facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přihlášení SystemNEWSPřehledy
 
Tematické seriály

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 
Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

 
Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

 
Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

 
Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
 
Partneři webu

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

Výrobní informační systémy v průmyslu

Co přináší informační systémy typu MES

IS typu MESMyšlenka využít počítačové systémy k podpoře výrobních činností je již více než třicet let stará. Objevila se už na počátku 80. let minulého století. Nejprve se pro tyto systémy používal název computer integrated manufacturing (CIM), od kterého se, s rostoucí šíří záběru těchto systémů a zahájením prodeje komerčních produktů, přešlo k označení MES (manufacturing execution systems). Tyto výrobní informační systémy, dnes již obecně označované zkratkou MES, představují speciální kategorii informačních systémů určených zejména pro výrobní podniky.

... celý článek >

Strana: 10

Snižujte zásoby!

Materiálový sklad a spolupráce s dodavateli

# Snižujte zásoby! Tak zní diktát doby. Tlak na neustálé snižování zásob se dostává stále více do popředí zájmu managementu firem, kde skladování a nutnost držení alespoň určitého množství zásob ovlivňuje jejich konkurenceschopnost. Vysoká hladina zásob totiž pro podniky často představuje vysokou finanční zátěž v podobě kapitálu, který se za skladováním tohoto aktuálně „nevyužitého“ materiálu skrývá. V mezních případech se pak logistické náklady mohou vyšplhat až na sedmdesát procent z celkových nákladů na produkt a ve finále tak značně ovlivňují rentabilitu. Proto v mnoha firmách usilovně pracují na reorganizaci logistických a skladovacích procesů, tak aby se ve výsledku postupovalo štíhle, efektivně, a především s co nejnižšími zásobami.

... celý článek >

Strana: 14

Progresivní přístupy v plánování výroby

# Včasné dodání je v současnosti klíčovým parametrem, a to i za cenu zvýšených nákladů. Tuto skutečnost ale nebude možné v budoucnosti tolerovat za každou cenu. V případě, že existuje možnost zařazování výrobků do výroby i s použitím alternativních postupů a technologií, se otevírá prostor pro alternativní plánování výroby.

... celý článek >

Strana: 18

Automatizace správy dokumentů

# Správa, kontrola a zpracování finančních dokumentů patří bezpochyby mezi významné činnosti každého podniku nebo finanční instituce. Životní cyklus těchto dokumentů začínající jejich příchodem a pokračující jejich zpracováním a vyřízením, zahrnuje řadu opakujících se rutinních činností. Proč tedy nevyužít možností, které pro jednoduchou správu, kontrolu a další činnosti nabízí systémy pro správu podnikového obsahu?


Strana: 32

Systémy business intelligence pro řízení menších společností

# V dnešní době si už nedokážeme představit společnost podnikající v sektoru služeb, která by neměla alespoň tolik osobních počítačů, kolik má zaměstnanců. V minulosti bylo technické vybavení dražší než vybavení programové, postupem času se tento poměr výrazně obrátil. Investice ještě více rostou v případě, kdy společnost vyvíjí nebo si nechá vyvinout software na zakázku. I když se jedná o dražší variantu, pro společnost je mnohem přínosnější.


Strana: 36

Recenze: ekonomický systém KelWin

Ekonomický systém KelWinEkonomický systém KelWin brněnské firmy Keloc CS je svým rozsahem a funkcemi určen především pro středně velké firmy, díky několika odstupňovaným verzím je ale dostupný i pro malé firmy, a dokonce i nejmenší podnikatelské subjekty, které vedou daňovou evidenci.

... celý článek >

Strana: 38

Řešení pro personální a mzdovou agendu

Vyzkoušeli jsme KS mzdy Profi

KS mzdy ProfiFirma KS - program nabízí uživatelům komplexní personální a mzdový informační systém KS mzdy vhodný pro nasazení do jakéhokoliv druhu organizace včetně rozpočtových. V naší redakci jsme podrobili recenzi jeho nejobsáhlejší verzi KS mzdy Profi.

... celý článek >

Strana: 40

Recenze: Ekonomický systém Duna

Ekonomický systém Duna firmy Till Consult slouží k vedení účetnictví podnikatelů a ke zpracování souvisejících agend zejména malých a středních firem. Tvůrci navazují na zkušenosti z tvorby známého systému Double, z něhož lze v případě potřeby do nového systému data jednoduše načíst. Pojďme se podívat na přednosti i slabší stránky jednotlivých modulů, tak jak vyplynuly z námi provedeného testování.

... celý článek >

Strana: 42

Automatizace správy IT

automatizace správy ITPamatuji si výrok jednoho z našich bankéřů, který před pár lety na adresu lidí v IT z jeho banky řekl: „Oni na mne mluví nějakou čínštinou, jediné slovo, které jim rozumím, jsou peníze. A přitom nikdy nedodají to, co potřebuji, a když tak na půl a pozdě!“

... celý článek >

Strana: 48

Zapojte uživatele do vývoje aplikací

Trend zapojení uživatelů, kteří nejsou vystudovanými IT specialisty, do procesů automatizace workflow vyplývá ze skutečnosti, že se neustále rozšiřuje okruh lidí, kteří se ve svém volném čase zapojují do aktivit spojených s technologiemi web 2.0. Tím se seznamují s postupy tvorby jednoduchých aplikací. Článek představuje nový typ tzv. orchestračního workflow spolu s jeho významem pro široké využití konceptu business mashup v rámci firemní informatiky.


Strana: 56

Jak vybírat webhosting?

# Trh webhostingových služeb nabízí nejen služby snadno porovnatelné řečí čísel, ale i služby, jejichž skutečná hodnota je skryta. Zaměříme se nejen na základní parametry výběru webhostingu, ale pokusíme se také vyvrátit některé z mýtů a pověr. Trh obecně nabízí dva přístupy k základnímu rozdělení webhostingových služeb – přístup skrze kapacitu služby a přístup skrze výkon služby.


Strana: 58

Barva do kanceláře? Často zbytečný přepych

# Jakkoliv se stále více prosazují barevné tiskárny, ve firemním prostředí, kde tiskovou produkci tvoří převážně textové dokumenty, tabulky, e-maily či jiné pracovní i oficiální materiály, mají černobílé tiskárny dosud nezastupitelné místo. Provoz i údržba takového zařízení je samozřejmě levnější, to samé platí pro pořizovací náklady, a našly by se i další přednosti.


Strana: 68


arrow Cena za kus: 95 Kč (4.13 EUR)