facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

HRM - Řízení lidských zdrojů

Personalistika, Docházkové systémy

clanky HRM - Řízení lidských zdrojů: články

Nepodceňujte svoji reputaci na sociálních sítích

Nepodceňujte svoji reputaci na sociálních sítích
Dynamika, která je sociálním sítím tolik vlastní, se začíná odrážet i v oblasti vyhledávání vrcholových manažerů, někdy označované jako headhunting či „lovení mozků“. Tento trend můžeme jako společnost působící v oblasti recruitmentu jednoznačně potvrdit. Sami využíváme sociální sítě pro prověření kandidáta ještě předtím, než ho doporučíme klientovi.
LinkedIn Nebude velkým překvapením, že nejvíce využíváme profesní síť LinkedIn. Ta dneska nabízí celou řadu možností filtrování a zjišťování informací a velmi nám usnadňuje práci na počátku vyhledávání. Jak si však relevantní data obstarat, je součást... více »

Docházkové systémy

Docházkové systémy
V praxi se setkáváme s různými nástroji na evidenci docházky. Od tužky a papíru přes různé excelovské tabulky až po vlastními silami naprogramované systémy pro záznam příchodů a odchodů. Postupným vývojem téměř každé společnosti však tento systém jednoho dne přestane stačit, a to především z důvodů časové náročnosti při zpracování takto nasbíraných dat. V tu chvíli přichází moment výběru docházkového systému, kterých je na trhu velké množství.
Ovšem v dnešní době již není docházkový systém jen terminál a čipové karty. Jsou na něj kladeny stále větší nároky. Hlavním trendem současnosti je co nejvíce... více »
  

- Inzerce -

Cloudová řešení slaví jasný úspěch!

VemaV posledních několika málo letech jsme svědky výrazné pozitivní změny v postoji uživatelů k aplikačním službám nabízeným vzdáleně přes internet, ať již se nazývají jakkoliv a týkají se čehokoliv. Takováto řešení již nejsou vnímána jako něco pouze pro odvážné. Pozitivní změnu postoje můžeme bez obav označit jediným slovem: úspěch. Jak k tomu došlo? Co je příčinou aktivního zájmu o cloudová řešení? Došlo k nějaké revoluční změně technologií, která by to způsobila?

Realita a budoucnost docházkových a přístupových systémů

Realita a budoucnost docházkových a přístupových systémů
Identifikační systémy se celkem v tichosti staly standardní součástí života každého z nás. Už od školy (někde i školky) používáme karty, čipy nebo otisky prstů v jídelnách, u vstupů do budov a areálů, i k platbám u obchodníků. V průměru má dospělý člověk u sebe přes 15 identifikačních karet.
Co nás identifikuje Identifikační systémy se opírají klasicky o tři atributy, které lze stručně popsat jako „mám, vím a jsem“. Nejběžnější je využití atributu „mám“. Identifikátor, který mne k něčemu opravňuje. Stačí jej prostě vlastnit. Každý má klíče, ty umožní odemknout jen... více »

Jak mě pověřili výběrem systému pro řízení lidských zdrojů

aneb Drama jednoho fiktivního projektu

Jak mě pověřili výběrem systému pro řízení lidských zdrojů
Jmenuji se Karel a jsem v tom sám. Vedení našeho podniku mi přidělilo úkol, abych vybral nový personální systém. Proč zrovna já? Měli by si o tom rozhodnout na personálním. Ale zase to skončilo v IT. Že prý těm systémům rozumíme lépe. Ach jo. A navíc chtějí vše stihnout do konce roku. Jak typické!
Stávající dodavatel nereaguje dostatečně rychle, navíc mu chybí pro nás důležitá funkcionalita. Už nás to brzdí, takže rozhodně potřebujeme nové řešení. Přemýšlím, kudy do toho. Naštěstí můj logický mozek brzy přichází s jasnou vizí. Vždyť je to projekt, jako každý jiný. Takže nejprve bychom si měli ujasnit, co... více »
  

- Inzerce -

Středisko personálních služeb

pro efektivní služby zaměstnancům


KCT DataV minulosti nebylo z různých důvodů snadné, či vůbec možné poskytovat zaměstnancům některé personální služby. Středisko personálních služeb (SPS) od společnosti KCT Data využívající moderní technologie modulu SAP EIC (Employee Interaction Center) mnohé personální služby nebývale usnadňuje.

Inovace v personálních systémech

Inovace v personálních systémech
Konzervativním systémům pro řízení lidských zdrojů odzvonilo. Současné HRM systémy už nejsou určeny výhradně personalistům, ale jsou do nich zapojeni všichni zaměstnanci, externisti i vedoucí pracovníci. Přední dodavatelé se proto ve svých systémech snaží nabídnout nejen rozšířenou paletu funkcí, ale také možnost přistupovat k nim prakticky odkudkoliv přes webový prohlížeč nebo mobilní zařízení.
Moderní personální systém musí podporovat kompletní cyklus práce personalisty, od výběrových řízení a náborů (i hromadných) s automaticky generovanými pracovními smlouvami, mzdovými výměry a dalšími dokumenty potřebn... více »

Přínosy systémů pro řízení lidských zdrojů

Přínosy systémů pro řízení lidských zdrojů
Podívejme se společně na nejmenší jednotku každé firmy, zaměstnance. Jak tyto základní jednotky společnosti mohou výrazně ovlivnit její celkové výsledky? Jak může společnost prostřednictvím systémů pro řízení lidských zdrojů motivovat a řídit zaměstnance k co nejlepším výkonům?
Každý zaměstnanec má svou náplň práce, důvod, proč jeho pozice existuje, a má pevně danou zodpovědnost, kterou musí ctít a s její pomocí naplnit stanovené cíle. A každá společnost má své strategické cíle, kterých by chtěla dosáhnout. Jak ale zařídit, aby na splnění těchto cílů pracovali všichni zaměstnanci, aby věděli, co a proč ... více »
  

- Inzerce -

Personální systém Vema

v Nemocnici Třebíč


Nemocnice Třebíč se rozhodla změnit mzdový a personální software. Z dodavatelů vybrala českou společnost Vema, která má na svém kontě již stovky implementací ve zdravotnických zařízeních. Výsledkem nasazení celého balíku aplikací Vema formou služby ASP je zásadní zvýšení bezpečnosti a snížení personální administrativy v nemocnici.

 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11
Ceník inzerce portálu SystemOnLine