facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Tiskárna Brno (CCB)
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Účetní a ekonomické systémy

IT řešení pro malé a střední firmy, účetní programy

clanky Účetní a ekonomické systémy: články

Recenze: ekonomický systém Winstrom FlexiBee

Zajímavý ekonomický systém pro menší podniky

Recenze: ekonomický systém Winstrom FlexiBee
Winstrom FlexiBee je označení nástupce účetního a ekonomického systému Winstrom, který až do konce loňského roku vycházel ve verzích označených pouze číslem. Nově je tedy součástí názvu slovo FlexiBee. Nejde ale jen o přejmenování produktu. Nová verze 10.8.0 přináší i mnoho novinek. Tou nejdůležitější je přidání podpory pro mobilní přístup. Byla vyvinuta specializovaná aplikace pro mobilní telefony iPhone a Android (např. Nexus One). Uživatel&... více »

Vývoj softwaru pro malé a střední firmy

Vývoj softwaru pro malé a střední firmy
Změna je život, stagnace je smrt. Toto populární rčení lze použít v mnoha oblastech lidské činnosti, ovšem pro oblast IT, zejména pro softwarové produkty, platí dvojnásob. Pokud by se software nevyvíjel, jeho zákazníci by to velmi rychle poznali a pravděpodobně by se začali rozhlížet po aktivnější konkurenci. Nicméně ne každá změna je hned patrná, některých si lidé povšimnou, až když se změn objeví celá řada. Proto také teprve v poslední době začalo být zje... více »

Software, přítel ekonoma

Software, přítel ekonoma
Doba, kdy účetní ručně sčítal a odčítal pomocí papíru a tužky dlouhé sloupce čísel, je už dávno, dávno za námi. Dnes je pro každého, kdo se touto profesí zabývá, samozřejmostí software, jehož funkcionality pokrývají veškeré činnosti s účetnictvím nebo ekonomikou obecně související. Pokrok v oblasti IT však jde kupředu vskutku mílovými kroky, takže to, co před rokem či dvěma bylo možné považovat za vrchol techniky, už dnes zdaleka nepokrývá všechny potřeby a přání dam a pánů zabývajících se účetnictvím. Co tedy patří k horkým novinkám, případně je v této oblasti trendem? A co je třeba vědět, pokud si chceme správně vybrat?<... více »

Připravované novinky v Microsoft Office 2010

Připravované novinky v Microsoft Office 2010
Microsoft během léta představil v rámci verze Technical Preview aplikace očekávaného nového kancelářského balíku Microsoft Office 2010. V rámci této verze byly k dispozici aplikace Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Access, OneNote, SharePoint Workspace (v rámci verze Office 2007 měla aplikace název Groove), Publisher a InfoPath. V tomto a příštím roce pak Microsoft uvede na trh celý soubor produktů Microsoft Office 2010.
Do souboru produktů Microsoft Office 2010 patří nejen desktopové aplikace, ale také servery, z nichž nejznámějšími jsou Exchange Server, Office Communications Server, Office SharePoint Server a Projec... více »
akce

Recenze: ekonomický systém WinStrom 10

Recenze: ekonomický systém WinStrom 10
WinStrom je ekonomický systém, který má na českém trhu dlouhou historii. V případě verze WinStrom 10 se však jedná o zcela novou generaci systému, která přináší řadu zajímavých funkcí. Software WinStrom 10 je určen pro malé a střední firmy vedoucí účetnictví nebo daňovou evidenci. Kromě účetnictví či daňové evidence pro podnikatele umožňuje WinStrom i zpracování účetnictví příspěvkových organizací. Program obsahuje všechny základní moduly ekonomických systémů, jako Nákup a Prodej, Evidence zásob, modul Majetek, Pokladnu, Banku a modul Mzdy (je součástí pouze některých verzí).
Kolik jazyků umíš? Systém WinStrom 10 umožňuje kromě základní... více »

Elektronická fakturace v praxi

Elektronická fakturace v praxi
Elektronická výměna dokumentů mezi podniky není žádnou novinkou. Zejména u větších organizací v oblasti retailu nebo v automobilovém průmyslu jsou řešení EDI (electronic data interchange) běžná. V menších podnicích ovšem stále převládá papírová forma daňového dokladu. V lepším případě jsou doklady elektronicky alespoň zasílány (nejčastěji ve formátu PDF), ale způsob jejich zpracování nadále odpovídá nestrukturované papírové podobě. Dokumenty jsou vytisknuty a jednotlivé položky přepisovány do ekonomického systému.
Petr Kuchař člen představenstva Abra Software a místopředseda představenstva sdružení SPIS 1. Pokud m... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
Ceník inzerce portálu SystemOnLine