facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přehledy
 
Tematické seriály
 

GDPR

General Data Protection Regulation zásadně mění zpracování osobních údajů a zavádí nové povinnosti...

články >>

 

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 

Komplexní svět eIDAS

O nařízení eIDAS již bylo mnoho řečeno i napsáno. A proto jediné, o čem...

články >>

 

Trendy v CRM

Systémy pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) prochází v posledních letech výraznou změnou. Zatímco dříve...

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
Partneři webu
Compas automatizace

prazdny kosik Váš košík je prázdný.
  

Obsah IT Systems 4/2009

Objednat předplatné

Plné znění vybraných článků je k dispozici s časovým odstupem několika týdnů od tištěného vydání.
IT Systems 4/2009
arrow Tištěná podoba (včetně přílohy): 95 Kč 
 
 
arrow Elektronická podoba (včetně přílohy): 77 Kč 
 
Alza Media arrow 

Předplatné IT Systems
 
 

Specifické nároky stavebnictví na IT

V dnešní době už prakticky neexistuje firma, která by se při své činnosti bez ohledu na oblast podnikání mohla obejít bez informačního systému. Existují však firmy, kterým ERP, eventuálně ekonomický systém, nestačí. Kromě něj potřebují ještě speciální software, který by řešil specifické požadavky jejich branže, případně specifika konkrétní firmy. Typickým oborem, který takové požadavky má, je stavebnictví.


Strana: 10

Fleet controllingu nahrává realita na silnicích

Poslední měsíce nadělaly nejednu vrásku lidem v silniční dopravě. Snížení spotřebitelské poptávky, a tudíž méně přepravních výkonů zamíchalo kartami jak rychle vzrůstajícím dopravním firmám, tak i nedostatkovým řidičům, kteří částečně drželi své zaměstnavatele personálně i finančně v šachu. Karta se ale obrátila, a proto si klademe otázku: jaké jsou vyhlídky na nejbližší období z pohledu implementace komplexních logistických informačních systémů?

... celý článek >

Strana: 12

ERP a projektové řízení

Projektové řízení patří k dynamicky se rozvíjejícím oblastem. S rostoucí složitostí a provázaností navazujících činností totiž roste potřeba jejich koordinace a slučování do komplexních projektů. Pro zvládnutí projektu je třeba efektivní plánování, sledování nákladů i kontrola realizace. Ideální je přitom svázat nástroje pro řízení projektů s ERP systémem, což přináší řadu pozitiv.


Strana: 20

Představujeme ERP systémy na českém trhu: Karat

Informační systém Karat je přední český ERP produkt, který nachází dobré uplatnění v mnoha různých odvětvích. Rozsah funkcionality, možnosti uživatelského přizpůsobení, otevřenost a robustnost architektury z něj činí významného konkurenta zvláště v segmentu středně velkých a velkých podniků. Nejprve si představíme architekturu, použité technologie a moduly tohoto systému, následně na několika příkladech doložíme jeho kvality v oblasti nákupní a prodejní logistiky.


Strana: 22

CRM Forum: CRM jako služba?

Na trhu se začínají objevovat i CRM řešení poskytovaná formou služby nebo hostovaného řešení. Jaké jsou výhody, a naopak rizika takového řešení? Jde o dočasný trend, nebo příklad zásadní změny poskytování a užívání podnikových aplikací v budoucnosti? Na uvedené otázky odpovídají představitelé vybraných dodavatelů CRM řešení na českém trhu.

Strana: 30

Bezpečnostní hrozby a doporučení pro virtualizované systémy

Současností a budoucností ICT je virtualizace. Ač nezadržitelně postupuje a nabývá na kvantitě i kvalitě, je přijímána s rozpaky. Někdy je vítaná, jindy obávaná. Obé z toho důvodu, že není dostatečně prozkoumaná a pochopená. A pro oblast informační bezpečnosti to platí dvojnásob.

... celý článek >

Strana: 48

Přístupy k řízení rizik webových a portálových aplikací

Mnoho organizací při provozování své činnosti využívá v současnosti stále více možností informačních a komunikačních technologií pro zefektivnění komunikace. Webové a portálové aplikace slouží pro komunikaci v rámci organizace, s jejími členy, zákazníky, partnery a organizacemi, pro které moderní způsoby komunikace získávají konkurenční výhody. Cenou za získání těchto výhod je však i následné získání závislosti organizací na těchto formách komunikace, a dále pak vystavení organizace dodatečným rizikům plynoucím z elektronizace jejich podnikání. Rizika kyberkriminálních aktivit se zvyšují a útočníci se vyskytují v různých skupinách, ať už se jedná o vlastní zaměstnance, dodavatele, konkurenci, různé kyberkriminální živly či vyšší moc.... celý článek >

Strana: 50

(Multi)funkce, které nám usnadňují život

Kancelářské multifunkční tiskárny, malé i velké, v posledních letech stále více „šlapou na paty“ klasickým samostatným tiskárnám, a není divu. Z rozsáhlé nabídky na trhu si prakticky každá firma může vybrat multifunkční zařízení, které výkonnostně i celkovou robustností dokáže vyhovět jejím požadavkům, přičemž funkčností zpravidla výrazně přesahuje možnosti samostatných tiskáren.

Strana: 66

Virtualizace úložných systémů

Z odhadů analytiků vyplývá, že výdaje na virtualizaci se v roce 2009 v celosvětovém měřítku dostanou téměř na patnáct miliard dolarů. Správa více úložných zařízení, zvlášť když jsou od různých výrobců, je obtížný úkol. Pokud se ale datová úložiště virtualizují, několik fyzických úložných sítí a zařízení se chová jako jeden „virtuální“ celek, což zjednodušuje řízení i správu.

Strana: 72


arrow Cena za kus: 95 Kč (4.13 EUR)  

Helios
- inzerce -