facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

HRM - Řízení lidských zdrojů

Personalistika, Docházkové systémy

clanky HRM - Řízení lidských zdrojů: články

Moderní systémy pro řízení lidských zdrojů

Moderní systémy pro řízení lidských zdrojů
Personální systémy (HRM) pracují s jedním z nejcennějších aktiv každé společnosti – s lidskými zdroji. Personální práce by proto měla být podpořena nejmodernějšími informačními technologiemi, se zaměřením na procesní přístup, zapojení všech zaměstnanců a elektronizaci administrativních procesů. V následujícím textu jsou představeny nejdůležitější trendy, se kterými se lze setkat v moderních personálních systémech.
Přístup odkudkoli prostřednictvím internetu Stále častějším požadavkem personalistů i vedoucích pracovníků je možnost pracovat s personálními systémy prakticky odkudkoli – na pracovišti, z domova, nebo dokonce prostřednictvím ... více »

Personální agentura v informačním systému Karat

Personální agentura v informačním systému Karat
Modul Personální agentura, který vyvinula společnost ZAS Group s.r.o., patří mezi standardní moduly informačního systému, což znamená, že veškerá data o jednotlivých činnostech jsou v celém rozsahu použití zpracovávána v jednotném prostředí. Všechny relevantní informace se tak do ostatních částí IS přenášejí zcela automaticky, díky čemuž je odstraněn vliv lidského činitele a podstatně snížena chybovost při jejich zpracování.
Informační systémy typu ERP (Enterprise Resource Planning) se aktivně podílejí na efektivním řízení zdrojů společnosti, mezi které samozřejmě patří také lidské zdroje. Pro personální agentury jsou zdrojem všichni uch... více »

Podpora řízení lidských zdrojů v malé firmě

může být na úrovni

Podpora řízení lidských zdrojů v malé firmě
Ještě před poměrně krátkou dobou byly menší a střední firmy zvyklé, že zaměstnance přijímal buď sám majitel nebo jím pověřená osoba. Výběr probíhal zpravidla intuitivně – čímž nechceme tvrdit, že vybírající často neměli šťastnou ruku. Nicméně o skutečné personální práci se nedalo příliš mluvit. Zaměstnanci odvedli práci, spočítali se jim hodiny, dostali výplatu… V poslední době se však ukazuje, že skutečná personální práce se vším, co k ní donedávna patřilo pouze ve velkých firmách, se opravdu vyplatí i v těch malých a středních, a to bez ohledu na to, že ji má na starosti třeba šikovná sekretářka pana majitele. Ani ona, ani nikdo jiný se dne... více »

Kdy je outsourcing mezd výhodou?

Kdy je outsourcing mezd výhodou?
Zajišťování vybraných firemních procesů a činností prostřednictvím externích společností má celosvětově rostoucí tendenci a slovo outsourcing je v současnosti již běžně používaným pojmem nejen u velkých nadnárodních firem. Poptávce se přizpůsobila nabídka, a tak je na trhu i dostatek poskytovatelů této služby. Mezi oblasti nejčastěji zajišťované outsourcingem patří mzdy a mzdová agenda. Mnoho firem rádo přenechává tuto starost externím společnostem. Kromě evidence, výpočtu a vyplácení s sebou mzdy totiž nesou i spoustu dalších povinností a starostí – jako například zabezpečení citlivých dat, komunikaci s úřady, sledování častých změn v legis... více »
akce

IT při podpoře recruitmentu

IT při podpoře recruitmentu
Nikoho nepřekvapí, že IT dnes v podnicích slouží k podpoře vývoje, výroby, prodeje i administrativy. V oblasti práce se zaměstnanci se obvyklé nasazení podnikových systémů týká například evidence docházky, školení a vzdělávání zaměstnanců a samozřejmě problematiky mezd a evidence pracovní doby. Poněkud stranou ale zůstává oblast pro řadu firem klíčová – nábor nových zaměstnanců. Přitom právě zde může HR oddělení pomocí kvalitního recruitmentového systému výrazně omezit rutinní práci a soustředit se na to klíčové, tedy na přímou práci s uchazeči, kteří splňují potřebné kvalifikační předpoklady.
Pokud se zaměříme na vlastní proces náboru, ... více »

Moderní řízení lidských zdrojů

Zavedení pravidelného hodnocení pracovní výkonnosti

Moderní řízení lidských zdrojů
V kontextu zvyšování efektivity výroby a poskytování služeb je nutné zavádět a optimalizovat systém hodnocení pracovní výkonnosti. Funkční systém hodnocení pracovní výkonnosti je pak možné využít také jako nástroj pro plnění výkonnostních cílů – stanovených například na základě ročního plánu společnosti. Pro zavádění systému hodnocení lze využít systémově-procesní přístup, tj. detailní popsání vnitřních procesů systému a nastavení parametrů hodnocení výkonnosti včetně zavedení podpory informačním systémem. Cílem implementovaného informačního systému by mělo být adekvátní propojení jednotlivých prvků systému a také propojení se stávajícími sys... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11
Ceník inzerce portálu SystemOnLine