facebook LinkedIN LinkedIN - follow

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

Obsah IT Systems 5/2012

Objednat předplatné

Plné znění vybraných článků je k dispozici s časovým odstupem několika týdnů od tištěného vydání.
IT Systems 5/2012
arrow Tištěná podoba (včetně přílohy): 95 Kč 
 
 
arrow Elektronická podoba (včetně přílohy): 0 Kč 
 
Digiport 

Předplatné IT Systems
 
Už v tom zase lítáme ...01
Aktuality: IT projekty ...04
Aktuality: Podnikové aplikace a služby ...06
IT strategie
Dokumenty v Modrém nebi ...11
Co vše je ERP? ...12
Business intelligence
Postmoderní architektura BI ...14
Trendy business intelligence ...16
Věnujte pozornost BI governance ...18
Přínosy plánovacích nástrojů v řízení podniku ...20
Řešení business intelligence pro průmyslové podniky ...22
Bez softwarové podpory kvalitní plán nesestavíte ...26
IT Strategie
Podpora plánování výroby ...28
Na moderní výrobu potřebujete moderní podnikové IS ...30
IT pomocník pro výrobu ...32
Přehled EAM systémů a řešení pro plánování a řízení údržby ...34
Systém QI pomáhá českým elektrotechnickým podnikům ...36
Řízení výroby lisovny plastů pomocí MES systému Comes ...38
Robot, kolega k nezaplacení ...40
Síla desetinásobného urychlení tvorby reportů ...42
Cloud computing
Cloud není revoluce, ale evoluce ...43
Transformace firemního IT ...46
BPM
Trendy v oblasti podpory procesního řízení ...48
Co by měly umět pokročilé BPM nástroje? ...50
BPM a sociální software ...52
IT professional
Rychlejší analýza dat s in-memory BI ...54
Řízení kvality dat prostřednictvím SQL Serveru 2012 ...56
Strategie dvou výrobců: předsudky a realita ...58
Hardware
Ze světa hardwaru ...60
Jak vybrat multifunkci do firmy ...64
Zajímavosti ...66
IT Společnost
IT společnost ...68
 

Co vše je ERP?

IBMDevadesát procent podniků zařazených na seznamu top 100 firem České republiky využívá služeb ERP systémů. I přesto, že z tohoto čísla zcela jasně plyne, že právě ERP systémy lze považovat za jednu z nejdůležitějších součástí dnešní firemní infrastruktury, panuje kolem této zkratky celá řada mýtů a omylů a málokdo vlastně ví, co přesně ERP je. Tento nedostatek se pokusíme napravit.

... celý článek >


Strana: 12

Postmoderní architektura BI

aneb Jak chytře čelit informační potopě

SASJednou z mnoha oblastí IT, která se bude muset vypořádat s obrovsky rychlým nárůstem velikosti dat, je business intelligence. Jak zařídit, aby bylo i nadále možné hledat a nalézat užitečnou „jednu verzi pravdy“? Jak se postavit ke zpracování, ukládání a analýze datových mas? Jak zajistit, abychom nepřišli o důležité informace a abychom přitom nevykrváceli budováním olbřímích a těžce řiditelných datových skladů? To je předmětem následujícího článku, ve kterém probereme okolnosti a projevy nové situace a její dopady na architekturu řešení business intelligence.

... celý článek >

Strana: 14

Přínosy plánovacích nástrojů v řízení podniku

U&SlunoKaždá společnost – malá nebo velká, z primárního, sekundárního či terciálního sektoru, z jakéhokoliv segmentu – denně používá ERP systém. Žijeme v „době počítačové“, v období bouřlivého rozvoje technologií a vracet se k dávno překonanému systému papír a tužka je dnes pro všechny uživatele moderních aplikací nepředstavitelné. Jiná je ale situace u dvou specifických, byť velmi důležitých procesů – řízení a plánování.

... celý článek >

Strana: 20

Řešení business intelligence pro průmyslové podniky

SodomkaV oblasti business intelligence se stále častěji setkáváme s pojmem komoditizace, který je charakteristický pro jeden z hlavních trendů v této oblasti – standardizaci funkčností a vytváření typových aplikací. Ty pak lze levněji a jednodušeji nasadit bez ohledu na odvětví a velikost podniku, nebo přímo se zaměřením na určitý obor podnikání či rozhodovací procesy. Průmyslové podniky obvykle vyhledávají tyto přednastavené balíčky s cílem vytvořit na jejich základě plnohodnotný manažerský informační systém. V následujícím článku vám ukážeme možnosti jejich praktického uplatnění.

... celý článek >

Strana: 22

Podpora plánování výroby

AltecV posledních letech lze pozorovat zvýšenou poptávku po softwaru pro plánování výroby. Uživatelé ERP systémů, kteří již překonali prvotní problémy a starosti při implementaci, začínají vyžadovat rozšíření funkcionality a uvažují, jak plánování výroby zlepšit s využitím informačního systému. Některé ERP systémy určitým způsobem plánování výroby podporují. Většinou se však jedná pouze o základní informace o kapacitách pracovišť a jejich vytížení zakázkami. Detailní pohledy, různé metody plánování, analýzy „co se stane, když“, práce s omezeními při plánování ale ERP systémy většinou neobsahují.

... celý článek >

Strana: 28

Cloud není revoluce, ale evoluce

HPCloud nebo cloud computing je v oblasti IT jedno z nejčastěji používaných slov. Neexistuje přesná definice termínu cloud, lze ale najít ustálené slovní obraty, které jej popisují. Jednou z možných charakteristik je, že cloud computing je poskytování IT služeb, nikoliv produktů. Samotný termín cloud je metaforou zobrazující komunikační síť (například internet) jako oblak, který obsahuje jak infrastrukturu, tak data.


Strana: 43

Trendy v oblasti podpory procesního řízení

Software AGProcesní řízení. Zřejmě neexistuje nikdo, kdo by byl ještě schopen spočítat, kolik publikací, článků, konferencí, přednášek a internetových stránek se již tomuto tématu během jeho dlouhé historie věnovalo. Jistě je mezi námi i celá řada těch, kterým se okamžitě při vyslovení tohoto pojmu zježí vlasy hrůzou, protože se ho možná nejednou snažili neúspěšně zavést do své organizace. V následujícím článku si představíme, co dnes může procesní řízení firmám přinést a jaké trendy jej ovlivňují.

... celý článek >

Strana: 48

Co by měly umět pokročilé BPM nástroje?

GaleosBPM je koncept řízení zvláště užitečný tam, kde procesy procházejí napříč různými informačními systémy. V rámci BPM je nad těmito systémy, případně i lidmi zapojenými do daného procesu, nasazen nástroj, který je „úkoluje“ a zajistí, že jednotlivé kroky budou prováděny správným způsobem ve správném pořadí. Dnes se podíváme na koncept BPM zblízka a ukážeme si, jaké jsou možnosti pokročilejších nástrojů.

... celý článek >

Strana: 50


arrow Cena za kus: 95 Kč (4.13 EUR)