facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Veřejný sektor a zdravotnictví

clanky Veřejný sektor a zdravotnictví: články

Mobilní IT technologie v nemocničním prostředí

Mobilní IT technologie v nemocničním prostředí
Nezúčastněný pozorovatel by si mohl myslet, že zdravotnictví bude jeden z prvních oborů, který bude mobilní technologie již dávno široce využívat. Při návštěvě nemocnice to vypadá, že je celá v pohybu. Po chodbách a mezi budovami proudí lékaři, sestry, pacienti, materiál, mnoho zpráv a informací. Je zajímavé, že zatímco jiné obory s podobnou úrovní komplexity udávají ve využití mobilních technologií trend, například veřejná doprava či telekomunikace, zdravotnictví spíše přešlapuje na prahu změny. Obor jako takový přitom již začal využívat mobilní hlasovou komunikaci – mobilní telefony a bezdrátová sluchátka – ale... více »

E-zdravotnictví se promění z Popelky v princeznu

E-zdravotnictví se promění z Popelky v princeznu
Digitalizace a elektronizace zdravotnictví je velké téma s malými výsledky. Alespoň zatím v Česku. Přitom možnosti jsou zajímavé. Pro pacienty, pro firmy i pro státní správu.
Podle mého názoru technologické společnosti mají připravená řešení, která by změnila papírové zdravotnictví v digitální. Hlavní překážkou jsou podle mě psychologické důvody. Způsob komunikace nerdů a geeků není kompatibilní se zvyklostmi a potřebami klasického českého obvoďáka. Pocit, že mu nové technologie spíše přidělávají práci a ubírají peníze, je mezi mnohými lékaři rozšířen. Jedním z důvodů je, že technologické spol... více »

IT řešení pro nemocniční holdingy

IT řešení pro nemocniční holdingy
V současné době můžeme sledovat zjevný trend vytváření nemocničních holdingů, ať už soukromých nebo zřizovaných kraji. Důvody jejich vzniku jsou zejména ekonomické. Zvýšení ekonomické výhodnosti díky centralizovaným činnostem, jakými jsou například centrální nákup, jednotná komunikace s dodavateli, jsou zřejmě, mnohem více se však dostává do popředí možnost řídit a sdílet lidské i jiné zdroje na centrální úrovni. Dalším klíčovým prvkem je i snížení nákladů díky zamezení opakovaných vyšetření.
Přestože účetní a jiné ekonomické systémy už mají zažitou korporátní a holdingovou podobu a i se na této úrovni ... více »

Sběr a analýza statistických údajů o zdravotnictví

Sběr a analýza statistických údajů o zdravotnictví
Máme-li být schopni správně něco řídit, potřebujeme mít správná data ve správný čas a být schopni je správně vyhodnotit. Na jednu stranu jednoduchý princip, ale se zvyšující se komplexností řízené organizace nabývá tato problematika na složitosti. Řízení rezortu zdravotnictví pak představuje výzvu hned z několika pohledů – z hlediska velkého množství subjektů, které se zde vyskytují, z pohledu správnosti, důvěrnosti a citlivosti dat a z pohledu nutnosti sjednotit metodiku vykazování a dosáhnout jednotnou sémantiku sbíraných dat.
Pojďme se pro inspiraci podívat, jak se s problematikou řízení vy... více »
akce

Datové schránky a základní registry

Důvody odlišného vývoje adopce dvou nástrojů českého e-governmentu

Datové schránky a základní registry
V rámci implementace informačních a komunikačních technologií ve veřejné správě ČR bylo již realizováno mnoho projektů na celostátní, regionální i místní úrovni. Mezi nejvýznamnější projekty na celostátní úrovni patří kontaktní místa veřejné správy nazývaná CzechPoint, datové schránky a základní registry veřejné správy. Kontaktní místa veřejné správy jsou vůbec nejúspěšnějším projektem českého e-governmentu a rozsah jimi poskytovaných služeb se postupně zvyšuje. V tomto příspěvku provedeme základní srovnání vývoje adopce datových schránek a základních registrů.
Datové schránky výrazným způsobem akcelerovaly ... více »

eHealth a informační bezpečnost

eHealth a informační bezpečnost
Elektronizace, tedy přesun většiny činností zajišťujících fungování vyspělé společnosti do kyberprostoru, se nevyhnula ani zdravotnictví. Není složité si v této oblasti informační technologie představit: od evidence čehokoliv, co se týká péče o zdraví, až po elektronické, více či méně složité a více či méně automatizované zdravotnické přístroje. Při nadšeném vývoji, výrobě a nasazování pokročilých informačních a komunikačních technologií však nelze opomíjet ani jejich bezpečnostní aspekty.
Zanedbání bezpečnosti může často výrazně snížit zprvu naprosto nesporné výhody technologií a u uživatelů jejich slu... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17
Ceník inzerce portálu SystemOnLine