facebook LinkedIN LinkedIN - follow

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

Obsah IT Systems 1-2/2015

Objednat předplatné

Plné znění vybraných článků je k dispozici s časovým odstupem několika týdnů od tištěného vydání.
IT Systems 1-2/2015
arrow Tištěná podoba (včetně přílohy): 95 Kč 
 
 
arrow Elektronická podoba (včetně přílohy): 0 Kč 
 
Digiport 

Předplatné IT Systems
 
 

ERP pro kvalitu i bezpečnost potravin

Asseco SolutionsPotravinářství je dnes jedním z oněch oborů, které se odkazují na tradice. Není však nijak jednoduché zachovat tradici i kvalitu, aniž by se ceny šplhaly do astronomické výše. S tím souvisí i zpřísňování standardů a norem v potravinářském průmyslu a stupňující se požadavky odběratelů. To vše je pochopitelně pro výrobce silnou motivací k využívání moderních technologií.

... celý článek >

Strana: 10

Autonomní vozidla jsou budoucností logistiky

DHL Supply Chain; Prototyp autonomní návěsové soupravy
Mercedes-Benz Future Truck 2025. Zdroj: Mercedes-BenzPřeprava a přemisťování zboží a materiálu patří mezi základní činnosti v logistice. Nejnovější studie společnosti DHL ukazuje, jak může změnit podobu logistiky nová technika autonomních vozidel.

... celý článek >

Strana: 19

Chcete si udržet zákazníky? Zaměřte se na jejich mobily

Cisco ČRV minulosti stačilo obchodníkům přilákat zákazníky do své prodejny. Pak už s nimi byli obvykle schopni jednoduše pracovat a motivovat je k nákupu. Dnes už je situace trochu jiná. Nemalá část prodejců čelí změně kupního chování zákazníků. Ti často i přímo v obchodě vyhledávají dodatečné informace. A v řadě případů odcházejí, pokud je od někoho jiného dostanou v lepší formě.

... celý článek >

Strana: 28

Změny v uplatňování DPH u elektronických služeb

od 1. ledna 2015

Mendelova univerzita v BrněOd 1. ledna letošního roku došlo k významným změnám při uplatňování daně z přidané hodnoty u elektronicky poskytovaných služeb, telekomunikačních služeb a služeb rozhlasového a televizního vysílání. Změna v uplatnění místa poskytnutí služby vyplývá z novelizace směrnice EU o společném systému DPH. Do české právní úpravy DPH byly tyto změny implementovány novelou zákona o DPH č. 196/2014 Sb.

... celý článek >

Strana: 30

Příručka úspěšného IT manažera (1. díl)

Sedm největších chyb IT manažerů

ALVAODnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové Mravenci zůstávají v pozadí. Na toto téma se již točí i televizní seriály. Proč tomu tak je? Proč IT manažeři, kteří tvrdě pracují, mají menší uznání než ti, co se chlubí? Jednou z hlavních příčin je, že většina IT manažerů vyrostla z technických pozic v IT. To jim dává výhodu v odborné části, ale často to s sebou nese nevýhody spojené se schopností propagace svých výsledků a výsledků svého týmu. Rádi bychom vám v tomto seriálu nabídli zkušenosti z našich projektů týkající se především manažerských schopností se zaměřením na IT. Věříme, že by vám mohly ukázat cestu. Nikoliv cestu, jak se stát broukem Pytlíkem, ale jak být úspěšným Ferdou Mravencem.

... celý článek >

Strana: 36

Cesta k efektivnímu identity managementu (1. díl)

Základy správy identit a přístupů

EvolveumSpráva identit a přístupů (Identity and Access Management, IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti a efektivity téměř jakékoliv organizace. Podnikové prostředí nedokáže efektivně existovat bez těchto technologií, jsou nevyhnutelné jak pro telekomunikaci, tak i pro profesionálně navrhnutý „cloud“. Navzdory tomu, že jsou tyto technologie tak důležité, jen velmi málo lidí jim opravdu rozumí. Za více než deset let práce s těmito technologiemi jsme se setkali s množstvím mýtů a polopravd, které velmi často ohrožují a předražují implementační projekty. Přitom samotné technologie správy identit a přístupů nejsou komplikované a je možné je efektivně nasadit, pokud se použijí správně. Proto jsme se rozhodli sestavit seriál o jejich principech a efektivním použití.

... celý článek >

Strana: 38

Útoky na Sony vzbuzují rozpaky

AECPokud by existoval žebříček nenáviděných společností mezi počítačovými hackery, společnosti Sony by nepochybně patřila jedna z předních příček. Koncem minulého roku došlo k úspěšnému průniku do interní sítě společnosti a následnému odcizení osobních údajů bezmála padesáti tisíc kmenových a nezávislých zaměstnanců včetně čísel sociálního zabezpečení, platů herců a soukromé elektronické korespondence. Předložené důkazy, že za útokem stála KLDR, jsou ale velice pofiderní.


Strana: 46

Klíčem k úspěšné správě IT infrastruktury je automatizace

Foreman automatizuje instalaci a konfiguraci IT

ForemanV každé společnosti musejí IT správci řešit proces instalace operačních systémů a jejich následnou konfiguraci. Pokud je serverů jen několik, obvykle nepředstavuje jejich občasná reinstalace problém. Se zvyšujícím se počtem serverů (nebo stanic) však může tato úloha představovat zbytečnou zátěž IT oddělení náchylnou k nechtěným rozdílnostem mezi konfiguracemi. Velkou výzvou je také správa virtualizačních, cloudových nebo databázových clusterů čítající desítky výpočetních uzlů s různými konfiguracemi. Zde už je automatizace nejen prospěšná, ale spíše životně důležitá.

... celý článek >

Strana: 49


arrow Cena za kus: 95 Kč (4.13 EUR)