facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přihlášení SystemNEWSPřehledy
 
Tematické seriály

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 
Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

 
Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

 
Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

 
Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
 
Partneři webu

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

Obsah IT Systems 9/2014

Objednat předplatné

Plné znění vybraných článků je k dispozici s časovým odstupem několika týdnů od tištěného vydání.
IT Systems 9/2014
arrow Tištěná podoba (včetně přílohy): 95 Kč 
 
 
arrow Elektronická podoba (včetně přílohy): 0 Kč 
 
 

Předplatné IT Systems
 
 

Vítejte v éře cloudu

skvělé době pro zákazníky, špatné pro dodavatele IT

IDC CemaO potenciálu cloudových služeb si dnes můžeme přečíst v mnoha nádherně vyvedených marketingových materiálech IT firem a konzultačních společností. Většina vizí, které zde prezentují, jde správným směrem. Co ale v souvislosti s cloudem zůstává opomíjeno, je problematika vývoje backendového prostředí a také otázka, kdo na IT trhu přežije, až se cloud stane dominantním IT paradigmatem.

... celý článek >

Strana: 8

Nový trend na obzoru: rozšířená realita v logistice

DHL Supply ChainKaždá nová technologie mění způsob, jak komunikujeme se světem, a významně ovlivňuje téměř všechny obory. Logistika není žádnou výjimkou. Další velký krok kupředu přináší tzv. rozšířená realita. Naše společnost se jejím potenciálem v logistických procesech zabývala v rozsáhlé studii. V následujícím textu si představíme její závěry.

... celý článek >

Strana: 10

Jak na to, aby zaměstnanci nebyli překážkou nasazení APS?

AimtecV poslední době stále více firem v České republice přistupuje k přesunutí tvorby plánu z plánovačů na specializované systémy. Ty jsou schopny automaticky vygenerovat „nejlepší možný“ plán s ohledem na aktuální stav zdrojů a zároveň vytvořit požadavky na nákup, vyskladnění materiálu, přípravu nástrojů a materiálu ve správný čas na správné místo. Taková změna přirozeně ovlivní většinu zaměstnanců společnosti, kteří k ní mnohdy mohou mít negativní postoj. V tomto článku poukážu na některé překážky projektu spojené s „lidským faktorem“ a nastíním, jak se jim vyhnout.

... celý článek >

Strana: 16

Podpora řízení projektů jako služba aneb Být, či nebýt v cloudu?

IT pro podporu řízení projektů (1. díl)

Microsoft - IT pro podporu řízení projektůHostované aplikace jsou dnes v kurzu. Doby, kdy byly nástroje hračkou několika zapálených IT nadšenců, jsou dávno minulostí. Postupem času si cloudové služby nekompromisně ukrajují další a další agendy a přetváří koncept moderního pojetí IT. A nástroje pro podporu projektového řízení jsou aktuálně jedním ze žhavých kandidátů na opuštění vašich serveroven. První část miniseriálu se zaměří na rozřešení dilema kdy se pustit do cloudu a kdy zůstat on premise. V dalších dílech se pak dozvíte, jak se hostované nástroje implementují a co vám umí nabídnout pro zlepšení úrovně projektového řízení.

... celý článek >

Strana: 24

Co přinese nový zákon o kybernetické bezpečnosti?

Bureau VeritasOd ledna 2015 začne v České republice platit nový zákon o kybernetické bezpečnosti, díky kterému by měl být stát odolnější vůči případným elektronickým útokům na důležité počítačové systémy v zemi. Norma, kterou vytvořil Národní bezpečnostní úřad, schválili poslanci, senátoři a podepsal prezident, už teď čelí kritice řady odborníků. Experti napříč obory se zatím neumí shodnout na tom, koho přesně se zákon dotkne, jaké konkrétní kroky budou muset podniknout a kolik bude zavedení nových pravidel stát.

Strana: 27

Jak software as a service mění ICTM?

AnectZažili jste již, že vás přerostly vlastní děti? Já ano. Jednoho dne se syn postavil, řekl, ať si sundám bačkory a opřu se o něj zády. Všichni okolo s radostí konstatovali, že už je vyšší a že se můžu jít klouzat. A takhle to chodí nejenom s dětmi, ale se vším okolo nás. Jen co nám svět vnutí e-mail a my si zvykneme, že někteří šťastnější jedinci už nám nepíší dopisy, najednou zjistíme, že e-mail na internetu je zadarmo, že máme čtyři e-mailové účty a nevíme, co s nimi.

... celý článek >

Strana: 30

Jak probíhá kybernetické cvičení?

CZ.NICKybernetické cvičení je poměrně nový fenomén, které se v ICT bezpečnosti stále výrazněji profiluje. Cílem takového cvičení je poskytnout týmům a bezpečnostním specialistům prostor pro zlepšení schopností a natrénování reakcí v reálných situacích, které mohou během více či méně sofistikovaného útoku nastat.

... celý článek >

Strana: 33

YotaPhone se dvěma displeji zaujal, ale nepřesvědčil

YotaPhoneYotaPhone kombinuje klasický barevný dotykový LCD displej na čelní straně s monochromatickým displejem z elektronického papíru na zadní straně. Nápad využít zadní stranu telefonu mi připadal skvělý. Když jsem konečně dostal příležitost vyzkoušet si telefon v praxi, můj zájem velmi rychle vyprchal. Stále oceňuji odvahu konstruktérů vyzkoušet něco nového, ale v YotaPhone vidím jen zajímavý experiment.

... celý článek >

Strana: 53


arrow Cena za kus: 95 Kč (4.13 EUR)