facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

HRM - Řízení lidských zdrojů

Personalistika, Docházkové systémy

clanky HRM - Řízení lidských zdrojů: články

Pracovní cesty on-line a komfortně

Pracovní cesty on-line a komfortně
Práce spojená s vykazováním a vyhodnocováním služebních cest sice nepatří k těm nejnáročnějším firemním agendám, je však sledovaná díky legislativě, která nenechává mnoho prostoru k improvizaci. Často to také bývají především výkazy pracovních cest, které auditoři či finanční úřady velmi rádi kontrolují. Pracovním cestám se tak věnuje značné množství času a energie. Aktuálně je však snahou firem věnovat se především svému hlavnímu předmětu podnikání (core bussiness) a provozní či podpůrné procesy si co nejvíce ulehčit.
Na následujících řádcích bychom vám chtěli představit způsob, kterým lze u agendy služebních cest trávit co nejméně času... více »

Mračna nad HR informačními systémy

Mračna nad HR informačními systémy
Patnáct let jsem byl součástí týmu, který vytvářel a dodával na trh personální informační systém. Díky tomu jsem se dostal do kontaktu také s většinou produktů z této kategorie nabízených na tuzemském trhu. Troufnu si tedy možná mírně obecně a s nadhledem říci, že vývoj těchto systémů se podobá jako vejce vejci.
Jak? Pro různé technologie (operační systémy, vývojové nástroje, databáze) se nejprve vytvoří obrazovky, které obsahují údaje potřebné pro personalisty především k výpočtu mezd (např. příjmení, jméno, rodné číslo, adresa, číslo účtu, číslo OP, seznam dětí a jejich rodných čísel, …). Následně vývojáři do systému doplní moduly pro ... více »

Time management

Time management
Efektivní využití pracovního času je jednou ze základních podmínek zvládnutí náročných úkolů, které dnes každá organizace musí řešit. Mít stále aktuální informace, kdo, kdy, kde a proč byl, je a bude, je nezbytností nejen pro manažery při rozhodování, ale je i významným přínosem pro každého pracovníka v organizaci. Toto zní velmi samozřejmě, ale ve skutečnosti není zcela jednoduché tyto informace získat, udržovat aktuální a systematicky s nimi pracovat.
Naše společnost se jako přední odborník především na lidské zdroje touto problematikou dlouhodobě zabývá a pro podporu jejího co nejvíce efektivního zvládnutí vyvinula a dále vyvíjí sadu ... více »

Nástrahy implementace BYOD politiky

Nástrahy implementace BYOD politiky
Fenomén BYOD (bring your own device neboli „přines si své vlastní zařízení“) se stal trendem napříč odvětvími a stále více společností dnes stojí před problémem, jak jej bezpečně a efektivně využít ve svůj prospěch. Umožnit svým zaměstnancům používat vlastní zařízení (chytré telefony a tablety) nejen pro soukromé potřeby, ale i pro pracovní aktivity je úkol skrývající řadu nástrah i benefitů.
Mobilní zařízení se dnes stala nedílnou součástí každodenního života mnoha lidí, jak v osobním, tak profesním životě. Telefony a tablety se stávají součástí životního stylu, jsou ukazatelem společenského postavení i vyjádřením osobnosti uživatelů – ... více »
akce

Soukromá zařízení na pracovišti

Očekávání zaměstnanců vs. zabezpečení firemních dat

Soukromá zařízení na pracovišti
To, že si lidé do práce nosí vlastní smartphony, tablety a notebooky, je již dávno samozřejmostí. Připojují je do firemní sítě, odnášejí si na nich citlivá data. Jsou ochotni pracovat doma, na druhou stranu stále více trvají na tom, aby i na pracovišti mohli řešit své soukromé záležitosti, například včetně přístupu k sociálním sítím. Bezpečnostní rizika, která z těchto jevů vyplývají, jsou nasnadě, a firmy si tak mohou jen těžko dovolit tento trend ignorovat.
Trend je to natolik významný, že si získal i své speciální jméno, respektive zkratku BYOD (bring your own device). Firmy zde stojí před nelehkou volbou. BYOD totiž s sebou kromě zje... více »

Integrace HRM s vnitrofiremními procesy

Integrace HRM s vnitrofiremními procesy
Správa lidských zdrojů prodělala za desetiletí své existence značný vývoj, nabyla na šíři a funkcích. S tím vzrostl význam jejího začlenění do nástrojů pro řízení jiných činností a procesů ve firmě. Právě integrace HRM do dalších vnitrofiremních procesů je prvek, který je poměrně nový, a tím pádem méně rozšířený. Možná dokonce i podceňovaný.
Samoobslužný přístup k informacím Řízení lidských zdrojů se dotýká každého zaměstnance, každého oddělení, zařízení a funkce. Přináší spoustu administrativní práce v podobě opakovaného vkládání dat z formulářů (nejen papírových), e-mailů, tabulek a databází používaných v jiných odděleních společnosti... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11
Ceník inzerce portálu SystemOnLine