facebook
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
Dialog 3000Skylla

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

Obsah IT Systems 10/2012

Objednat předplatné

Plné znění vybraných článků je k dispozici s časovým odstupem několika týdnů od tištěného vydání.
IT Systems 10/2012
arrow Tištěná podoba (včetně přílohy): 95 Kč 
 
 
arrow Elektronická podoba (včetně přílohy): 77 Kč 
 
Alza Media arrow 

Předplatné IT Systems
 

Ukázka aktuálního vydání (výběr 30 stran):

Těšíte se na Windows 8? ...01
Aktuality
IT projekty ...04
Podnikové aplikace a služby ...06
IT strategie
Český ERP trh zrychlil růst ...10
Řízení životního cyklu ERP systému ...14
Je budoucnost v mobilních ERP řešeních? ...16
Notifikace v informačních systémech ...18
Máte evidenční, nebo informační systém? ...19
Integrace MES s ERP ...22
Modelování poptávky a určení optimální ceny ...24
Opřete se o vámi vytvořená data ...26
Reporting současnosti ...28
ERP ve velkoobchodních firmách ...30
Rozhovor: Petr Kuželík, Aimtec ...32
Pracovní cesty on-line ...34
Maloobchodní prodej s MS Dynamics AX ...35
Nástroje complex event processing ...36
Informační systémy ve stavebnictví ...38
Společnost Metros zlepšila systém prodeje stavebnin ...40
Řízení výrobní logistiky šaržové výroby ...42
Farmaceutický průmysl s QI ...44
Přejděte na řízenou dokumentaci ...45
IT security
Komentář: Aleš Pikora, DataGuard ...46
Správa identit a řízení přístupu s ESB ...47
Bezpečnost mobilních platforem ...48
IT professional
Kvalitní servis je nezbytností ...50
Předpoklady úspěšného zavádění cloudu ...52
Virtualizace IT ...54
Hardware
Ze světa hardwaru ...57
Zajímavosti ...60
Zabezpečení ultrabooku ve firmě ...62
Chlazení datových center ...64
Informační společnost ...65
 

Český ERP trh zrychlil růst

ERPCentrum pro výzkum informačních systémů provádí hodnocení českého ERP trhu již od roku 2000. Pravidelně přinášíme přehled o jeho aktuálním vývoji i dlouhodobých trendech. Nedílnou součástí našeho komentáře se již tradičně stala analýza tržních podílů ve sledovaných segmentech. Tentokrát přinášíme shrnutí všeho podstatného, co se událo v oblasti podnikových informačních systémů kategorie ERP za uplynulý rok.

Strana: 10

Opřete se o vámi vytvořená data

AcreaDoby, kdy zákazník nakoupil požadované zboží nepozorovaně, jsou dávno pryč. Dnes je oko obchodníkovo pečlivě zaměřeno na každý pohyb, nákup, zvyk a pečlivě si vše zaznamenává. Kdo je můj zákazník a jak se chová? Tuto otázku si klade většina obchodníků. Dokonce i ti, jejichž klientela je úzce specifikovaná. Marketingový přístup obchodních společností se v minulých letech nejčastěji zaměřoval na samotný produkt jako determinující marketingový element. Dnes je tomu jinak.

Strana: 26

Reporting současnosti

AquasoftZatímco dříve byly hlavním zdrojem téměř výhradně interní systémy a aplikace typu CRM a ERP, dnes je mnohonásobně větší objem nestrukturovaných dat k dispozici až „za zdmi“ firmy, v databázích webových služeb, jako jsou Salesforce, Google Analytics, YouTube, Facebook či Twitter. Bylo by velkou chybou tato data opomíjet, jelikož pro firmu mohou být přínosná více, než se může v prvním okamžiku zdát.

Strana: 28

ERP ve velkoobchodních firmách

JKR ERPZ hlediska kvalitnějšího fungování obchodních společností s pomocí informačních systémů ERP se lze zaměřit na dvě základní linie. Rychlejší vykonávání firemních procesů a eliminaci vzniku chyb. Většina ERP systémů dnes již v základu či nadstavbách obsahuje mnoho nástrojů pro vyšší efektivitu při rozhodování, plánování, analýze či denní rutině.

