facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Účetní a ekonomické systémy

IT řešení pro malé a střední firmy, účetní programy

clanky Účetní a ekonomické systémy: články

Informační systém Pohoda 2009 SQL

Informační systém Pohoda 2009 SQL
Je už téměř pravidlem, že ve druhé polovině roku uvádí společnost Stormware nové verze své rodiny produktů Pohoda. Platí to i pro verzi Pohoda SQL, která je nejvyšší variantou ekonomického systému Pohoda. Je určena pro společnosti, které vyžadují typické vlastnosti řešení Pohoda, tedy komfortní rozhraní, intuitivní ovládání, bohaté funkce a tiskové výstupy, a zároveň mají vyšší nároky na možnosti přizpůsobení programu a bezpečnost firemních dat. Svým řešením postaveným na technologii klient/server je předurčena pro použití ve středně velkých a větších společnostech.
Klient/server Základem verze Pohoda SQL je licence pro instalaci na ser... více »

Automatizujte administrativu!

Automatizujte administrativu!
Připadá vám standardní kancelářský software drahý? V takovém případě nejspíše nevyužíváte ani oněch pověstných deset procent funkčnosti. Je až tragikomické, jak občas arogantně přehlížíme možnosti ulehčení práce a zvýšení kvality informací. Pokud nemají obavy o efektivnost své práce uživatelé, měli by je mít manažeři, kteří zodpovídají za jejich produktivitu.
Doba se mění. Množství informací, které je potřeba zpracovat, se oproti tradiční organizaci zmnohonásobilo. To vede k rozsáhlé dělbě práce, která se navíc vyvíjí tak rychle, že nestačíme reagovat ani metodicky, ani technicky. Proto vznikají multiplicity – stačí se podívat... více »

Kritéria výběru ekonomického systému

Výběr a zakoupení ekonomického systému patří mezi strategická firemní rozhodnutí s dlouhodobým dopadem. Ne každý zákazník má přehled o trhu a nabídce. Mnohdy ani nemá na zkoumání všech dostupných řešení čas. Na co by si ale malé firmy měly při výběru ekonomického systému čas opravdu udělat? Na co by neměly zapomenout? Co by je mělo zajímat a na co by se měly ptát?
Nejen účetnictví Základem celého systému je účetní část, tedy základní agendy na zpracování daňové evidence nebo účetnictví. Předpokladem jejich správného fungování je legislativní přesnost a aktuálnost v době pořízení systému, ale i po celou dobu jeho používání. Je třeba... více »

Recenze: ekonomický systém SB Komplet

Recenze: ekonomický systém SB Komplet
SB Komplet představuje informační ekonomický systém vzájemně provázaných programových modulů určených ke zpracování transakcí a řízení ekonomiky menších firem. Systém je ale možno využívat i pro účtování neziskových a příspěvkových organizací. Lze jej provozovat na počítačích s operačním systémem Windows od verze 98, naše testování úspěšně proběhlo pod Windows XP i Windows Vista.
  Platforma Ekonomický systém SB Komplet je programován v systému CA VisualObjects. Data jsou standardně ukládána v souborech formátu DBF. Protože je datová základna stejná pro verze DOS i Windows, mohou být v případě potřeby využity i moduly vytvořené pr... více »
akce

Recenze: TaxEdit

Nová verze softwaru TaxEdit pro zpracování daňových přiznání

Recenze: TaxEdit
Program TaxEdit pro daňové kanceláře nepřinesl ve verzi 3.1 tak zásadní změny jako přechod z verze 2, firma jde spíše cestou neustálých drobných vylepšení. Vzhledem k zachování možnosti snadného přenášení dat mezi počítači a velkému rozšíření mezi uživateli na počítačích s Windows XP se firma nerozhodla s příchodem Vista pro radikální změnu a zavedení další verze. Stávající verze byla jen technicky přizpůsobena novému operačnímu systému, což po případném stažení jednoho či dvou souborů umožňuje plnou funkčnost všech částí, včetně nápovědy.
Buďte aktuální Po spuštění programu nabídne TaxEdit uživateli připojenému k internetu automaticky ... více »

Recenze:Tax 2008

Řešení pro pohodlné a rychlé zpracování daňových přiznání

Recenze:Tax 2008
Programy pro zpracování daňových přiznání nám mohou významným způsobem usnadnit a urychlit pro mnohé velmi neoblíbenou činnost vyplňování daňových přiznání a zabránit vzniku chyb. Především pro účetní firmy a daňové poradce jsou tyto programy již nepostradatelným pomocníkem. Využití ale najdou i u subjektů, které zpracovávají pouze svá daňová přiznání, především u podnikatelů, kteří zpracovávají v průběhu roku přiznání k různým daním. Tyto programy provedou za poplatníka většinu výpočtů, pohlídají, aby byly vyplněny všechny nezbytné kolonky přiznání, a některé také poplatníkovi poradí, jak snížit daňovou povinnost v souladu s platnými daňovým... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
Ceník inzerce portálu SystemOnLine