facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přihlášení SystemNEWSPřehledy
 
Tematické seriály

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 
Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

 
Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

 
Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

 
Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
 
Partneři webu

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

Obsah IT Systems 4/2010

Objednat předplatné

Plné znění vybraných článků je k dispozici s časovým odstupem několika týdnů od tištěného vydání.
IT Systems 4/2010
arrow Tištěná podoba (včetně přílohy): 95 Kč 
 
 
arrow Elektronická podoba (včetně přílohy): 77 Kč 
 
Alza Media arrow 

Předplatné IT Systems
 
 

Reporting a manažerské výstupy z ERP systému

Reporting neboli výkaznictví je dnes jednou z klíčových firemních povinností. Na základě reportingu vlastníci společnosti, akcionáři a banky vyhodnocují stav podniku. Management činí svá rozhodnutí a zasahuje do vnitřních procesů firmy. Orgány státní správy sbírají podklady zejména pro statistické zjišťování. Jednotliví pracovníci jsou na základě výsledků z reportingu odměňováni. Jeho důležitost je tedy zřejmá, a ještě více to platí v případě čísel uvedených ve výkaznictví – jejich přesnost je zásadní.


Strana: 14

Může být model SaaS zklamáním?

Z výzkumu společnosti Gartner provedeného v prosinci 2008 vyplývá, že mezi nejvýznamnější důvody, proč se firmy brání nasazení informačního systému formou software as a service, jsou především překvapivě vysoké náklady na provoz (42 %) a problémy s integrací s ostatními systémy ve společnosti (38 %). Ve třetině případů je pak hlavním důvodem skutečnost, že řešení nesplňuje technické požadavky zákazníka. Jsou tyto obavy oprávněné?


Strana: 20

ERP ve stavebnictví

Stavebnictví je velmi specifické odvětví průmyslu. Stavitelské firmy musí během realizace projektu v širokém měřítku komunikovat s mnoha dalšími subjekty, jako jsou dodavatelé materiálu a zařízení, subdodavatelé či klienti. Potřebují propracované vedení obchodního případu a zakázky, sledovat dlouhodobé projekty, či komplexně evidovat každou stavbu, a to od podpisu smlouvy přes detailní popis vybavení až po sledování realizace výstavby. Je logické, že jejich požadavky na informační systém budou od ostatních oborů odlišné.


Strana: 22

Softwarová podpora řízení projektů

Bez metodických pravidel to ale nejde

Existuje mnoho materiálů zaměřených na principy řízení projektů a na to, jak pracovat s nástroji, které projekty podporují. Tento článek není primárně ani o nástrojích, ani o metodikách. Jeho mottem je, jak uspět při řízení projektů a nezabřednout do bezpočtu procesních návodů nebo technologických fines.... celý článek >

Strana: 48

Metodika PRINCE2 v edici 2009

Metodika PRINCE2 prochází od svého vzniku v roce 1989 pravidelnými změnami. Některé úpravy jsou kosmetické, ale přibližně jednou za pět let projde metodika podstatnější revizí. Poslední takováto revize proběhla 16. června loňského roku na základě požadavků mnoha uživatelů a dala vznik nové edici – PRINCE2 2009. Můžeme s potěšením konstatovat, že provedené změny představily stručnější a lepší metodiku.

... celý článek >

Strana: 52

K čemu je IT strategie

Představte si, že právě řešíte naléhavý požadavek na radikální zlepšení úspěšnosti nabídek a efektivnosti zakázek. Jedním z možných řešení je implementace systému pro podporu CRM. Současně potřebujete zlepšit sdílení informací mezi útvary. Víte, jaká jsou možná řešení a které z nich je správné? Je velmi pravděpodobné, že naznačený scénář je dnes naprosto realistický ve většině menších a středních organizací. Pro jejich management může být rozhodování v oblasti IT podpory poměrně náročnou zkouškou. Není totiž vůbec jednoduché správně definovat kritéria, podle kterých budeme hledat a vybírat řešení. Proto bychom si měli položit otázku, jestli je naše informační strategie dostačující.... celý článek >

Strana: 54

Praktické rady v oblasti autorskoprávní ochrany softwaru

Zvláštní povaha softwaru se projevuje v řadě specifik, včetně jeho právní ochrany. Software může být v mnohých případech považován za autorské dílo, a z tohoto důvodu se na něj vztahují zákonná pravidla upravující nakládání s autorskými díly (zákon č. 121/2000 Sb.). Zvláštní povaha autorskoprávní ochrany softwaru může mít poměrně velký vliv na jeho využití v praxi. Otázky ochrany softwaru se proto dotýkají každého, kdo hodlá do softwaru investovat své finanční prostředky, ať jako zákazník, nebo „výrobce“. Obzvláště důležité pak bude toto téma pro ICT společnosti, které software vyvíjejí, distribuují nebo implementují. Správné rozhodování v oblasti ochrany autorských práv může dotčeným subjektům ušetřit spoustu nepříjemných překvapení a zbytečně vynaložených finančních prostředků.

... celý článek >

Strana: 58

Deduplikace dat – fenomén moderního zálohování

Společně s neustálým růstem objemu dat i požadavky na jejich ochranu se stále zvyšují i nároky na systémy pro jejich bezpečné zálohování. Tradiční pojetí zálohování přitom naráží na své limity, a výrobci proto musejí hledat nové cesty k uspokojení požadavků svých zákazníků. Co přinášejí možnosti moderní deduplikace dat podnikovým uživatelům?

... celý článek >

Strana: 64

Malé multifunkční tiskárny pro kancelář

Ať už jde o malou domácí kancelář, středně velkou firmu či velké podnikové prostředí, potřeby tisku a jiné činnosti s dokumenty se stále častěji realizují prostřednictvím multifunkčních zařízení než pomocí jednoúčelových tiskáren, případně dalších zařízení. Přínos vhodně zvolené multifunkce do kanceláře je většinou nepochybný, ovšem právě pro univerzálnost, mnohdy ve spojení s bohatou softwarovou výbavou, mohou uživatelé vnímat tato zařízení jako poněkud komplikovaná.


Strana: 69


arrow Cena za kus: 95 Kč (4.13 EUR)  

Ediční plán časopisu IT Systems
Předplatné časopisu IT Systems
Archiv časopisu IT Systems
IT Systems 7-8/
IT Systems 6/
IT Systems 5/
IT Systems 4/
Oborové a tematické přílohy
příloha #1 7-8/
příloha #1 6/
příloha #1 5/
příloha #1 4/
Kalendář akcí