facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Exkluzivní partner sekce
Tematické sekce
 
Branžové sekce
Přihlášení SystemNEWSPřehledy
 
Tematické seriály

Jak uřídit IT projekt a nezbláznit se

Užitečné tipy a nástroje pro řešení problémů řízení inovací a vývoje produktů...

články >>

 

Industry 4.0

Průmysl 4.0

Jaký vliv bude mít čtvrtá průmyslová revoluce na výrobu a výrobní firmy?

články >>

 
Nové!

RPA - automatizace procesů

Softwaroví roboti automatizují obchodní procesy.

články >>

 
Nové!

IoT – internet věcí

Internet věcí a jeho uplatnění napříč obory.

články >>

 
Nové!

VR – virtuální realita

Praktické využití virtuální reality ve službách i podnikových aplikacích.

články >>

 
Nové!

Bankovní identita (BankID)

K službám eGovernmentu přímo z internetového bankovnictví.

články >>

 

Příručka úspěšného IT manažera

Dnes je řada IT manažerů opomíjena. Úspěšní bývají brouci Pytlíci a Ferdové...

články >>

 
 
Partneři webu
IT Security

Kolik jste ochotni zaplatit hackerům za ukradená firemní data?

Jiří Prokeš


Česká republika čelí stále většímu počtu kybernetických útoků. Mnoho z nich má podobu vyděračských kampaní, kdy útočníci znemožní firmám, institucím či jednotlivcům přístup k jejich datům a navrácení podmiňují zaplacením „výpalného“. Známé jsou případy útoků na české nemocnice nebo např. olomoucký magistrát. Intenzita útoků je taková, že před nimi systematicky varuje i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.


Jak by při takovém útoku obstála vaše firma? Došlo by „jen“ k částečnému výpadku některých systémů, nebo by došlo k úplnému ochromení a zastavení celé firmy? Zaplatili byste hackerům za vrácení dat? Koupila by vaše data konkurence? Jak silné je zabezpečení vaší sítě?

Na většinu z těchto důležitých otázek je možné získat odpověď zdarma a do 48 hodin: na trhu je nová služba „Safe and Secure“, za kterou stojí brněnský ICT specialista CDC Data.

Zájemce o analýzu bezpečnosti své firemní sítě vyplní jednoduchý internetový formulář a o zbytek se postarají „hackeři na vaší straně“. V rámci automatizovaného penetrační testování vaší sítě budou vyhledávána slabá místa vašich systémů a aplikací stejným způsobem, jakým by postupoval jakýkoli skutečný hacker. Dojde k opakovaným pokusům o prolomení hesel, využití známých zranitelností, snahám o obejití oprávnění, nebo vydávání se za oprávněného uživatele.

Z výsledků provedeného testování, které probíhá bez znalosti infrastruktury a bez součinnosti zaměstnanců, je sestaven manažerský přehled o bezpečnostních chybách dle důležitosti potencionálních problémů a detailní technická analýza všech identifikovaných zranitelností. Připomeňme, že první testování je zcela zdarma a bez jakéhokoliv závazku. Výsledek je k dispozici do 48 pracovních hodin.

Kybernetický svět je turbulentní prostředí, které se rychle mění. Útočníci jsou velmi důmyslní a každý den vznikají nové a sofistikované hrozby. Jako základní prvek firemní bezpečnosti se obecně doporučuje pravidelné penetrační testování, analýza rizik a jejich odstraňování. „Safe and Secure“ je právě takovou službou: pravidelné testování, aktualizace hrozeb a individuální měsíční report s detailním popisem stavu sítě a rizik vč. osobních konzultací s bezpečnostními specialisty CDC Data, kteří vysvětlí informace uvedené v reportu včetně souvislostí a navrhnou řešení.

Jiří Prokeš Jiří Prokeš
Autor článku je obchodním ředitelem CDC Data s.r.o.
Chcete získat časopis IT Systems s tímto a mnoha dalšími články z oblasti informačních systémů a řízení podnikové informatiky? Objednejte si předplatné nebo konkrétní vydání časopisu IT Systems z našeho archivu.