Strana: 30

Nástroje complex event processing

jsou klíčem k efektivnímu rozhodování v reálném čase

GaleosNedávno proběhla českým tiskem zpráva o tom, že společnost Gartner vyhlásila nejlepším projektem roku nasazení systému pro realizaci marketingových kampaní v reálném čase u tureckého operátora Turkcell. Je to další doklad toho, že technologie complex event processing (CEP) definitivně překročila hranice speciálních oborů, jakým je třeba algoritmické obchodování na burzách, a stává se součástí běžných podnikových procesů.

... celý článek >

Strana: 36

Informační systémy ve stavebnictví

Krize mění přístup stavebních firem k IT

IposStavebnictví je velice lukrativním, ale i velice rizikovým oborem. Dokud do stavebnictví proudily obrovské finanční prostředky, přinášelo i bez plného využití informačních systémů zajímavé zisky. Tato doba hojnosti stavbařům paradoxně ublížila, protože se většina firem soustředila především na zvyšování obratu a nevěnovala patřičnou pozornost zvyšování efektivity práce a snižování nákladů. Omezení investic vyvolané současnou krizí tlačí ceny stavebních prací dolů a velice tvrdě prověřuje efektivitu práce stavbařů. Nejrychlejší cesta ke zvýšení efektivity práce je plné využití informací.

... celý článek >

Strana: 38

Bezpečnost mobilních platforem

DelloiteMnoho firem v České republice již začalo s integrací mobilních technologií do své širší obchodní i IT strategie. Jedním z hledisek pro výběr mobilních operačních systémů (MOS), neboli mobilních platforem, je jednoznačně jejich bezpečnost. Přestože se mohou platformy různých výrobců zdát z uživatelského hlediska velice podobné, jejich bezpečností prvky se výrazně odlišují, a to nejen mezi různými platformami, ale i různými verzemi stejného MOS. To může mít následně velký dopad na investice do vývoje a zabezpečení firemních aplikací, správy zařízení a zabezpečení firemních dat. Právě na porovnání bezpečnostních aspektů mobilních platforem Android, iOS, Windows Mobile a Windows Phone se zaměříme v tomto článku.

... celý článek >

Strana: 48

Virtualizace IT

CitrixPojem virtualizace zní napříč trhem už mnoho let, ale témata o virtualizaci i cloud computingu jsou stále aktuální a patří mezi často diskutovaná. Pokud toho náhodou někdo z vás o virtualizaci zatím mnoho neslyšel, dovolím si upřesnit, že se jedná o technologie, které tvoří jistou abstraktní vrstvu mezi hardwarem a softwarem, který na něm funguje. V principu jde o to, že virtualizace dává prostor flexibility. Třeba u virtualizace aplikací odděluje virtuální vrstva hardware od aplikací, ale právě díky virtualizaci mohou tyto aplikace cestovat po tomto železe od A až do Z. S touto podstatou jsem se ale už dostal k celku, cloudovým řešením, nabízejícím dynamiku a flexibilitu. Samotná virtualizace ale není cloudem a cloud není virtualizací. Virtualizace je komponenta cloudového řešení a umožňuje stále častější outsourcing IT služeb, nebo rovnou celé IT infrastruktury, jenž souhrnně označujeme jako cloud computing.

... celý článek >

Strana: 54

Chlazení datových center

DellPožadavky na serverové instalace a na úložný prostor jsou stále větší a při dnešních kapacitách a hustotě vytváří jednotlivé součásti systému mnoho tepla, které je nutno nějakým způsobem odvádět. Chlazení datových center je tak logicky jedním z nejdůležitějších zájmů všech firem, které je využívají, a zároveň společně s celkovým napájením jednou z nejdražších položek jejich provozu.

Strana: 64


arrow Cena za kus: 95 Kč (4.13 EUR)