facebook
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Veřejný sektor a zdravotnictví

clanky Veřejný sektor a zdravotnictví: články

Rozhovor: Richard Currier, InterSystems

Rozhovor: Richard Currier, InterSystems
Richard Currier má za sebou třicet let zkušeností z technologického byznysu. Jako konzultant pracoval pro největší firmy v odvětví a vedl i vývoj komunikačního softwaru pro NASA. Nyní působí ve společnosti InterSystems, která je mimo jiné výrobcem IT řešení pro zdravotnictví. V následujícím rozhovoru jsme se jej zeptali na to, jak mohou technologie měnit lékařskou péči.
  Jedním z vašich nejdůležitějších trhů jsou Spojené státy americké. Ty jsou často „pionýrem“ uvádění nových technologií do praxe. Týká se to i elektronizace zdravotnictví. Z čeho bychom se při jejím zavádění mohli poučit? P... více »

Přínosy implementace VDI na Magistrátu Karviná

Přínosy implementace VDI na Magistrátu Karviná
Magistrát města Karviná je organizací, která v široké míře vsadila na virtualizaci své IT infrastruktury, včetně pracovišť jednotlivých úředníků. Na zkušenosti s implementací virtuální infrastruktury, úskalí při nasazení virtuálním desktopů u koncových uživatelů a dosažené přínosy jsme se zeptali Jiřího Jaremy, vedoucího oddělení informatiky odboru Kanceláře tajemníka Magistrátu města Karviné.
Jaká byla výchozí situace na magistrátu v Karviné před nasazením virtuálních desktopů? Můžete popsat, s jakými problémy jste se potýkali při správě IT infrastruktury? Asi jako na kterémkoliv jiném úřadě měl každý z... více »

IT bezpečnost ve veřejné správě

IT bezpečnost ve veřejné správě
Rok 2011 by se mohl zaslouženě stát rokem bezpečnostní události, přičemž v obdobném duchu začal a probíhal také rok 2012. Stali jsme se svědky mnoha bezpečnostních incidentů různé závažnosti, které se netýkaly pouze několika menších společností, ale na pomyslnou úroveň stavěly i společnosti velikosti „enterprise“ a organizace středního rozsahu napříč soukromým a státním sektorem. Stranou nezůstala ani oblast veřejné správy, vládních institucí, silových složek státu a kanceláří výzvědných služeb.
Útočné metody využité při zmíněných incidentech pokrývají standardní škálu útoků zaměřených na zranitelnosti, útoky hrubou silou a různé typy po... více »

Bezpečnostní rizika IS veřejné správy a zdravotnictví

Bezpečnostní rizika IS veřejné správy a zdravotnictví
Informační bezpečnost již dávno není „garážová záležitost“, nestačí nainstalovat antivirový software a firewall proti průnikům z internetu. Bezpečnostní procesy by měly být a jsou v současných organizacích nastavovány v souladu s legislativou a bezpečnostními standardy, jako je například řada ISO/IEC 27k. Stanovování cílů v této oblasti se přitom musí odvíjet od cílů celé organizace, a proto je nutné v případě subjektů veřejné správy a zdravotnictví uvažovat jejich specifické aspekty.
Legislativní požadavky na bezpečné zpracování informací Bezpečnostní manažer zdravotnické organizace čelí v porovnání s kolegy v soukromém sektoru specifi... více »
akce

Zavádění business intelligence v nemocnici

Zavádění business intelligence v nemocnici
České nemocnice si budou muset v roce 2013 dále utáhnout opasky. Dle vyhlášky budou úhrady za zdravotní služby na úrovni 98 procent roku 2011. Kromě toho se zřejmě o jedno procento zvýší DPH a lékařské odbory připravují reprízu akce „Děkujeme, odcházíme“ s finančními požadavky. Ministerstvo avizovalo také vyšší důraz na využití systému Diagnosis Related Groups (DRG) pro stanovení úhrad. Většina nemocnic v ČR uzavírá nyní se zdravotními pojišťovnami smlouvu s podmínkou vedoucí k významné restrukturalizaci lůžkového fondu. Nemocnice proto musí začít více pracovat se svými daty, která proti nim nyní používají i pojišťovny.
Většina nemocnic ... více »

Legislativní překážky elektronického zdravotnictví

Legislativní překážky elektronického zdravotnictví
Informační technologie ve zdravotnictví prochází neustálými inovacemi a změnami, zvláště v posledních měsících tohoto roku. Dlouho medializovaný pojem elektronizace zdravotnictví totiž nabývá konkrétních podob. V souvislosti s rozvojem elektronizace se však zároveň objevuje mnoho nejasností, a především také několik zcela zásadních překážek v oblasti legislativy, technologií i celkové koncepce. Dokud nebudou tyto problémy vyřešeny, nebude možné požívat výhod elektronizace v plné míře a efektivně. V následujícím článku bych rád poukázal na největší komplikace elektronizace zdravotnictví a zároveň uvedl jejich možná řešení.
Chybějící legis... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17
Ceník inzerce portálu SystemOnLine