facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
IT Systems - online trafika
 
Tematické seriály
Nové!

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 
Nové!

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 
Nové!

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 

Pokročilá analýza provozu datových sítí

V tomto čtyřdílném seriálu vás seznámíme s různými metodami a přístupy...

1. až 4. díl >>

 

Cesta k efektivnímu identity managementu

Správa identit a přístupů (IAM) je klíčová oblast pro zaručení bezpečnosti...

1. až 9. díl >>

BPM – Procesní řízení

BPM, řízení a optimalizace podnikových procesů, řízení workflow

clanky BPM – Procesní řízení: články

BPM pro pokročilejší: master data a business rules management

BPM pro pokročilejší: master data a business rules management
Má-li být organizace schopná účinně řídit velký počet procesů, které procházejí různými systémy, a rychle v nich zavádět změny, potřebuje také jednotnou správu rozhodovacích pravidel v různých procesech a jistotu, že důležitá data jsou pravdivá a aktuální. Právě to umožňují disciplíny řízení rozhodovacích pravidel a správa kmenových dat.
O koncepci a nástrojích pro automatizaci podnikových procesů (BPM – business process management) jsme na stránkách časopisu IT Systems psali opakovaně, naposledy v čísle 7-8/2012. Protože od té doby trh pokročil a rostou i naše projektové zkušenosti a... více »

BPM nástroje v energetice

BPM nástroje v energetice
Dodavatelé energií, vody a další síťová odvětví budu potřebovat automatizovat procesy napříč jednotlivými informačními systémy a zavádět plynulé změny. Jen tak budou schopni dostát novým regulačním povinnostem a stále ostřejšímu konkurenčnímu prostředí. Existuje několik variant, jak takovému zadání dostát. Jednou z nich jsou nástroje třídy BPMS (business process management systems).
Energetické, vodárenské a další utilitní podniky v České republice většinou prošly během uplynulých let významnou modernizací. To se týká vlastních technologických zařízení, přístupu k zákazníkům, procesů a pochopitelně... více »

Jak se nestát rukojmím svého ERP

aneb Řízení procesů mimo informační systémy

Jak se nestát rukojmím svého ERP
V podnikové praxi se stále naléhavěji ukazuje, že některé procesy potřebují být informačními systémy podporovány, ale zároveň si potřebují udržet nezávislost na těchto systémech. Bez toho nedokáže být organizace dostatečně flexibilní a nedokáže své procesy dostatečně odlišit od konkurentů pracujících se stejnými systémy. Vhodným řešením je řízený oběh miniaplikací schopných výměny dat s informačními systémy.
Nový produkt na trh za šest měsíců, nebo jeden týden? Je to vlastně celkem běžná situace. Větší organizace s mnoha informačními systémy (například banka) vidí na trhu novou příležitost a chce zavést nový produkt. Nejlépe hned příští... více »

Možnosti Google Apps pro vnitrofiremní spolupráci

Možnosti Google Apps pro vnitrofiremní spolupráci
Nástup mobilních zařízení a rozšiřování dostupnosti připojení k internetu výrazně změnily (a nadále mění) také firemní prostředí. Aktuální technologie umožňují práci odkudkoliv, kdykoliv a z jakéhokoliv zařízení. Typický obraz zaměstnance zasedajícího každý den od 8 do 17 hodin ke svému počítači již mnohdy neodpovídá realitě a mnohem více se také dostává do popředí práce v týmech. Jak řešit tyto výzvy v menších podnicích? Zajímavou alternativu klasických nástrojů vnitrofiremní komunikace a spolupráce představují cloudové aplikace Google Apps.
Uživatelé jsou ze soukromého života zvyklí na hardware i software vše podřizující příjemné uživa... více »
akce BPM – Procesní řízení: Konference, semináře, školení, ...
akce

IT řešení pro podporu týmové práce

IT řešení pro podporu týmové práce
Základem úspěchu firmy už dávno nejsou ani tak produkty a technologie, jako spíše její lidský „kapitál“. Z něj lze vytěžit maximum ale až tehdy, když jsou firmy schopny jednotlivé zaměstnance naučit nebo donutit efektivně spolupracovat. Týmová spolupráce je proto v dnešní době nutností. K tomu, aby mohla týmová spolupráce efektivně fungovat, dnes existuje celá řada IT nástrojů.
Různé firmy či dokonce různá oddělení firem vedou k týmové spolupráci často zcela odlišné důvody. Z toho pramení i odlišnost IT nástrojů, které mohou firmám pomoci vyřešit jejich požadavky na zefektivnění týmové komunikace. Například v obchodě je jedním z nejzákla... více »

Co by měly umět BPM nástroje?

Co by měly umět BPM nástroje?
V předchozím článku jsme shrnuli základní požadavky na BPM nástroje, jako jsou výkonnost, vysoká dostupnost a škálovatelnost. Ukázali jsme, jaké nároky na architekturu tyto požadavky vytvářejí, a připomněli jsme, že v rámci BPM musí být efektivně podporována nejen práce s procesy, ale také práce s daty. Nyní se podíváme, jak může organizace těchto produktů využít.
S BPM nástroji typicky pracuje několik různých skupin uživatelů s různými cíli a znalostmi: Byznys analytici chtějí definovat procesy, měřit jejich výkonnost a optimalizovat je. Vývojáři chtějí tyto procesy pokrývat aplikacemi. Manažeři chtějí mít jistotu, že dosahují s... více »
 
Další stránky tematické sekce: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
Ceník inzerce portálu SystemOnLine