví „lepší jeden dobrý příklad nežli písma výklad“, proto začnu trošku netradičním pohledem na facility management (dále FM). Jak zvládáte běžné rodinné záležitosti: vyřídit nájem, domluvit malíře, zaplatit telefony a internet, synovi objednat oslavu k šestým narozeninám, vyměnit zimní pneumatiky, probrat s partnerem koupi chaty, u které banky si vezmete hypotéku, ale hlavně – není čas na druhé dítě? Není to pro vás žádný problém? To je výborné!
Teď se čtenáři nejspíš zeptají, co toto má společného s FM. Zdánlivě nic, stačí však srovnání s těmito úkoly: vyřešit výpověď s neplatičem, zahájit výběrové řízení s firmou na op... více »

Plánování a řízení podpůrných procesů v AB Facility

Akciová společnost AB Facility vznikla jako divize Facility Management v rámci ABB Česká republika v roce 1999. V roce 2003 se ABB rozhodla zúžit portfolio nabízených služeb a výrobků a divize byla prodána britskému finančnímu fondu Genesis, od té doby působí na trhu jako samostatná společnost s názvem AB Facility. Patří k předním dodavatelům služeb v oblasti technické správy budov, komplexního FM a malé energetiky. Minulý rok 2006 byl pro ABF klíčový. Do funkce byl uveden nový generální ředitel, úspěšně rozšířila portfolio svých zákazníků a tím si upevnila svou pozici na trhu. Vysoké nároky na poskytované služby, které jsou pro ABF vlastní,... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
IT Systems - předplatné
Časopis IT Systems
IT Systems 1-2/
IT Systems 12/
IT Systems 11/
IT Systems 10/
Edice IT Systems Special
příloha #1 1-2/
příloha #1 11/
příloha #1 10/
příloha #1 9/
Ceník inzerce portálu SystemOnLine