facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Účetní a ekonomické systémy

IT řešení pro malé a střední firmy, účetní programy

clanky Účetní a ekonomické systémy: články

Řízení zakázek jako součást ekonomických systémů

Řízení zakázek jako součást ekonomických systémů
Již v Bibli, v pojednání o stavbě Šalamounova chrámu, se můžeme setkat s plánováním a koordinací různých činností vedoucích k úspěšnému a efektivnímu dosažení cíle v časově ohraničeném úseku, který dnes známe pod pojmem projekt či zakázka. Není tedy náhodou, že když se setkáme s pojmem projekt, tak se nám většinou vybaví právě obory ve stavebnictví, kde se toto slovo začalo používat jako první. Dnes již pojem projekt natolik zdomácněl, že jej používáme, i když si například plánujeme „jen“ pořízení nového nábytku či vymalování koupelny.
Nejvíce jsou metody projektového řízení využívané při... více »

Kam kráčí ekonomické systémy?

Kam kráčí ekonomické systémy?
Odpověď na otázku položenou v titulku samozřejmě není jednoznačná a zdaleka ji nelze zúžit pouze na problematiku cloudu a mobility. Je například zřejmé, že se ekonomický software stále více snaží transformovat z evidenčního nástroje na řídicí, roste jeho komplexnost a přitom je uživateli vyvíjen tlak na standardizaci a jednoduchost ovládání. Takovýchto trendů však najdeme víc. V následujícím článku si tedy představíme několik směrů, kterými se vývoj ekonomických systémů ubírá.
Směrem ke komplexnosti Ekonomické systémy stále zvětšují svůj záběr a pomalu přibírají oblasti, které dříve stály mimo ně, případně byly řešeny jen rámcově. Softw... více »
  

- Inzerce -

WinStrom podporuje e-Fakturu ISDOC

winstromWinStrom s.r.o. se počátkem května 2009 přihlásil k deklaraci o společném postupu v oblasti el. fakturace v ČR, kterou organizuje sdružení SPIS. Současně s tím vydal verzi produktu, která podporuje elektronickou fakturu ISDOC a nyní je zažádáno o oficiální certifikaci sdružením SPIS.

Poznávání kredibility zákazníka

a možnosti individuálního nastavení v ekonomických systémech

Poznávání kredibility zákazníka
Ekonomické systémy zaznamenaly během posledních dvaceti let bouřlivý vývoj od jednoduchých aplikací až po komplexní balíky s množstvím funkcí a provázaností na další podnikové aplikace. Specifikem ekonomických systémů je, že musí pružně reagovat na změny legislativy, takže jejich vývoj probíhá takřka nepřetržitě, a není tak řízen jen požadavky klientů, ale musí se vypořádávat s mnohdy chaotickými a špatně připravenými změnami v právním prostředí. Několik posledních let přineslo dva významné trendy, které určují další vývoj tohoto typu softwaru. První se týká propojenosti a využití externích informací pro určování kredibility subjektů, druhý f... více »

Software pro malé firmy – jakkoli si budete přát

Software pro malé firmy – jakkoli si budete přát
Nic na světě se nevyvíjí tak rychle jako oblast IT. Konkrétně v oblasti podnikových aplikací je v posledních zhruba pěti letech patrný velmi výrazný posun jak ve vývoji technologií, tak zejména ve vnímání využití systémů firmami, jejichž majitelé pochopili, že správně zvolený informační systém může významně zvýšit konkurenceschopnost firmy, ať už malé, nebo té větší.
Dnešní doba klade velké nároky na práci s daty, ale současně nabízí řešení: ekonomický software nebo informační systém. Který z nich, to záleží zejména na velikosti firmy a na množství procesů, které je v ní třeba řídit. To, co se dnes nazývá ekonomickým systémem, však již z... více »
  

- Inzerce -

Účetní systém Money S3 s řadou zajímavých novinek pro rok 2009

Money S3Money S3 od CÍGLER SOFTWARE je úspěšný ekonomický a účetní systém, který s 60 tisíci instalacemi patří ke špičce českého trhu. Dnes vám na tento systém nabídneme trochu jiný pohled. Místo fádního výčtu všech možných modulů od účetnictví až po výčetku platidel (kdo ji dnes nemá?) se raději soustředíme na to, zda se systém dobře obsluhuje, co nestandardního umí nabídnout a co nového připravil jeho výrobce na počátek roku 2009.

Homebanking a účetní software

Homebanking a účetní software
Význam slova „homebanking“ není obecně stanoven, někdo tím prostě myslí internetové bankovnictví (doslova „ovládání banky z domu“), my se však domluvíme, že takto budeme označovat možnost přímého propojení účetnictví s bankou. V praxi to znamená stahování bankovních výpisů ve formátu, který jsem schopen převzít do svého účetního programu a vytvoření příkazu k úhradě, který je schopno moje internetové bankovnictví načíst, poslat do banky a potřebnou platbu provést.
Za prvé si musíme vybrat takovou banku a jejich produkt (balíček), který tuto operaci vůbec umožňuje. Řada klientů si například na základě reklamy zvolila vedení účtu bez popla... více »

Propojení e-shopu s ekonomickým systémem

přináší výhody i úspory

Propojení e-shopu s ekonomickým systémem
E-shop je stále častěji využívaná prodejní technologie. Je využívána v prodeji koncovému zákazníkovi (B2C) i pro obchod mezi firmami (B2B). Od poloviny devadesátých let, kdy se v USA objevily první vlaštovky internetového prodeje, e-shopy prošly několika revolučními technologickými skoky, zejména od statické nabídky k pružné reakci na poptávku a dynamické cenotvorbě. Mílovými kroky se také mění internetový marketing, bez kterého jsou on-line prodeje v současnosti nemyslitelné.
E-shop je z pohledu zákazníka výkladní skříní, která útočí na jeho emoce, vyvolává dojem kvality, dostupnosti a serióznosti. Z pohledu prodejce je to především sys... více »
  

- Inzerce -

Implementace informačního systému Money S5

v prostředí velkoobchodního prodeje společnosti PARAMIT s.r.o.Money S5 Na český trh s dárkovými a dekorativními předměty se v posledních letech úspěšně zapsala společnost PARAMIT s.r.o. distribuující bytové doplňky, keramiku, sklo, porcelán či umělé květiny. Veškeré předměty pocházejí výhradně od stálých dodavatelů z Číny a Německa. Základním distribučním a informačním médiem je internet, přičemž virtuální obchod neobsahuje pouze strohé fotografie a popisy, ale specializuje se na detailní náhledy a umělecké fotografie, lépe ilustrující nabízené zboží. V rámci výstav a propagačních akcí je uskutečňován i přímý mobilní prodej koncovým zákazníkům, jinak je zboží distribuováno zejména prostřednictvím České pošty z velkoskladu v Novém Jičíně.

 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
Ceník inzerce portálu SystemOnLine