facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přihlášení SystemNEWSPřehledy
 
Tematické seriály

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 
Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

 
Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

 
Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

 
Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
 
Partneři webu

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

Obsah IT Systems 1-2/2014

Objednat předplatné

Plné znění vybraných článků je k dispozici s časovým odstupem několika týdnů od tištěného vydání.
IT Systems 1-2/2014
arrow Tištěná podoba (včetně přílohy): 95 Kč 
 
 
arrow Elektronická podoba (včetně přílohy): 77 Kč 
 
Alza Media arrow 

Předplatné IT Systems
 
 

Aktuální trendy českého ERP trhu

ERP trendyCentrum pro výzkum informačních systémů hodnotí hlavní trendy na českém ERP trhu již od roku 2000. Toto hodnocení je založeno na výzkumu podnikových aplikací, jehož nedílnou součástí je analýza a recenzování vybraných produktů a příslušných oborových či procesních řešení, která mohou být jejich součástí. Zaměřujeme se rovněž na výzkum obchodních modelů dodávky a provozu ERP systémů a zpracování případových studií z implementačních projektů. Na úvod letošního roku nabízíme čtenářům IT Systems shrnutí hlavních trendů ve zmíněných oblastech, které se v posledních letech uplatňují na českém trhu.

... celý článek >

Strana: 8

Řízení hmotných toků ve výrobě

ZČU - štíhlý layoutKonkurenceschopnost průmyslového podniku nezajišťuje pouze to, že vyrábí produkty podle požadavků zákazníka, ale též v kvalitě, čase a za cenu, kterou je ochoten zaplatit. Podnik také musí mít zcela funkční výrobní systém s odpovídajícím vybavením. Vhodné prostorové uspořádání výrobního systému a řízení hmotných toků ve výrobě je jedním z faktorů jeho efektivní fungování. Proto se většina podniků touto problematikou aktivně zabývá a hledá nejlepší variantu uspořádání svých výrobních systémů a nastavení hmotných toků ve výrobě. Racionalizace prostorového uspořádání přináší především ekonomické efekty, efektivní využití výrobních prostor, zpřehlednění výroby, snížení objemu manipulace apod.

... celý článek >

Strana: 16

Co musí zvládat informační systém potravinářské firmy?

MinervaJak je možné, že ceny potravin rostou o tolik pomaleji, když veškeré vstupní náklady jsou mnohonásobně vyšší? Existuje pouze jediná logická odpověď, může za to produktivita. Stačí nám méně zdrojů na vyprodukování většího množství výstupů. Zatímco přírodní zdroje a práce zdražily, umíme dnes výrazně lépe využívat kapitál, informace a znalosti. Velký podíl na tom mají podnikové informační systémy. V čem pomáhají potravinářské či nápojářské firmě? Rozdělme podporu systému do několika oblastí.

... celý článek >

Strana: 19

Quality assurance – maják v rozbouřeném moři

DeloittePodle odhadů renomované společnosti Gartner končí dvacet až třicet pět procent implementací ERP systémů nezdarem. Běžný zákazník, který implementuje nový rozsáhlý informační systém jen jednou za mnoho let, přirozeně nemůže mít dostatek zkušeností a adekvátních zdrojů na to, aby dokázal být dodavateli rovnocenným partnerem.

... celý článek >

Strana: 28

Projekt a proces ve slovníku nevhodných slov

ČEZPokud se dnes zeptáte liniových manažerů na jejich názor na projektové řízení, pak se většinou dozvíte, že v principu souhlasí s jeho základními principy, ovšem s reálnou aplikací je to horší. Problémy nastávají zejména v oblastech formálního vymezení zodpovědností, s řízením kapacit napříč projekty, nebo s úrovní znalostí projektového řízení. Výsledkem je často stav, kdy se cokoliv, co byť jen vzdáleně připomíná projektové řízení, ocitá na černé listině zapovězených výrazů.

... celý článek >

Strana: 30

Metodika projektového řízení PRINCE2 (1. díl)

POTIFOBTento článek je prvním dílem miniseriálu o celosvětově nejpopulárnější metodice projektového řízení PRINCE2. Ta vzešla z prostředí řízení IT projektů a mimo oblast informačních a komunikačních technologií se dnes používá v mnoha dalších odvětvích. V následujícím textu se podíváme do její historie, řekneme si pár slov o jejím geografickém i odvětvovém rozšíření, představíme si certifikaci podle PRINCE2 a krátce nastíníme problematiku softwaru využitelného na podporu řízení projektů dle této metodiky.

... celý článek >

Strana: 34

Bezpečný archiv dokumentů bez šanonů

Editel CZČasy polic plných tlustých šanonů s hromadami faktur a zdlouhavým vyhledáváním v nich skončily, a to především díky rozvoji elektronické komunikace ve standardizované podobě, která zažívá rozmach podpořený úpravami v české i evropské legislativě.

... celý článek >

Strana: 42

Pojištění kybernetických rizik

RenomiaProblematika kybernetických rizik a jejich pojištění se v posledních několika měsících začíná dostávat do popředí zájmu stále většího množství firem. S vývojem moderních technologií, jejich rozšiřováním, častějším využíváním internetu a permanentně rostoucím počtem mobilních zařízení, jako jsou tablety a chytré telefony, se zvyšuje i riziko úniku citlivých dat. To je každodenní hrozbou pro fungování společností všech velikostí a působících ve většině odvětví.

... celý článek >

Strana: 46

Svobodné licence

Svobodné licencePoužívání a rozšiřování softwaru s sebou přináší nutnost zabývat se tím, co se s ním vůbec smí dělat. To řeší licence a licenční smlouvy. Je dobré správně pochopit jejich podstatu, aby sloužily ku prospěchu všem – jak uživatelům, tak autorům. V zásadě se dá říct, že každý program nad rámec nějakého jednoduchého výukového příkladu je autorským dílem.

Strana: 54


arrow Cena za kus: 95 Kč (4.13 EUR)