facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
Gopas - ManDay.it
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Banky a finanční organizace

clanky Banky a finanční organizace: články

I mobilní peněžní transakce potřebují vícevrstvou ochranu

I mobilní peněžní transakce potřebují vícevrstvou ochranu
Mobilní zařízení jsou čím dál oblíbenějšími prostředníky online plateb. Dle průzkumu společnosti B2B International pro společnost Kaspersky Lab využívá mobilní přístroj k peněžním transakcím 38 % respondentů. Banky takovou aktivitu podporují, zvláště nabízením vlastních mobilních aplikací ke správě osobních financí. Ne všechny aplikace přitom umí uživatele plnohodnotně zabezpečit před současnými kybernetickými hrozbami.
Letos v lednu Ariel Sanchez, analytik americko-britské IT bezpečnostní firmy IOActive, zveřejnil analýzu čtyřiceti bankovních aplikací určených pro iOS. Ukázalo se, že většina z nich je před kybernetic... více »
POINT.X

Complex event processing v bankovnictví

Complex event processing v bankovnictví
Nástroje umožňující identifikovat příležitost nebo hrozbu a okamžitě na ni správně reagovat označované jako complex event processing jsou důležité všude, kde je okno příležitosti časově omezené. V bankovnictví je takových situací více než ve většině jiných oborů, a navíc se doba pro přijetí rozhodnutí neustále zkracuje. O případném zablokování podezřelé transakce musí být rozhodnuto během několika sekund. Na akciových a měnových burzách rozhodují o úspěchu tisíciny sekundy. Také ochota zákazníka koupit další produkt často trvá jen několik minut, potom rychle klesá. Z technologie complex event processing se t... více »

Data mining a retence zákazníků ve finančních institucích

Data mining a retence zákazníků ve finančních institucích
Známá poučka říká, že důležitější než získávat nové klienty je udržet si ty současné. Nejen proto, že spokojený zákazník je pro každou firmu tou nejlepší reklamou. Také z hlediska nákladů je částka spojená se získáváním nových zákazníků zpravidla podstatně vyšší než náklady na udržení klientů stávajících. To obzvláště platí u finančních institucí, kde je velká konkurence a nabídka produktů a služeb je napříč společnostmi většinou srovnatelná.
Zákazníci v sektoru finančních společností mají tendenci setrvávat u zvolené instituce poměrně dlouho. Proto může retence zákazníků, kteří mají zaječí úmysly, podstatně... více »
POINT.X

U nás se přece nekrade

U nás se přece nekrade
S finanční krizí, která začala v roce 2008 a stále není jasné, jestli už vlastně skončila, se začaly objevovat v médiích články o obrovském nárůstu interních fraudů. Statistiky ale hovoří jinak – míra páchaných nepravostí se nemění, zůstává prakticky konstantní. Mění se jen způsoby, jakými k nim dochází, a také to, jak moc se o nich píše. Fraudy se nevyhýbají nikomu, finanční instituce nevyjímaje.
Americká organizace ACFE (Association of Certified Fraud Examiners), která sdružuje přes sedmdesát tisíc profesionálů z celého světa, používá pro objasnění příčin podvodného jednání takzvaný fraud triangl... více »
akce

Nový americký daňový zákon FATCA

Nový americký daňový zákon FATCA
Plných třicet procent plateb přicházejících z USA může být americkou daňovou správou (IRS) v budoucnu zadržováno zahraničním finančním institucím, které nevyhoví nové legislativě FATCA platné od počátku letošního roku. Otázku, jak požadavkům FATCA nejlépe vyhovět, už proto nelze dál odkládat.
FATCA (Foreign Account Tax Compliance Act) patří mezi nejvýznamnější právní předpisy, které v letošním a příštím roce ovlivní dění na mezinárodních finančních trzích. Jedná se o americkou legislativu, která pod hrozbou významných sankcí přikazuje bankám a dalším finančním institucím v zahraničí spolupracovat s IRS (Internal Revenue Service, daňová s... více »

Bezpečnost elektronického bankovnictví

Bezpečnost elektronického bankovnictví
Silná autentizace při přihlašování k internetovému či mobilnímu bankovnictví je již dlouho považována za naprosto nezbytnou a je také v podstatě všemi finančními institucemi v různé míře využívána. Díky novým typům útoků, například man-in-the-middle nebo man-in-the-browser založeným na trojských koních, jsou však útočníci schopni silnou autentizaci jednoduše obejít, a to včetně dvoufaktorové autentizace. Kromě silné autentizace je tedy třeba sledovat a analyzovat jednotlivé události spojené s přihlašováním uživatelů do elektronického bankovnictví a s pohyby na jejich účtu, a to jak vlastní transakce, tak například změny profilu majitele účtu.... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
Ceník inzerce portálu SystemOnLine