facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Účetní a ekonomické systémy

IT řešení pro malé a střední firmy, účetní programy

clanky Účetní a ekonomické systémy: články

Recenze: Ekonomický systém Duna

Recenze: Ekonomický systém Duna
firmy Till Consult slouží k vedení účetnictví podnikatelů a ke zpracování souvisejících agend zejména malých a středních firem. Tvůrci navazují na zkušenosti z tvorby známého systému Double, z něhož lze v případě potřeby do nového systému data jednoduše načíst. Pojďme se podívat na přednosti i slabší stránky jednotlivých modulů, tak jak vyplynuly z námi provedeného testování.
Účetnictví Do tohoto modulu jsou automaticky přenesena data z ostatních modulů, v nichž je možno při evidenci zadat předkontaci. V rámci všeobecných účetních případů jsou pak doplněny případy, které nesouvisí s ostatními agendami, případně ty, jejichž účtování není... více »

Řešení pro personální a mzdovou agendu

Vyzkoušeli jsme KS mzdy Profi

Řešení pro personální a mzdovou agendu
Firma KS - program nabízí uživatelům komplexní personální a mzdový informační systém KS mzdy vhodný pro nasazení do jakéhokoliv druhu organizace včetně rozpočtových. V naší redakci jsme podrobili recenzi jeho nejobsáhlejší verzi KS mzdy Profi.
Základy ovládání Ovládání programu KS mzdy je poměrně snadné, i když po prvním spuštění se nemusí oproti některým konkurenčním programům jevit uspořádání menu jako nejpřehlednější. Po krátké době si však uživatel určitě zvykne a program si navíc přizpůsobí obvyklým nebo oblíbeným postupům pro co nejrychlejší práci. Menu programu je totiž uživatelsky nastavitelné, stejně tak lze změnit barvy č... více »

Recenze: ekonomický systém KelWin

Recenze: ekonomický systém KelWin
Ekonomický systém KelWin brněnské firmy Keloc CS je svým rozsahem a funkcemi určen především pro středně velké firmy, díky několika odstupňovaným verzím je ale dostupný i pro malé firmy, a dokonce i nejmenší podnikatelské subjekty, které vedou daňovou evidenci.
Funkce a moduly KelWin obsahuje všechny obvyklé moduly ekonomických systémů, jako jsou Pokladna, Banka, Faktury vydané, Faktury přijaté, Sklady, Mzdy a personalistika, modul Majetek a modul Účetnictví. Program mohou vedle právnických podnikatelských subjektů využívat i fyzické osoby, které vedou daňovou evidenci. Součástí programu je i modul Kasa, který je určen pro evidenci ho... více »

Ekonomický systém Pohoda

Novinky ve verzi 2008

Ekonomický systém Pohoda
Ekonomický systém Pohoda je komplexní účetní, ekonomický a informační systém pro malé až střední firmy z řad fyzických i právnických osob. Systém Pohoda je oborově neutrální a je vhodný nejen pro živnostníky, podnikatele a společnosti, které se zabývají obchodem a poskytováním služeb, ale i pro svobodná povolání a podvojně účtující příspěvkové a nevýdělečné organizace. Obsahuje všechny základní agendy, tj. Pokladna, Banka, Fakturace, Sklad, Majetek, Mzdy a Účetnictví nebo Daňová evidence. Z modulů, které nejsou u této kategorie programů samozřejmostí, je obsažen například modul Kniha jízd a modul Analýza, který umožňuje výpočet množství nadef... více »
akce

Jak ušetřit při výběru a implementaci

ekonomických informačních systémů?

Jak ušetřit při výběru a implementaci
Určitě jste již zaslechli o ERP – firemních informačních systémech, které spojují plánování, výrobu, obchod, ekonomiku a další aktivity do jednoho řešení. To, co vypadá na papíře dobře, je ve skutečnosti ještě lákavější – vhodné ERP řešení přináší u více než 65 procent firem v krátké době dramatické zlepšení ve využívání zdrojů, efektivitě a samozřejmě lepší servis pro zákazníky.
Není však třeba zapomínat ani na druhou stranu mince – 10 až 25 procent firem konstatuje, že ERP systém jim nepřinesl očekávaný přínos. Situaci komplikuje i bohatý výběr menších či větších ERP řešení, jejichž slabší místa často odhalíme až při samotné implementa... více »

FourthShiftEdition PPS – ERP systém pro malé a střední výrobní firmy

ERP systém na platformě SAP Business One

Malé a střední podniky, za které se obvykle označují firmy s nejvýše 250 zaměstnanci, tvoří páteř vyspělých ekonomik. Jejich výhodou oproti velkým společnostem je možnost rychleji reagovat na požadavky trhu, nevýhodou je naopak větší zranitelnost. S rostoucí konkurencí malé a střední podniky, které neudrží konkurenční výhodu, obvykle zanikají. Aby firmy uspěly v konkurenčním prostředí, potřebují cenově dostupný a přitom výkonný informační systém poskytující přesné a kontrolní mechanismy, na základě kterých je každé firmě umožněno jednoduše přijímat potřebná rozhodnutí v reálném čase. Namísto oddělených finančních, skladových a prodejních apli... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
Ceník inzerce portálu SystemOnLine