facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přihlášení SystemNEWSPřehledy
 
Tematické seriály

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 
Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

 
Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

 
Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

 
Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
 
Partneři webu

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

Obsah IT Systems 7-8/2014

Objednat předplatné

Plné znění vybraných článků je k dispozici s časovým odstupem několika týdnů od tištěného vydání.
IT Systems 7-8/2014
arrow Tištěná podoba (včetně přílohy): 95 Kč 
 
 
arrow Elektronická podoba (včetně přílohy): 77 Kč 
 
Alza Media arrow 

Předplatné IT Systems
 
 

Recenze knihy Integrované řízení výroby

Kniha Integrované řízení výrobyNakladatelství GRADA Publishing uvedlo nedávno na trh novou publikaci Integrované řízení výroby erudovaných autorů Gustava Tomka a Věry Vávrové. Již podtitul této publikace – Od operativního řízení výroby k dodavatelskému řetězci – dostatečně výmluvně naznačuje obsah díla, v rozsahu 366 stran, doplněného více jak stovkou výstižně ztvárněných obrázků, grafů či tabulek.

... celý článek >

Strana: 12

ERP systémy se přibližují lidem

J.K.R.Podnikové informační systémy ERP procházejí relativně pomalou, ale patrnou evoluční obměnou. O co méně je na první pohled viditelná, o to více ovlivňuje celou oblast, od zákazníků přes software až po dodavatele.

Strana: 14

Liferay rozšiřuje vnímání pojmu portál

IBA CZVelmi zjednodušeně řečeno je portál technologií, která umožňuje tvorbu, publikaci, agregaci a zobrazování webového obsahu a aplikací na jednom místě. Stejně jako jiné technologie i portály se postupem času vyvíjí a zahrnují do sebe stále nové a nové vlastnosti či trendy. Liferay patří mezi poslední a nejmodernější generaci portálů, která kromě výše uvedeného zahrnuje i nástroje pro sdílení a spolupráci, pokročilé integrační vlastnosti a v neposlední řadě i širokou škálu předpřipravených aplikací, tzv. portletů. V případě Liferay je tak nutné vnímat pojem portál poněkud šířeji, protože jej lze velmi dobře využít také jako platformu pro vývoj nových produktů a služeb.

... celý článek >

Strana: 16

Rozhovor s Jiřím Lacigou, ředitelem CCA Group

CCAElektronický oběh dokumentů už více či méně proniká také do českých firem, díky silné pozici „papíru“ však rozhodně nemá na růžích ustláno. „Přestože dnes téměř 100 % všech dokumentů vzniká na počítači, nakonec je skoro každý dokument vytištěn,“ upozorňuje Jiří Laciga, jeden ze zakladatelů české společnosti CCA Group, který se v oblasti IT řešení pro správu dokumentů pohybuje od roku 1991. V krátkém rozhovoru jsme se jej zeptali na důvody tohoto stavu a faktory, které vedou firmy k zavádění DMS a bezpapírového workflow.

... celý článek >

Strana: 18

Kybernetickou bezpečnost ošetří nový zákon

MatznerPoslanecká sněmovna v polovině června schválila zákon o kybernetické bezpečnosti, který začne platit od nového roku. Jak už název napovídá, důvodem jeho vzniku je především ochrana kritické informační a komunikační infrastruktury a dat u vybraných subjektů. S tím je přirozeně spojeno také určení práv a povinností těch firem a institucí, kterých se zákon dotkne, a také definování pravomocí orgánů veřejné správy.

... celý článek >

Strana: 22

Budoucnost CRM: Personalizovaný real-time marketing

ProfinitJe tomu už více než 40 let, kdy v roce 1966 publikovala konzultační společnost McKinsey článek, ve kterém upozorňuje na jeden z klíčových trendů budoucnosti B2C marketingu, a to na dominanci zákazníka. Podle tohoto článku neexistuje nic jako „průměrný zákazník“ a je velkou chybou produkty a služby cílit právě na něj. Není tajemstvím, že tato předpověď se naplnila beze zbytku. Zákazník posledních let je náročný, informovaný (a někdy i dezinformovaný), schopný kvalifikovaného srovnání, vyžadující individuální přístup.

... celý článek >

Strana: 32

eXo Platform: Sociální síť pod vaší kontrolou

eXo PlatformSociální sítě se pro mnoho lidí staly jedním z hlavních nástrojů komunikace s okolím. Jejich obliba se proto přirozeně přenáší i do firem a organizací, lidé chtějí komunikovat způsobem, na který jsou zvyklí. Systém eXo Platform je jedním z nástrojů, které to umožňují.

Strana: 41

Virtualizace datového centra z hlediska zajištění business kontinuity

Dimension DataTransformace datacenter, která vede k plně nebo alespoň převážně virtualizované architektuře, přinesla organizacím mnoho výhod. Patří mezi ně především zvýšená flexibilita IT, snížení investičních i operačních nákladů, zjednodušení údržby hardwaru, ale také zavedení vysoké dostupnosti jako přirozené součásti virtualizované infrastruktury. Je však tato architektura opravdu připravena zajistit kontinuitu vašeho podnikání v případě poruchy nebo havárie?

... celý článek >

Strana: 44

Recenze síťového úložiště Asustor AS-604T

Asustor - recenzeV průběhu června a července jsme měli díky společnosti UMAX možnost důkladně otestovat síťové úložiště (NAS) značky Asustor. Konkrétně šlo o model Asustor AS-604T, který je určen nejen pro kanceláře, ale nabízí i funkce, které najdou uplatnění především v roli datového centra moderní digitální domácnosti.

... celý článek >

Strana: 46

Reportáž z konference AutoCont TechFórum 2014

AutoContJeště před začátkem prázdnin a dovolených uspořádal AutoCont pro svoje zákazníky konferenci TechFórum, aby jim představil svůj pohled na aktuální trendy v oblasti IT infrastruktury. Z velmi širokého spektra svých produktů a služeb vybral a prezentoval jen několik témat, ale na jednodenní konferenci to bohatě stačilo.

Strana: 52


arrow Cena za kus: 95 Kč (4.13 EUR)