facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přihlášení SystemNEWSPřehledy
 
Tematické seriály

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 
Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

 
Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

 
Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

 
Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
 
Partneři webu

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

Obsah IT Systems 11/2009

Objednat předplatné

Plné znění vybraných článků je k dispozici s časovým odstupem několika týdnů od tištěného vydání.
IT Systems 11/2009
arrow Tištěná podoba (včetně přílohy): 95 Kč 
 
 
arrow Elektronická podoba (včetně přílohy): 77 Kč 
 
Alza Media arrow 

Předplatné IT Systems
 
 

Český ERP trh pod vlivem recese a dotačních programů

Letošní inventuru trhu a významných událostí v oblasti podnikových aplikací začněme pohledem do aktuálních statistik Centra pro výzkum informačních systémů, které pracuje s rozsáhlým vzorkem respondentů z oblasti českého trhu se standardními ERP aplikacemi dodávanými formou klasického implementačního projektu nebo formou pronájmu po internetu. Podle výzkumů se letos poprvé ukazuje, že dodavatelům začíná pomalu docházet dech.


Strana: 10

Elektronické mandáty – další krok v rozvoji SEPA

Schéma přímých inkas, tak jak bylo přijato v rámci pravidel SEPA, vzbudilo řadu vzrušených diskusí, i přímou nevoli mnoha bank i národních bankovních komunit. Prvořadým důvodem pro odpor přitom byla ztráta efektivní kontroly banky plátce nad procesem a autorizací inkasa, kterou nyní inkasní modely existující v řadě zemí Evropy umožňují. Elektronické mandáty a související operační model však přinášejí řadu nových možností a mají ambici zvýšit atraktivitu i efektivnost přímých SEPA inkas pro všechny zúčastněné hráče.


Strana: 22

Co bychom měli požadovat od BI nové generace

Hovořit dnes o potřebnosti a důležitosti business intelligence by bylo asi zbytečné. Nicméně i tato oblast prochází neustálým vývojem. Hlavní trendy souvisí s možností zpracování většího objemu dat, jejich snadným zpřístupněním koncovému uživateli, umožněním náročnějších what-if analýz či s integrací jednotlivých částí datového řešení do jednoho kompaktního celku.

... celý článek >

Strana: 24

CRM – technologie, která frčí

Probíhající ekonomická krize klade zvýšené nároky na všechny oblasti podnikání, svět IT nevyjímaje. Přesto se ukazuje, že některým moderním technologiím krize škodí méně než jiným. Jedním ze systémů, u kterého zaznamenáváme i přes aktuální hospodářský pokles výrazné zvýšení poptávky, jsou řešení pro řízení vztahů se zákazníky. Firmy si začínají více uvědomovat nezbytnost kvalitního řízení obchodních procesů a nutnost bojovat o každého klienta, jeho loajalitu a spokojenost.


Strana: 28

Seznamte se s novou verzí ITIL v3

Rozdíly mezi ITIL v2 a ITIL v3

Možná, že si ještě vzpomenete, jak jste kdysi přecházeli z DOSového textového editoru T602 na Microsoft Word. Většinou to bylo se skřípěním zubů, protože stará dobrá T602ka byla rychlejší, jednodušší a přehlednější. Nicméně neměla ovládání myší, revize změn, šablony a neuměla slučovat dokumenty. Navíc všichni kolem vás již používali Microsoft Word a jejich dokumenty měly elegantní rejstříky, byly barevné a reprezentativní. Podobně přichází na scénu ITIL, který sice není softwarovou aplikací, ale rámcem pro fungování IT, avšak jeho nástup je v něčem podobný. Vaši partneři s vámi chtějí uzavírat SLA, obchodníci vám nabízejí service desk a CMDB a v nabídkách je stále častěji požadována „ITIL compliance“. Aby toho nebylo málo, tak vyšla nová verze ITIL a otázka se změnila z „Máte zavedený ITIL?“ na „Máte už ITIL v3?“. Ještě vám procesy definované v ITIL v2 nefungují tak, jak byste chtěli, a už jsou tu další novinky a změny.

... celý článek >

Strana: 36

Firemní architektura a metodika TOGAF

TOGAF je mezinárodně uznávaný rámec pro řízení tvorby enterprise architektury ve společnostech využívajících prostředků informačních technologií. Původní koncept vznikl v USA, ale již více než deset let se používá po celém světě včetně České republiky. Jedná se o standard, který popisuje způsob, jak strategicky a dlouhodobě řídit a plánovat enterprise architekturu ve firmě, v kombinaci s praktickou metodou popisující vývoj konkrétních řešení.

... celý článek >

Strana: 38

Datové schránky a informační bezpečnost

Témata spojená s datovými schránkami plní již několik měsíců stránky odborných i všeobecně zaměřených médií, která propírají různé aspekty jejich neúprosně se blížícího ostrého provozu. I když se některé články dotýkají i dílčích bezpečnostních témat, nemohu se zbavit pocitu, že jen málokdo si plně uvědomuje všechny dopady, které bude zavedení datových schránek mít na řešení informační bezpečnosti jak na straně soukromých firem, tak i pro samotné státní orgány.

... celý článek >

Strana: 40

Černobílé síťové tiskárny

Neuplyne snad několik týdnů, aniž by některý z výrobců uvedl na trh novou barevnou tiskárnu či multifunkční zařízení. Barva dnes zkrátka vládne světu, není samozřejmě vůbec obtížné pochopit, že barevná prezentace či leták osloví svého příjemce lépe než černobílá. V praxi se však v mnoha firmách materiály tohoto druhu netisknou, naopak většina tiskových výstupů, kterými jsou především textové a tabulkové dokumenty, vůbec nemusí být v barvách.


Strana: 60


arrow Cena za kus: 95 Kč (4.13 EUR)