facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Účetní a ekonomické systémy

IT řešení pro malé a střední firmy, účetní programy

clanky Účetní a ekonomické systémy: články

Elektronická faktura ISDOC

Elektronická faktura ISDOC
Dnes jsme si zvykli běžně komunikovat e-mailem či používat internetové bankovnictví. Když jde ovšem o fakturaci, stále mnoho firem posílá papírový doklad. Pokud zašlou fakturu elektronicky ve formátu PDF, je pořád nutné ruční přepsání. Naštěstí se blýská na lepší časy. Došlo totiž k dohodě mezi výrobci ekonomických systémů a státem. Na základě této dohody byl vytvořen standardní elektronický formát faktury nazvaný ISDOC. Ten umožní posílání faktur bez ohledu na systém, který příjemce používá. Popíšeme jeho vlastnosti, výhody a nevýhody a ukážeme si, jak jej použít.
Když chcete někomu poslat papírovou fakturu, musíte ji vytisknout, o... více »

Recenze: Pamica 2009 pro personalistiku a zpracování mezd

Recenze: Pamica 2009 pro personalistiku a zpracování mezd
Program Pamica 2009 firmy Stormware je určený pro podporu personalistiky a zpracování mezd. Lze v něm zpracovat mzdy pro neomezený počet účetních jednotek a ocení jej převážně společnosti využívající složitějších mzdových postupů, jako je například nerovnoměrné rozvržení pracovní doby, souběhy pracovních poměrů atd. Přímo v softwaru Pamica mají uživatelé k dispozici tiskopisy, které korespondují s úředními vzory, tj. po vytištění mohou být odevzdány na příslušné instituce (FÚ, MSSZ, ZP atd.).
Na první pohled Pamica 2009 zaujme příjemným vzhledem a také jednoduchostí ovládání. Pro uživatele rozšířeného ekonomického systému Pohoda je výhod... více »

BPM – flexibilní procesy pod kontrolou

BPM – flexibilní procesy pod kontrolou
Možnosti softwarových řešení pro řízení obchodních procesů neboli business process management (BPM) se v posledních letech výrazně posunuly směrem vpřed. Posun spočívá zejména v oblasti integračně zaměřených řešení a možnostech sledování procesů v reálném čase. Tím se otevírají nové možnosti pro společnosti ze všech odvětví i ve státní správě.
Fungování společností je čím dál více založeno na procesech, které pracují s daty uloženými v celé řadě systémů, a na efektivním zapojení lidí do těchto procesů. Pro byznys je nezbytné procesy rychle zprovoznit, sledovat a na základě získaných informací se dále rozhodovat. Moti... více »

Recenze: informační systém Eso9

Recenze: informační systém Eso9
Po delší době se nám k dispozici dostala k recenzi aktuální verze informačního systému ESO9 intranet od stejnojmenné společnosti. Byli jsme zvědavi, kam pokročil jeho vývoj a jak je na tom ESO9 ve srovnání s obrovskou tuzemskou i zahraniční konkurencí.
ESO9 je systém založený na technologii intranetu. Základem je klasická třívrstvá architektura: výkonný databázový server, střední vrstva aplikační logiky reprezentovaná vlastním aplikačním serverem a tenký klient. Značnou výhodou řešení společnosti ESO9 je, že jako klienta používá MS Internet Explorer, který najdeme na každém počítači s MS Windows. Výhodou takového řešení je... více »
akce

Recenze: Tax 2009 pro zpracování daňových přiznání

Recenze: Tax 2009 pro zpracování daňových přiznání
Programy, které jsou určeny pro zpracování daňových přiznání, nám mohou významným způsobem usnadnit a urychlit pro mnohé velmi neoblíbenou činnost vyplňování daňových přiznání a zabránit vzniku chyb. Především pro účetní firmy a daňové poradce jsou tyto programy již nepostradatelným pomocníkem. Využití ale najdou i u subjektů, které zpracovávají pouze svá daňová přiznání, především u podnikatelů, kteří zpracovávají v průběhu roku přiznání k různým daním.
Zástupcem této kategorie programů je software Tax 2009, který je určen pro zpracování daňových přiznání a přehledů pro správu sociálního zabezpečení a pro zdravotní pojišťovny.... více »

Recenze: ekonomický systém Pohoda 2009 SQL

Ekonomický systém Pohoda, jehož dodavatelem je jihlavská firma Stormware, je rozšířeným systémem především u drobných podnikatelů a malých firem. Verze Pohoda SQL umožňuje nasazení tohoto systému i u větších firem. Pohoda SQL pracuje na základě technologie klient/server. Správu dat a operace s databází provádí výlučně databázový server MS SQL Server. Pokud uživatel chce provést doplnění, aktualizaci nebo smazání dat, informační systém pouze předá požadavek a změnu provede server. Díky tomuto systému se po síti přenáší menší objem dat a databáze se nemůže poškodit vlivem chyby sítě.
Výhody SQL verze SQL verze umožňuje zpracování i velké... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
Ceník inzerce portálu SystemOnLine