facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

Banky a finanční organizace

clanky Banky a finanční organizace: články

Rozhovor o trendech ve vývoji podnikových portálů

Rozhovor o trendech ve vývoji podnikových portálů
Podnikové portály se staly důležitou součástí komunikace firmy a pro mnohé, včetně bank, také významným prodejním kanálem. Petr Skohoutil se kolem jejich návrhu pohybuje několik let, momentálně jako projektový manažer v Expobank CZ (bývalá LBBW Bank). V následujícím rozhovoru jsme se jej zeptali na to, s jakými problematickými místy se během návrhu portálů setkává a jaké trendy tuto oblast ovlivňují.
Jak se v posledních letech změnil design podnikových portálů? S odstupem času je zajímavé sledovat, kam se vývoj posunul. Dnes se při návrhu portálů hodně soustředí na rychlost, přesnost, použitelnost a v... více »

Moderní BPM pro finanční instituce

Moderní BPM pro finanční instituce
Pro moderní finanční instituce je v dnešní době nutností zajistit rychlé zavedení nových procesů plně korespondujících s požadavky na speed-to-market a kvalitu služeb orientovaných především na zákazníka, vše samozřejmě v souladu s platnou legislativou. Moderní BPM (business proces management), tedy řešení pro řízení obchodních procesů, jim nabízí daleko víc. V konečném výsledku z jeho zavedení budou profitovat jak samotné finanční instituce, tak i jejich zákazníci.
Klíčové slovo automatizace Finanční instituce, které plně zautomatizují své procesy (akviziční, back-office, front-office, atd.), a zefekt... více »

Nové zdroje dat pro bankovní procesy

Nové zdroje dat pro bankovní procesy
Společně s měnícími se preferencemi klientů a prorůstáním nových technologií do procesů bankovních institucí se také mění způsob, jakým jsou zde používány business intelligence nástroje. Ty dnes musí být připraveny na požadavky „byznys“ uživatelů, kteří ke své práci potřebují aktuální data, velice komplexní analýzy a možnost využívat i neobvyklé zdroje dat, jako jsou internetové logy nebo grafické formáty.
V souvislosti s rostoucí popularitou on-line a mobilního bankovnictví rostou očekávání bankovních klientů. Ti předpokládají, že s nimi banka bude komunikovat rychle a podle jejich preferencí. V e... více »

Správný čas na Hadoop

Z laboratoře do bankovního světa

Správný čas na Hadoop
Hadoop se jako platforma pro velká data skloňuje v různých oblastech již několik posledních let. Diskuse se však časem posouvá od ryze akademických úvah směrem k řešení reálných business problémů. Technologické aspekty této platformy jsou dnes již dobře definované a stabilní. Komerční distribuce se rychle etablují v enterprise sféře. Na světlo světa proniká množství úspěšných užití napříč spektrem odvětví. Pojďme se proto podívat, jak Hadoop využít v reálném prostředí bank a finančních institucí a proč je právě teď ten správný čas začít.
Od roztroušených částí k distribucím I přes řadu výhod nebyl... více »
akce

Systémy pro podporu rozhodování

Systémy pro podporu rozhodování
Poskytování úvěrů je jedním ze základních zdrojů příjmů finančních institucí. V současné makroekonomické situaci se ve srovnání s minulým obdobím zvyšuje rizikovost nesplácení úvěrů a významně roste význam správných obchodních rozhodnutí v procesech upisování a správy úvěrů, případně při vymáhání následných pohledávek. Cílem všech rozhodnutí je prodat zákazníkovi úvěrový produkt podle jeho potřeb a zároveň efektivně řídit míru rizika a minimalizovat příslušné operační náklady.
Při práci v zákaznických segmentech retailu a SME je již běžná vysoká míra automatizace rozhodování, která se standard... více »

Detekce a prevence daňových podvodů

Detekce a prevence daňových podvodů
Daně, cla, poplatky, odvody – to jsou všechno záležitosti mezi lidem nijak populární. A jistě nikdy nebudou. Na druhé straně každý, kdo racionálně uvažuje, ví, že shromáždit určité množství prostředků pro zajištění společných cílů a potřeb je v zájmu každé společnosti, co civilizace existuje. Odhlédněme pro tuto chvíli od otázky, jak zařídit, aby nakládání s takto získanými prostředky bylo účelné (to je jistě významné téma pro další úvahy). Podíváme se na to, jak tuto nepříjemnou agendu učinit efektivnější, spolehlivější, a nakonec i spravedlivější.
Výběr daní a všelikých poplatků se ze samotného princi... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
Ceník inzerce portálu SystemOnLine