facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

EAM - Správa majetku a údržby

Facility management, CAFM, Správa majetku, EAM, Řízení údržby, CMMI, Workforce management

clanky EAM - Správa majetku a údržby: články

Strategie údržby ve výrobních společnostech

s využitím informačního systému

Strategie údržby ve výrobních společnostech
Úspěšní dodavatelé informačních systémů pro správu majetku a údržbu strojů přinášejí svým zákazníkům nejenom vlastní informační systém, ale rovněž znalosti a zkušenosti s jeho optimálním nasazením pro naplňování cílů a strategie údržby. Správné vymezení možností informačního systému se může stát i významným motivačním faktorem pro posílení pozornosti věnované cílům a strategiím údržby ve výrobních společnostech.
Cíle a strategie údržby Cíle údržby se odvozují od nadřazených cílů celé výrobní společnosti. Přestože je škála možných cílů společnosti poměrně široká, lze jejich dominantní část formulovat jako dosahování požadované produkce p... více »

Zkušenosti z implementací IT systémů v oblasti asset managementu

Zkušenosti z implementací IT systémů v oblasti asset managementu
Počet implementací procesů asset managementu s podporou specializovaných IT systémů i v našich končinách neustále narůstá. Tento článek nabízí lehký náhled do této problematiky a několik doporučení a tipů založených na zkušenostech z realizovaných projektů.
Proč zavádět sofistikovaný asset management? Je potřeba si uvědomit, že v každé organizaci, která vlastní majetek (nebo jej spravuje pro někoho jiného), již procesy spadající do asset managementu existují a fungují. Mohou být zaběhnuty v různém počtu a míře, ale minimálně z pohledu dodržení legislativy (účetnictví) musí každá organizace svůj majetek evidovat. Další existence procesů z... více »

Význam a průběh procesů ve facility managementu

Význam a průběh procesů ve facility managementu
Všechny společnosti pohybující se v tržním prostředí jsou v dnešní době vystaveny velkému konkurenčnímu tlaku, který je nutí hledat nové cesty, jak lépe uspokojit potřeby svých zákazníků a zároveň zefektivnit vlastní práci. Společnosti, které chtějí dosáhnout dlouhodobého úspěchu, se v současnosti neobejdou bez dobře navržených firemních procesů.
Tento trend se týká i firem, jejichž hlavní činností je poskytování služeb facility managementu. Facility management je moderní obor, který je aktuálně v České republice na vzestupu, a společnosti, které v tomto oboru působí, se bez správné specifikace a průběhu svých procesů neobejdou. Facility... více »

Sdílení informací v CAFM mezi spolupracujícími subjekty

Sdílení informací v CAFM mezi spolupracujícími subjekty
V dnešní praxi facility managementu je běžné, že facility služby jsou sjednány s jedním konkrétním poskytovatelem, avšak faktické služby tzv. měkkého či tvrdého FM poskytuje ve finále více subjektů. Rovněž služby property managementu, logistiky, právních či daňových služeb jsou poskytovány mnoha dalšími subdodavateli, kteří jsou odborníky ve svém oboru. Všechny tyto dílčí služby jsou v efektivně řízené organizaci pokryty příslušnými informačními technologiemi.
V praxi se tak setkáváme s řadou informačních systémů, které mají své vžité názvy a používané zkratky. Namátkou lze vybrat ty nejčastější: ERP, EAM, CMMS, MIS, CRM, GIS, CAD, ARM, ... více »
akce

Řízení majetku a správa kritických aktiv

v ERP systémech

Řízení majetku a správa kritických aktiv
Pojem enterprise asset management (EAM) nepatří v oblasti podnikové informatiky k těm nejfrekventovanějším. Skrývá se však pod ním velmi důležitá funkční součást informačního systému obsahující nástroje pro správu majetku, výrobních a dalších důležitých podnikových zařízení. Funkční podpora EAM v informačním systému umožňuje sledovat všechny náklady a aktivity spojené s kritickými hmotnými zdroji organizace. V následujícím textu vás seznámíme nejen se základními vlastnostmi EAM aplikací, ale ukážeme také jejich využití v praxi, a to na příkladech dvou ERP systémů, jejichž možnosti v této oblasti jsme podrobně analyzovali.
Jak se spravují... více »

Pomůže software snížit náklady na údržbu?

Pomůže software snížit náklady na údržbu?
Správa a údržba majetku je ve své podstatě pro organizaci pouze nákladová položka a v současné době, kdy je více než kdy dříve nutné snižovat veškeré náklady, je nutné snížit i náklady na údržbu. Jak? Výši nákladů na údržbu ovlivňuje několik aspektů – cena energie, výběr a správné využití používaných technologií a lidé, kteří se o údržbu starají. Dosáhnout optimální výše provozních nákladů a přitom zajistit kvalitu poskytovaných služeb je úkolem facility manažera. Vítaným nástrojem pro optimalizaci nákladů pak může být vhodný výběr softwarové aplikace určené pro facility management.
Kdy je možné ušetřit za údržbu? Je možné ovlivnit nákl... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
IT Systems - předplatné
Časopis IT Systems
IT Systems 1-2/
IT Systems 12/
IT Systems 11/
IT Systems 10/
Edice IT Systems Special
příloha #1 1-2/
příloha #1 11/
příloha #1 10/
příloha #1 9/
Ceník inzerce portálu SystemOnLine