facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Účetní a ekonomické systémy

IT řešení pro malé a střední firmy, účetní programy

clanky Účetní a ekonomické systémy: články

Klíčové vlastnosti informačního systému z hlediska malé firmy

Klíčové vlastnosti informačního systému z hlediska malé firmy
Z pohledu ekonomů je malá firma charakterizována počtem zaměstnanců a ročním obratem. Z hlediska výběru, zavedení a správy informačního systému jsou ale pro malé firmy podstatné jiné typické rysy. Především zde obvykle není zaměstnanec, který by se věnoval výhradně informačním technologiím, natož pouze IS. Řada zaměstnanců v malé firmě plní celou řadu rolí a nemají téměř žádný čas na zavádění IS a obvykle ani na přípravu zavedení IS. Malá firma má také obvykle jen jednu - dvě podnikatelské oblasti, takže téměř každý se musí zaměřit na klíčové procesy, kterých nebývá mnoho. Typický je zde ... více »

Přechod od ekonomického systému k ERP

Firma roste a ekonomický systém už nestačí. Co s tím?

Přechod od ekonomického systému k ERP
Je jistě pozitivním faktem, že český trh nyní prakticky ve všech oblastech zaznamenává růst. Samozřejmě ne vždy a všude, ale přeci jen jde o trend rostoucí. Vzhledem k tomu, že dnes už i úplně malé firmy využívají ke své činnosti software, je zřejmé, že v rámci svého růstu musí myslet na vhodný informační systém, který dokáže pokrýt nové potřeby související s růstem firmy.
Podívejme se na příklad firmy, která dosud ke své činnosti využívala jednoduchý „krabicový“ ekonomický systém, který už přestává pokrývat její narůstající potřeby. V této chvíli musí její majitel, nebo v ... více »
  

- Inzerce -

Efektivní ekonomický software zdarma? I to je možné

Ekonomický softwareÚčetnictví a správa podnikatelských aktivit patří po samotné podnikatelské práci k základním činnostem. Není ale podnikatel jako podnikatel a v tomto směru tedy není ani ekonomický software jako ekonomický software. Platí pravidlo, že software musí práci podnikateli zjednodušit. Proto je výběru správného programu třeba věnovat adekvátní pozornost a nic nepodceňovat.

Helios One: ekonomický systém v cloudu

Helios One: ekonomický systém v cloudu
Ekonomický informační systém Helios One začala na českém a slovenském trhu nabízet společnost Asseco Solutions. Novinka je poskytována ve formě softwaru jako služby (formou cloud computingu) a primárně směřuje do menších podniků, včetně živnostníků.
Základním principem cloud computingu je, že poskytovatel služby ručí za aktuálnost aplikace, za bezpečnost uložených informací i za dostupnost procesů. Přestože cloudový model přináší zjevné výhody, stále jej provází řada otazníků, jež se dotýkají zejména bezpečnosti. „Na cloudová řešení běžně spoléhají i organizace, jež spravují vysoce citlivá data. Míra rizika je pod... více »

Anketa: jak vidí dodavatelé trh ekonomického softwaru?

Anketa: jak vidí dodavatelé trh ekonomického softwaru?
V následující anketě jsme se zeptali dodavatelů ekonomického softwaru na to, jak vidí vývoj zákaznických požadavků v segmentu malých a středních podniků. Zajímalo nás, jak se proměnily funkce těchto systémů, zda je pro ně cloud perspektivní a které trendy ekonomický software ovlivňují.
Vnímáte ze strany zákazníků tlak na rozšiřování funkcí ekonomických systémů? Srovnáme-li dnešní situaci s tou před několika lety, které nové funkce jsou nyní považovány za standardní součást ekonomických systémů? Marek Kaman manažer partnerských řešení Cígler Software: Ano, zákazníci tlačí na rozvoj systémů. Jedná se především o&... více »
  

- Inzerce -

Ekonomický software jako nástroj pro řízení obchodních procesů

TILL CONSULT Softwarové aplikace představující jádro podnikového informačního systému jsou zdrojem dat nejen pro jednotlivé vnitropodnikové procesy, ale i pro interakci podniku s okolím. Poskytují data pro ostatní aplikace, například databáze produktů se využívají pro webové katalogy, nebo lépe řečeno pro e-aplikace obecně. Databáze zákazníků slouží pro CRM aplikace, pro komunikaci s partnery apod. Elektronicky komunikujeme se státními správou, s bankovními institucemi apod. Podniková data jsou také důležitým zdrojem pro realizaci nejrůznější marketingových, obchodních či personálních aktivit a analýz. Je zřejmé, že tok dat mezi podnikovým informačním systémem a vnějším okolím podniku je oboustranný. Již zmíněné e-aplikace při opačném směru toku dat slouží například pro aktualizaci objednávek, pro evidenci faktur či změnu stavu skladu.

QR platby podporují i ekonomické systémy

QR platby podporují i ekonomické systémy
Faktury od mnoha dodavatelů lze platit jednoduše a rychle pomocí chytrých telefonů a aplikací pro zpracování QR kódů, které už dnes nabízí většina tuzemských bank. Jde o moderní způsob platby, který oceňuje stále větší počet zákazníků. Kdo totiž platbu QR kódem využívá, nemusí na faktury přepisovat všechny náležitosti platby, od čísla účtu po variabilní symbol, zkrátka to za něj udělá mobilní telefon či tablet. Odpadá riziko chyb a špatně zadaných údajů.
Pro využití QR kódů je ale zapotřebí podpora z obou stran. Zákazník jej musí umět zpracovat, dodavatel jej musí umět na fakturu doplnit. Postupem času proto přib... více »

Když systémy rostou

Vývoj ekonomických systémů pro malé a střední podniky

Když systémy rostou
Kde leží hranice mezi ekonomickým systémem a ERP? Dnes už je velmi těžké na tuto otázku odpovědět. Obecně platí, že výraz „ekonomický systém“ se používá v souvislosti se softwarem pro malé, případně střední firmy, a ERP naopak s tím, který je určen pro firmy větší či velké.
Vývoj ekonomických systémů je v současné době ovlivňován třemi hlavními rámci. Prvním z nich je legislativa, která odpovídá zákonům a nařízením země, v níž působí zákazník, jenž systém používá. To znamená, že v každé zemi musí výrobce systému hlídat změny v legislativě, tak aby systém byl vždy nastaven aktuálně. Dru... více »
  

- Inzerce -

Účetní program Money S3:

datové schránky, digitální podpisy a úspora času i peněz účetních.


Money S3 je ekonomický a účetní systém společnosti Cígler Software. Je určený menším firmám, živnostníkům a účetním firmám, v České a Slovenské republice patří k nejrozšířenějším programům ve své kategorii. Jeho pravidelná podzimní aktualizace přinesla uživatelům řadu nových funkcí, které jim výrazně usnadňují život, potěší zejména moduly datové schránky a elektronické podepisování dokumentů. A nakonec vám prozradíme, jak umí Money S3 ušetřit čas, peníze i nervy účetních při tzv. „čištění salda“.

 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
Ceník inzerce portálu SystemOnLine